اگر چیزی را پخش نکنید ، ممکن است در واقع

از بین برود

اگر به ماوس یک کوکی بدهید ، او می خواهد یک لیوان شیر بخواهد. اما اگر همه کوکی ها را بردارید ، ممکن است او شما را تنها بگذارد.

همین منطق در مورد هنرمندی مانند Tekashi 6ix9ine صدق می کند.

از همان ابتدای کار ، همه تصمیمات 6ix9ine در خدمت یک هدف ساده گرفته شده است: جلب توجه هرچه بیشتر. قبل از اینکه حتی شروع به رپ کند ، به خاطر پوشیدن پیراهنی که روی آن نوشته شده بود “گربه خوار” با شماره “69” ، ویروسی شد. و از آنجا ، وی تمام زیبایی شناسی خود را در حین جلب توجه مردم هنگام پیمایش در فیدهای اینستاگرام طراحی کرد. او با مرگ موهای خود و پوشاندن خود در خال کوبی های فوق العاده ، او فریاد زد ، ترول کرد ، دعوا را انتخاب کرد ، موسیقی پرخاشگرانه ای ضبط کرد و اظهارات جنجالی عمدی کرد.

6ix9ine کاملاً متمایل به این ایده است که در عصر امروز ، هر گونه توجه توجه خوب است. کلیک نفرت همچنان یک کلیک است. او می دانست که کسی که بخواهد از روی کنجکاوی محض آهنگ خود را پخش کند ، به همان اندازه پول یک طرفدار مشتاق که واقعاً از موسیقی لذت می برد ، در جیب او می گذارد.

برای مدتی ، کارساز بود. تا اواسط سال 2018 ، 6ix9ine بدون شک داغترین رپر کره زمین بود. او که بر چرخه اخبار هیپ هاپ مسلط بود ، از طریق موسیقی از توجه خود در شبکه های اجتماعی درآمد کسب می کرد و هر آهنگی که او منتشر می کرد باعث بالا رفتن از جدول بیلبورد می شد. برای لحظه ای به نظر می رسید که دستگیری و همکاری وی در پرونده رکورد فدرال وی را مجبور به ارزیابی مجدد روشهای خود می کند ، اما هنگامی که در سال 2020 از زندان بازگشت ، بیشتر از آنچه قبلاً مورد توجه قرار گرفته بود ، سرمایه خود را جلب کرد. < همانطور که او در بازگشت بسیار هیجان انگیز به Instagram Live در اوایل ماه مه ابراز خوشحالی کرد ، "اگر یک موش صحرایی به خانه می آمد و تعداد بیشتری از من انجام می داد ، من هم دیوانه بودم." با جلب بیش از 2 میلیون بیننده همزمان ، این جریان رکورد پربیننده ترین IG Live در آن زمان را شکست. و او از این پلتفرم حداکثر استفاده را کرد و به همه گفت که ویدیوی بازگشت خود را برای "GOOBA" پخش کنند ، که رکورد بزرگترین ویدیوی هیپ هاپ در YouTube را شکست ، با 43.55 میلیون بازدید خیره کننده در 24- مدت زمان یک ماه بعد ، تک آهنگ دنباله دار او با Nicki Minaj ، "TROLLZ" ، در بالای Billboard Hot 100 ظاهر شد و اولین آهنگ شماره 1 حرفه ای او شد.

با جسارت بی سابقه ، 6ix9ine درست به عادات قدیمی جلب توجه خود بازگشت. او در حین ویدئویی که در جشن اولین تک آهنگ شماره 1 خود در اینستاگرام بارگذاری کرد ، با صدای بلند منتقدان را با طعنه بلند فریاد زد “نمی توان جلوی من را گرفت”. “تو نمی توانی من را سیاه کنی!” او بارها و بارها به دوربین فریاد زد. سپس ، در تلاش برای رد “متنفران” ادراکی که تصور می کردند پس از بازگشت به خانه از زندان مخفی شده است ، تور عمومی عجیبی را در سراسر کشور آغاز کرد. او که از حبس خانگی رها شده بود ، یک فیلم موزیک ویدئو برای “PUNANI” را در خیابان های خیابان قدیمی خود در بروکلین فیلمبرداری کرد و با سرسختی در محله هایی که مردم تصور می کردند دیگر هرگز نمی تواند وارد شود ، عبور می کند. سپس او به شیکاگو پرواز کرد و با بی احترامی به مرگ پسر عمویش ، لیل دورک را طعمه کرد ، قبل از اینکه به لس آنجلس برود و رقبا را جلوی نقاشی دیواری نیپسی هاسل برانداز کند.

منتهی به انتشار اولین پست خود- آلبوم زندان ، TattleTales ، واضح بود که 6ix9ine با توجه به اعداد قابل تأیید است. حداقل برای یک لحظه به نظر می رسید که او دوباره شانس را شکست داده و استراتژی جلب توجه او به هر قیمتی جواب داده است. پیش بینی های اولیه حاکی از این بود که فروش هفته اول TattleTales حدود 150،000 واحد را نشان می دهد ، که باعث می شود اولین آلبوم شماره 1 او (موفق ترین اولین موفقیت او تاکنون) باشد. به نظر می رسید که او از هرگونه واکنش واقعی در محاکمه غیرانتفاعی جلوگیری کرده است و همه ما فقط باید عادت کنیم که هر روز چهره او را بصورت آنلاین ببینیم.

