ستاره TIFF 2020 روی صفحه نیست: با ساشا لی هنری

آشنا شوید

TIFF امسال بسیار متفاوت به نظر می رسد. بدیهی است که اقدامات مربوط به همه گیری ، جنبه IRL را برای لذت بردن از هیجان انگیزترین فیلم های جدید سال در یک تئاتر مملو از سینفیل های دیگر خدشه دار کرده است.

اما متفاوت همیشه چیز بدی نیست. رانندگی ، پخش جریانی آنلاین و کاهش ظرفیت در سینماها از راه هایی است که جشنواره سالانه تغییر شکل داده تا با اقدامات فعلی بهداشت و ایمنی انتاریو سازگار شود. با انجام این کار ، برخی می گویند که دسترسی به جشنواره بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر است.

یکی از مواردی که همه گیری متوقف نشده است ، مجموعه زنان RBC در فیلم است. از سال گذشته تاکنون ، این مجموعه ویدیویی ظرف شناخت رهبران نوظهور فیلم کانادایی و تجلیل از نسل بعدی زنان در پشت دوربین بوده است.

یکی از شرکت کنندگان امسال ، کارگردان ، تهیه کننده و نویسنده ساشا لی هنری ، اولین بار به عنوان یک داوطلب در TIFF شروع به کار کرد. او امسال به عنوان کارگردان فیلم کوتاه کشتی غرق شدن و تهیه کننده فیلم کوتاه اجسام سیاه ، که برنده جایزه 10،000 $ Changemaker جشنواره شد ، برگشته است.

هنری در یک مکالمه تلفنی پس از نمایش کشتی غرق شدن ، این فیلم به عنوان نمونه ای از “بسته بندی عشق سیاه به روشی سالم یا روشی بالغ با نمایندگی برای زن سیاه پوست” است. او همچنین توصیف کرد که چقدر مهم است که روایت شخصیت های او “درگیر برخی از نزاع های اجتماعی در مورد معنای سیاه پوستان در جهان نباشد. کنار گذاشتن آنها از این مسئله برای شروع افزودن به منظره سینمایی یک امر بسیار مهم است. ” با غرق شدن در ساخت یک رابطه پس از مرگ با دقت ساخته شده ، کشتی غرق شدن یک تصویر مختصر و زیبا از عشق سیاه است.

در اواسط TIFF ، ما با هنری درگیر شدیم تا درباره اصالت لوح تقدیر صحبت کنیم ، تربیت او و اهمیت شبکه سازی.

فیلمسازان سیاه پوست همیشه شایسته افتخارات بودند اما به نظر می رسد که این صنعت اکنون مورد توجه قرار گرفته است. آیا قدردانی ها و تحسین ها هرگز احساس عملکرد می کنند؟

هر زمان که به عنوان اولین یا تنها مجموعه ها استخدام می شوید ، همیشه متعجب هستید. من همیشه این فکر را داشته ام. اما آنچه من می دانم این است که من همیشه با پشتکار در این راستا تلاش کرده ام. بنابراین هیچ یک از بردهایی که دریافت می کنیم براساس امتیازات نیست. من در کار بسیار مطمئن هستم که برای رسیدن به اینجا انجام دادیم. بعضی اوقات جوایز خودسرانه هستند اما واقعیت این است که ما به کاری که انجام داده ایم اعتقاد داریم و بدون توجه به آن کار را انجام داده ایم ، بنابراین دانستن این که لیاقت آن را داریم ، تأیید را بسیار شیرین تر می کند.

با بزرگ شدن ، به دنبال کدام فیلمسازان بودید؟

آنچه باعث شد من وارد این صنعت شوم ، Fresh Prince و Will Smith بود. بزرگ شدن ، کمدی در فیلم و تلویزیون یک فرار کامل بود بنابراین ما بسیاری از آن را تماشا کردیم. من تازه شاهزاده تازه را دوست داشتم. محل تلاقی انواع مختلف سیاهی ها بود که در یک خانه زندگی می کردند. همین باعث شد که بخواهم شروع به اجرا کنم. اما هرچه بیشتر آن را باز کردم ، نمی خواستم به عنوان دوست سیاهپوست سیاهپوست بازی کنم. من می خواستم از عزت نفس خودم محافظت کنم ، که می دانم تجربه بسیار سختی برای بازیگران است زیرا شما باید خودتان را آسیب پذیر کنید ، بنابراین نوشتن و کارگردانی را شروع کردم.

هنگامی که شروع به کاوش در آن کردم ، از جاد آپاتوو و مارا بروک آکیل الهام گرفتم. جاد آپاتو لحظات زندگی را می گیرد و در طول دو ساعت با پس زمینه دوستی آنها را باز می کند که واقعاً زیباست. و مارا بروک آکیل نوع سیاه پوستی را نشان می داد که احساس می کردم هستم یا می خواهم باشم. آرزوی شخصیت های زیادی که او ارائه می داد بسیار بیشتر بود.

“رد کردن بخشی از این حرفه است اما آنچه شما را ادامه می دهد داشتن آن شبکه از همسالان است که در همان سطح با شما هستند و همچنین از آن عبور می کنند.”

مجموعه RBC Women In Film چگونه به پیشبرد حرفه شما به عنوان یک فیلمساز کمک کرده است؟

این قطعاً به گسترش شبکه من و مشروعیت بخشیدن به من کمک کرده است. من طرفدار مستقل فیلم سازی هستم ، که می تواند یک حباب باشد ، بنابراین این امر به من کمک می کند تا به افراد خارج از صنعت مشروعیت دهم. بخشی از کاری که شما در آغاز به عنوان یک فیلمساز انجام می دهید مخاطب سازی است. این لزوماً یک بازی اعداد نیست اما شما می خواهید که کار شما مخاطب را پیدا کند که به آن پاسخ می دهد و به داستانهایی که باید به اشتراک بگذارید متصل شود.

ایسی را در مورد اهمیت صحبت کرده است شبکه به صورت جانبی آیا این چیزی است که با شما طنین انداز است؟ همسالان شما چگونه به شما الهام می دهند؟

این قطعاً در من طنین انداز است. همسالان من این هستند که چگونه خودم را از برخی از سختی های این حرفه عایق بندی می کنم. رد کردن بخشی از این حرفه است اما آنچه شما را ادامه می دهد داشتن آن شبکه از همسالان است که در همان سطح با شما هستند و همچنین از آن عبور می کنند. در گذشته احساس می شد این صنعت آنقدر کم است که یافتن همسالان همفکر برای ارتباط با یکدیگر کاری دشوار است.

همچنین