س Docال جدید می پرسد چرا در موسیقی الکترونیکی

زنان “کم بازی می شوند” -underplayed “class =” ff-og-image-inserted “>

“وقتی جشنواره ها می گویند تعداد زنان کافی نیست ، ما می گوییم سخت تر به نظر برسید. استعداد همه جا است. فرصت وجود ندارد. ”

فیلم که اولین نمایش آن است در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو فردا (9 سپتامبر) و پس از آن حضور DJ / تهیه کننده کانادایی Rezz ، شماره 39 در رتبه بندی هنرمندان Billboard Dance 100 از 2019 ، واقعیت در جهان EDM را نشان می دهد برای زنان: کمبود فرصت ، کنار گذاشتن موفقیت ها یا مهارت ها ، ترول های آنلاین ، سهمیه بندی های نژادپرستانه و نژادپرستانه و مبارزه معمول با زنان برتر در زمینه های مردسالار.

با سر نیزه توسط بود لایت کانادا ، و مدیر اجرایی تهیه شده توسط پیشکسوت مشهور موسیقی ویدیوی کانادایی کارگردان X ، بازی Underplayed شما را با آمار و ارقام خفیف روبرو می کند: کمبود وحشتناک زنان در میان 100 نفر برتر. فقط 5 نفر. در لیست بیلبورد ، علاوه بر Rezz ، آلیسون سرزمین عجایب در شماره 36 ، دو نفره Nervo در شماره 82 و Tokimonsta در شماره 98 نشسته است. هر چهار نفر برای فیلم مصاحبه می کنند. پنجمین نفر نینا کراویز در شماره 94 است (دو زن دیگر به عنوان بخشی از گروه های تک جنسیتی ظاهر می شوند ، دو نفره Sofi Tukker در شماره 73 و سه نفره Clean Bandid در شماره 34).

DJ 100 دی جی برتر Mag سال 2019 ، بیشتر اروپایی ، شامل Kravitz ، Nervo و Wonderland و برخی از نام هایی که در لیست بیلبورد نیستند: Miss KB ، Mattn ، Mariana BO ، Peggy Gou و Charlotte DeWitte. اما نکته در نظر گرفته شده است. زنان بسیار بسیار کمی هستند.

مدیر ایکس ، متولد ژولین لوتز ، به مجتمع کانادا می گوید که از آمار و آنچه از زبان هنرمندان اصلی و زیرزمینی شنیده تعجب نکرد. او می خواست از این سند استفاده کند زیرا علاقه خاصی به این زنان احساس می کند: “من قبلاً از یک جامعه کم نماینده در دنیای سرگرمی آمده ام ، یک مرد سیاه پوست ، رنگین پوست ، حتی بیرون از دنیای هیپ هاپ. من می دانم که قضاوت در مورد مجموعه مهارتهای من فقط به این دلیل که من متفاوت هستم چگونه است. “

< p> “در این صورت ، من نسبت به مبارزه بزرگتر همه افرادی که توانایی دارند اما مورد بی توجهی قرار می گیرند همدل هستم ، در این حالت ، آنها زن هستند ، و سپس شروع به جمع شدن می کند که مستند وارد می شود ، “بله ، شما یک زن هستید ، اما شما یک زن رنگین پوست هستید یا عجیب هستید یا هستید …” مردم می گویند شما فقط نمی توانید خوب باشید. این فیلم فرصتی برای شنیدن این صداها و روشن ساختن این همه مزخرفات است. “

ما با لی ، بومی نیوزلند ساکن لس آنجلس ، در مورد این فیلم و رویکرد گسترده او به موضوع صحبت کردیم ، که با تاریخچه سهم زنان در موسیقی الکترونیکی و با برجسته کردن تغییرات شدید و برنامه ها برای اطمینان از اینکه لیست ها در سال های آینده برابری جنسیتی بیشتری دارند پایان می یابد. < / p>

پس چگونه درگیر این پروژه شدید؟ span >

هسته اصلی ایده از کارهایی بود که بود لایت با DJ ها انجام می داد. به عنوان بخشی از آن ، آنها مصاحبه می کردند و آنچه که بارها و بارها تکرار می شد ، در میان دی جی های زن این مسئله نابرابری در فضا ، در مورد کمبود فرصت ها ، نبود حقوق برابر بود. من قبلاً چهار سال قبل فیلمی ساخته بودم که این موضوع را لمس می کرد و کارگردان X به من نزدیک شد زیرا می دانست که من دانش بهتری در این فضا دارم و گفت: “هی ، آیا به این علاقه داری؟” صادقانه بگویم ، یک ثانیه طول کشید زیرا من می گفتم: “من قبلاً چیزی شبیه به این را پوشش داده ام [Doc’s short 2015 Live Fast، Draw Yung]؛ مطمئناً باید بهتر شود؟” اما من از یک صنعت که بسیار کم است ، از نظر تصدیق و نمایندگی آن از زنان ، من به سرعت وارد این آمار شدم و مانند “اوه ، قطعاً اینجا یک داستان وجود دارد.” بنابراین من اساساً سه ماه تحقیق کردم ، فقط پریدن از روی تلفن و صحبت کردن با بسیاری از هنرمندان مختلف در سطوح مختلف ، از زمینه های مختلف ، ژانرهای مختلف ، فقط برای شنیدن تجربه های آنها از نزدیک. و بعد من مثل این شدم ، “خوب ، اینجا چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد.”

