“همیشه تفاوت هایی در نحوه تجربه عشق نسلی وجود خواهد داشت”: مصاحبه با جورج شاعر

“دوست داشتن یک زن سیاهپوست احساس یک امتیاز است. کیش به آرامی به کریستال گفت که وقتی به آغوشش خیره می شود ، آرام احساس می کند. این ویدئو از صحبت دو زن سیاه پوست در مورد Black Love for Refinery 29’s Unbothed platform بیش از 70،000 بار در توییتر به اشتراک گذاشته شده است و بیش از دو برابر این مقدار “پسندیده” است. مصاحبه پنج دقیقه ای مرتباً در جدول زمانی ظاهر می شود و وقتی این طور می شود ، نمی توانم آن را تماشا کنم.

تحقیق انجام شده توسط برنامه سازنده مسابقات Bumble نشان داد که 67٪ از زنان سیاه پوست انگلیس خود را در تصاویر Black Love نشان نمی دهند. با شنیدن این موضوع ، قابل درک است که چرا مردم چنین واکنش احساسی نسبت به این ویدئو دارند. چه موقع سیاه پوستان – به ویژه زنان سیاه پوست – این فرصت را پیدا می کنند که واقعاً آسیب پذیر و نرم باشند؟ سیاه بودن در سال 2020 به معنای خستگی مداوم است. واکنش اعتراضات اخیر BLM یادآوری این بود که زندگی سیاه هنوز اهمیتی ندارد. آسیب مداوم دیدن شکار و کشته شدن سیاه پوستان توسط پلیس و نژادپرستان جسور ، شرورانه انسانیت ما را از بین برد. گرچه ماه سیاه تاریخ به طور سنتی در پرکردن لحظه های فراموش شده زمان تمرکز دارد ، اما امسال فرصتی فراهم شد تا بتواند به عنوان فضایی عمدی برای جشن سیاهی عمل کند.

کمپین ماه تاریخ سیاه بامبل نفس تازه ای بود و در برابر این روایت که مقاومت برابر با درد و رنج است ، مقابله کرد. مقاومت نیز شادی است. این کمپین دیجیتالی سی و یک داستان از عشق سیاه را مشاهده کرد که توسط ستارگان بزرگی مانند جوردان دان ، خانم بانکس و کلارا آمفو تعریف شده است. این کمپین به دنبال تحقیقاتی انجام شد که بیش از یک سوم از هزاره سیاه انگلستان احساس کرد که دیدن نمایش هایی از عشق سیاه باعث احساس قدرت و تجلیل از آنها می شود.

“ما باید متعهد شویم ، خواه احساس نکنیم آنچه را که لازم داریم به دست می آوریم یا نه.” – جورج شاعر

جورج مپانگا ، که با نام هنری جورج شاعر شناخته می شود ، یک هنرمند واژه گوی انگلیسی و اوگاندایی است و میزبان پادکست برنده جایزه است. بومی لندن در این مبارزات ویروسی حضور داشت ، و هوادارانه در مورد یار کودکی خود صحبت می کرد. سخنان او امید را برانگیخت ، بنابراین ما به گفتگو با شاعر پرداختیم در مورد معنای عشق سیاه برای او. وی با تمسخر برای تماس زوم به من گفت: “من می دانستم که عاشق هستم زیرا می خواستم مسئول شریک زندگی ام باشم.” “من می خواستم در مقابل او پاسخگو باشم و می خواهم همه تصمیماتم را با او بگیرم. این احساسی است که قبلاً هرگز نداشته ام. در این رابطه ، همه چیز کنار هم قرار گرفت – او همه چیزهایی است که من نیاز داشتم. ”

جورج خوشبختانه عاشق است ، و اگرچه هرگز به دنبال آن نبود ، اما برای کسانی که هنوز در جستجوی آن هستند کلماتی را بیان می کند: “ایمان داشته باشید که در جایی از مسیر خود ، سفر شما با شخص دیگری تلاقی خواهد کرد که آماده حرکت در مسیری است که شما در آن حرکت می کنید. و این هدف است. اما به یاد داشته باشید: شما در حال حرکت و رشد هستید. ” ما نسلی بیش از حد در معرض دید و بی صبرانه هستیم و دوران رسانه های اجتماعی به غیر از افزودن لایه های اضافی فرافکنی و ارتباط نادرست ، کمک چندانی به زندگی دوست یابی ما نکرده است. جورج فکر می کند که “همیشه تفاوت هایی در چگونگی تجربه عشق به نسل ها وجود خواهد داشت. بسیاری از ما در دوران سختی تربیت فرزندان را تا بزرگسالی یا واقعاً عاشق شدن و جنگیدن برای ازدواج تجربه نکرده ایم ، بنابراین کاری که در Black Twitter انجام می دهیم خودخواهی است. “

ماهیت سیاسی هویت سیاه همچنین به مکالمات و درک ما از یکدیگر نفوذ می کند. وی می گوید: “من فکر می کنم ناامنی های ریشه دار در کل جامعه ما وجود دارد.” “وقتی ما در یک کشور عمدتا سفیدپوست وجود داشته باشیم ، جایی که تاریخچه ما واقعاً شناخته نشده است ، ناامنی زیادی وجود دارد و این ناامنی در بسیاری از مکالمات توییتر سیاه ظاهر می شود.” از نظر بسیاری ، این ناامنی ها افراد را در چرخه ای از موقعیت ها که مفهوم آشنایی با آنها در سال 2020 است گرفتار می کند. “اگر خود را در موقعیتی قرار دهید که به نوعی فردی را دوست دارید اما واقعاً مطمئن نیستید که چیست ، خوب هستید در چارچوب حقوق شما برای برقراری ارتباط با آن شخص ، “اضافه می کند. “این همیشه به احترام برمی گردد. حداقل کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که اطمینان حاصل کنیم هیچ کس مورد تمسخر قرار نخواهد گرفت. ”

برای جورج ، عشق سیاه در انگلیس سیاسی است و نیاز به درک دارد. او به من می گوید: “افرادی مانند ما كه در قاره ای كه والدین ما از آن نیستند زندگی نمی كنند ، فقط می توانند رانش كنند.” “این احساس می کند که ما واقعاً تعلق نداریم ، اما ما به یکدیگر تعلق داریم ، بنابراین باید واقعاً سعی کنیم آن را حفظ کنیم و از آن محافظت کنیم.” گرچه عشق زیباست ، اما به هیچ وجه آسان نیست. جورج اضافه می کند: “عشق یک فعل است.” “این کاری است که شما به آن متعهد می شوید ، و حتی در صورت عدم تمایل ، حتی درصورتی که احساس می کنید آنچه را که از آن انتظار داشتید نمی گیرید ، آن را انجام می دهید. ما به عنوان سیاه پوستان ، قطعاً باید چنین دیدگاهی نسبت به خود ، جامعه سیاه و یکدیگر داشته باشیم. ما باید متعهد شویم ، خواه احساس کنیم که آنچه را که نیاز داریم به دست می آوریم یا نه. “