آیا این ژانر شماست؟ آیا شما در ریوز شرکت کرده اید یا در حال رشد موسیقی رقص گوش داده اید؟

< span lang = "EN-CA"> من به طور کلی عاشق موسیقی هستم. بسیاری از کارهای من ، دقیقاً مانند X ، همه ژانرهای موسیقی را پوشش می دهیم. بله ، در دوران نوجوانی به چند ریف رفتم. من الان بزرگتر هستم و یک پسر دو ساله دارم. مطمئناً تجربه بسیار سرگرم کننده فرو رفتن به آن دنیا و ساختن این فیلم بود. [می خندد.] من ذاتاً یک رقصنده هستم. من بسیاری از رقص ها و حرکت ها را انجام می دهم و کارهای زیادی را در نوع کارهایی که روی دوربین انجام می دهم نیز انجام می دهم. بنابراین من همیشه به داستان های موسیقی و به ویژه فرهنگ پیرامون آن علاقه مند هستم.

“بارها و بارها می بینید که یک زن عنوان جشنواره را برگزار می کند و هیچ کس دیگری به دلیل اینکه” ما قبلاً به سهمیه تنوع خود رسیده ایم. ” “ما آن یک زن سیاه را پیدا کردیم. ما به دیگری احتیاج نداریم.” گروه مردان سفید پوست به همان اندازه مورد بررسی دقیق قرار نمی گیرند. “

شما گفتید که فقط برای دستیابی به موضوعات تحقیق اولیه انجام داده اید. به عنوان یک روزنامه نگار ، مردم اغلب فکر می کنند که من برنامه ای دارم که مصاحبه ها را متناسب با یک دیدگاه تنظیم می کنم ، در مقابل اینکه اجازه دهید داستان ها داستان را حکم کنند. من تصور می کنم این برای یک فیلمساز یکسان است. برخی از مواردی که شما کشف کردید و فکر نمی کردید چه موضوعاتی بودند چیست؟ span >

کاملاً درست می گویید. برای من ، بیشتر اینها در واقع ایجاد فضای لازم برای این زنان برای روایت داستان های خود و شغل من بود ، به جای تلاش برای دوست داشتن داستان های کششی با زاویه خاص ، و به ویژه در ابتدای تولید ، [در واقع] فقط گوش دادن ، و همان چیزها بارها و بارها تکرار می شوند. یکی از بزرگترین چیزها ، حتی هنرمندان برتر بازی ، این بود که سالها طول می کشد که جدی گرفته شوند. مارک رونسون در مصاحبه خود در این باره صحبت کرد. او مانند “من تعجب می کنم وقتی این هنرمندان A-list را پیدا کردی و آنها مرا فریاد می زنند” ، و مانند “چرا فریاد می زنی؟ من به تو گوش می دهم.” و آنها می گویند ، “شما نمی فهمید. من در اتاق با بسیاری از تهیه کنندگان دیگر مرد ، در اتاق بوده ام و آنها به دلیل زن بودن به من گوش نمی دهند.” تقریباً غیرقابل باور است که تصور کنید ، اما گاهی جدی گرفتن آن بسیار دشوار است ، یا اینکه یک مرد دیگر نیاز دارد تا ایده شما را تأیید کند تا مردم واقعاً به آن گوش دهند.

چه چیزی این موضوع را روشن کرده است که آنها زن هستند و نه فقط به همین دلیل مرد منیت زیادی دارد و به مردان دیگر گوش نمی دهد یا برای آنها ارزش قائل نیست؟ span >

در بیشتر مواقع آنها خود را تنها زن یک استودیو می دانند و بسیاری از اوقات که ایده های خود را ارائه می دهند یا ایده می دهند ، ایده های آنها کمتر از دیگران شنیده می شود. من فقط آنچه را که به من ارائه شده است و برخی از حکایات و تجارب آنها را به اشتراک می گذارم. من فکر می کنم این حقیقت آن است. بسیاری از آن ها شنیده ها و تجربه های آن است ، اما وقتی بارها و بارها شروع به شنیدن کافی آن می کنید ، نوعی شکاف در آنجا وجود دارد. بدیهی است که این موفقیت تا چه اندازه برای آنها سخت بود. و برای چند نفر از هنرمندان بسیار ناامید کننده بود به طوری که آنها اکنون همه کارها را انجام می دهند تولید ، میکس ، مهندس زیرا حداقل در این صورت آنها می دانند که می توانند محصول خود را به روشی که خودشان به طور واقعی می خواهند به دنیا عرضه کنند. بنابراین بسیاری از زنان مشاغل تجاری همه این کلاه ها را می پوشند. آنها خیلی سخت کار می کنند. این چیزی بود که من توانستم هنگام ساخت فیلم شاهد آن باشم.

< span lang = "EN-CA"> من همیشه دی جی های زن را در سطح محلی در تورنتو می شناختم و می دیدم. آیا مسئله اصلی این است که آنها فرصت بازی در صحنه های بزرگتر و رشد مخاطب خود را پیدا نمی کنند؟ span >

من می گویم که این یک مشکل بزرگ است. من مطمئناً با آن موافقم. هنرمندانی که در تورنتو با آنها صحبت کردیم ، آنها در مورد این واقعیت صحبت می کنند که به ویژه در صحنه های زیرزمینی ، رشد بسیار زیبا و در حال رشد وجود دارد و موسیقی از این حاشیه های تنوع متولد شده است. این موسیقی الکترونیکی بود ، موسیقی رقص ، ناشی از همین ریشه های بسیار متنوع دگرباشان جنسی ، سیاه ، ریشه اسپانیایی. این فرصت ها در مراحل جشنواره است ، جایی که بارها و بارها می بینید یک زن عنوان جشنواره را تیتر می کند و هیچ کس دیگری به دلیل “ما قبلاً به سهمیه تنوع خود رسیده ایم”. “ما آن یک زن سیاه را پیدا کرده ایم. ما به دیگری احتیاج نداریم.” گروه مردان سفید پوست به همان اندازه مورد بررسی دقیق قرار نمی گیرند. این هنرمندانی هستند که در مورد ناامیدی زنانی که در برابر یکدیگر قرار گرفته اند صحبت می کنند. مثل اینکه در این فضا فقط فضای زیادی برای شما وجود دارد.

< span lang = "EN-CA"> شما با بوکر و مروج عجیب و غریب ، حتی طرفداران فیلم صحبت کردید. آنها چه می گویند؟ span >

هر یک از آنها بسیار متفاوت است. برای من بسیار مهم بود که این فیلم هر دو طرف تجارت را منعکس کند. همچنین ، فقط زنان در این فیلم صحبت نمی کنند. من می خواستم اطمینان حاصل کنم که صدای مردانه نیز در آن نقش دارد ، زیرا این امر باعث می شود تا هر دو جنس تغییر کرده و این مسئله را به جلو پیش ببرند. در غیر این صورت فقط زنان فریاد می کشند به یک اتاق اکو. برای من ، داشتن این تنوع صدا بسیار مهم بود. با هواداران صحبت کردیم. طرفداران متوجه بسیاری از هنرمندان معروف می شوند. این مفهوم “اگر نمی توانید آن را ببینید ، نمی توانید آن باشید” است. اگر می بینید که یک زن در حال تیتر زدن روی صحنه است ، در واقع میزان زنان با توجه به شروع تولید و بقیه آن تغییر می کند. بسیار مهم است که این الگوها وجود داشته باشد. در مورد بوکرها و مروج ها ، این واقعا چالش برانگیز است. در داخل صحنه صحنه ای وجود دارد که با یک بوکر بزرگ و مروج یک جشنواره بزرگ در تورنتو صحبت می کنیم. شخص ، یک زن ، که عهده دار این نقش است ، خودش یک زن بسیار متنوع است. اما او همچنین برای فروش بلیط زیر اسلحه است. “ما باید بتوانیم مورد مطمئن را رزرو کنیم” و متأسفانه نحوه کار صنعت ، بنابراین بسیاری از موارد مطمئن هنرمندانی هستند که در لیست 100 برتر قرار دارند. و ، در سال 2019 ، فقط پنج زنان در 100 لیست برتر بودند.

بنابراین می توانید ببینید که چگونه یک منطقه بلافاصله منطقه دیگر را تحت تأثیر قرار می دهد ، و سپس در نهایت برای پرداخت هزینه ادامه می یابد ، همچنین به دلیل اینکه زنان یا افرادی که این لیست ها هرگز به آن اندازه دستمزد نخواهند گرفت یا به اندازه آن رزرو نخواهند شد. بنابراین چرخه ای است صادقانه بگویم ، این قسمت بزرگی از آنچه این فیلم سعی در نشان دادن آن داشت ، است. این یک مسئله بسیار پیچیده است و من سعی کردم آن را از طریق داستان واقعی این شخصیت ها تعریف کنم تا بتوانیم آن را انسانی کنیم ، اما هیچ راه حل کامل وجود ندارد. یک سری راه حل برای همه وجود دارد که همه با اقدام و آگاهی و پاسخگویی نسبت به عملکرد خود روبرو هستند و در واقع این مسئله را پیش می برد.

در پایان ، پس از گفتگو با صنعت ، آیا به تغییر امیدوار هستید؟ بسیاری از جشنواره ها متعهد به Keychange شده اند تا جشنواره ها و رویدادهای آنها 50/50 جنسیتی متعادل باشد.

< span> Keychange واقعاً در اروپا بسیار مورد توجه قرار گرفته و در کانادا انتخاب شده است. ایالات متحده ، برای نفوذ به آن فضا چیزهای بیشتری دارد. در ایالات متحده بازی های تجاری بسیار بیشتری وجود دارد. من فکر می کنم نیمی از آن مجبور کردن این آگاهی ها و مسئولیت دادن به جشنواره ها نسبت به ترکیب آنها است زیرا وقتی که شما ترکیب متنوع تری داشته باشید ، مخاطبان متنوع تری را جذب می کنید ، که در واقع به معنای پول بیشتر است ، سود بیشتر ابتکار عمل تغییر کلید شگفت انگیز است. ابتکاراتی مانند Inclusive Rider ، که هالیوود طرفدار بزرگ [بازیگر] Frances McDormand است. سوارکارهای الحاقی [شرطی که تنوع را تضمین می کند ، به عنوان مثال ، خدمه یا بازیگران یا اعضای آن] حیرت انگیز است زیرا در واقع قدرت را در دست زنانی قرار می دهد که واقعاً خوب عمل می کنند. ما در این فیلم با هنرمندان زیادی صحبت کردیم که در مورد سوارکارهای فراگیر و آنچه می توانند انجام دهند و آنچه که در مورد انجام آنها در سالهای آینده فکر می کنند واقعاً کمک می کند تا ایجاد این خط لوله از زنان جوان کمک کند و این فرصت ها را به آنها می دهیم زیرا آنها واقعاً قدرت را دارند. عناوین اصلی بلیط را جذب می کنند. آنها در واقع می توانند جشنواره ها را مسئول بدانند.

The نکته جالب دیگری که دیدن آن هیجان انگیز است این است که چه تعداد زن این ماشین های جوجه کشی خلاق را برای تدریس شروع می کنند. شما Chippy Nonstop را در حال انجام Intersession ها [کارگاه DJ] در تورنتو و اطراف کانادا دارید. شما همچنین ابتکاراتی را دریافت کرده اید که دختران سازنده در انگلستان در جایی اتفاق می افتد که زنان فضایی را برای ایجاد خط لوله ای برای تغذیه افراد علاقه مند ایجاد می کنند ، اما شاید ترساندن آنها برای تلاش برای گرفتن نرم افزار از دوستان مرد خود یا درخواست آنها بسیار ترسناک باشد. سوال کنید یا اشتباه کنید این یک محیط است که در آن می توانید واقعاً کاوش کنید و تجربی باشید. بسیاری از اینها در حال ظهور است. دسته ای از آنها در لس آنجلس هستند. و دیدن این واقعاً هیجان انگیز بود زیرا زنان در دست خودشان هستند تا مطمئن شوند نسل بعدی همان عواقبی را که متحمل نشده اند ، متحمل نخواهد شد. و از آنجا که زنان بیشتری به این صنعت وارد می شوند ، و از آنجا که صدای آنها بسیار اندک است ، آنها واقعاً چراغ دیگری را برای گروه های اقلیت دیگر که نمی شنوند ، می تابانند.

و همانطور که اتفاق می افتد ، این تنوع شروع به جریان می کنند و فرصت ها شروع می شوند. شما گروه هایی مانند Discwoman در ایالات متحده دارید که در پرورش و پرورش صداها و صداهای متنوع بسیار شگفت انگیز کار می کنند که هرگز تحت ساختار اصلی جریان شناخته نمی شوند. بنابراین این قسمت بزرگی برای من است. هیچ کس نمی خواهد یک فیلم 90 دقیقه ای از شکایت زنان را تماشا کند. هیچ کس نمی خواهد آن را تماشا کند ، حتی زنان. [می خندد.] یک قسمت مهم برای من این بود که واقعاً به لحن حساس باشم. بدیهی است فضایی را ایجاد کنید که موضوعات بتوانند به آن بپردازند ، اما سعی کنید آنها را در این داستان های این زنان مختلف که در صحنه های مختلف و مراحل مختلف شغلی ظاهر می شوند ، انسانی کنید. و مهمتر از همه ، نه تنها شکایت ، بلکه ارائه کارهایی که انجام می شود ، راه حل ها چیست ، و بعد به کجا خواهیم رفت؟