6ix9ine برای ادامه کار مانند او ، به شدت به درآمد از جریانات نیاز داشت. و برای گرفتن جریان ، او نیاز به توجه داشت. نادیده گرفتن تخت بزرگترین ترس او بود.

سپس ، همه چیز تغییر کرد. فروش واقعی هفته اول TattleTales به طور چشمگیری کمتر از پیش بینی بود. در واقع ، این فقط در هفته اول 53000 واحد را جابجا کرد و در شماره 4 جدول آلبوم های بیلبورد 200 قرار گرفت. پس از شوک اولیه از دیدن بازگشت او در Instagram Live و رها کردن تک آهنگ های بازگشت ، به نظر می رسید مردم از تماشای نمایش خسته می شوند. برای هنرمندی که دائماً درباره شماره های خود وسواس می ورزد ، این یک ضربه خردکننده بود. 6ix9ine با یادگیری اینکه تعداد بسیار کمتری از افراد انتظار آلبوم او را پخش کرده اند ، به سرعت به حالت کنترل آسیب وارد شد.

در ابتدا ، او سعی کرد به همراه آن بخندد ، و فیلم هایی زبون گونه بسازد که از او کپی نسخه های CD خود را به طرز ناامیدکننده ای برای مردم در خیابان پخش می کند و پوسترهای تبلیغاتی خود را پاره می کند. اما کمبود توجه 6ix9ine را از مهمترین سوخت وی محروم کرد. از زمان تبدیل شدن به یک خبرچین فدرال ، او نتوانسته است به ارزش تکان دهنده روابط باندی خود اعتماد کند ، بنابراین کل ستایش به یادآوری های مداوم درباره “شماره ها” و نحوه عملکرد موسیقی او بهتر از آنچه مردم تصور می کردند ، تغییر می کند. وقتی این تعداد کاهش یافت ، او دیگر چیزی برای گفتن باقی نماند.

از همه مهمتر ، عملکرد ناامید کننده تجاری TattleTales 6ix9ine را در کیف پول خود وارد کرد. از این گذشته ، تأمین بودجه بازیهای پس از زندان او به مقدار زیادی پول احتیاج داشت: وی اعتراف کرد که برای محافظت از وی در حین شیرین کاریهای عمومی ماهانه شش رقم در یک تیم امنیتی 24/7 پرداخت می کند. و برچسب وی که طبق گزارشات وی قراردادی به ارزش بیش از 10 میلیون دلار را امضا کرده بود ، امیدوار بود که رقم فروش بسیار بالاتر از آنچه که به دست آورد ، باشد. پنجاه و سه هزار واحد هفته اول برای هنرمندی که سعی در جبران معامله ای عظیم دارد ، تعداد قابل توجهی است.

برای ادامه کار مانند گذشته ، 6ix9ine به شدت به درآمد از جریانات نیاز داشت. و برای دریافت جریانات ، او نیاز به توجه داشت ، خواه مثبت باشد یا منفی. نادیده گرفتن تخت بزرگترین ترس او بود. بنابراین ، وقتی آلبوم آنطور که او امیدوار بود عملکرد خوبی نداشت ، از کار افتاد.

از آنجا که 6ix9ine در 11 سپتامبر ویدئویی از خود درمورد نقص پوسترهای خود بارگذاری کرده است ، هیچ چیز را در اینستاگرام یا برنامه های دیگر رسانه های اجتماعی به اشتراک نگذاشته است. خارج از مدت حضور در زندان ، این طولانی ترین فاصله وی از شبکه های اجتماعی از زمان شهرت بوده است. او همچنین پرواز در سراسر کشور و ترول کردن رقبا را متوقف کرد. برای یک بار ، 6ix9ine ساکت است ، نوعی اتفاق است که اگر TattleTales همانطور که امیدوار بود یک موفقیت بزرگ تجاری داشته باشد ، هرگز اتفاق نمی افتاد. اگر او در شماره 1 شروع به کار کند ، ممکن است ما همچنان صدای فریاد او را در مورد چگونگی “متوقف کردن” در Instagram Live نداریم.

البته بعید است که برای همیشه از بین برود. اگرچه او هنوز به رسانه های اجتماعی بازنگشته است ، اما در حال حاضر 6ix9ine مشاهده شده است. در 13 اکتبر ، یک هفته پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر اینکه وی از مصرف بیش از حد قرص های کافئین و کاهش وزن رنج می برد ، یک هوادار ویدئویی از دویدن با 6ix9ine نسبتاً فروتن را به اشتراک گذاشت ، اولین حضور وی در دوربین از ماه سپتامبر. موهای رنگین کمان امضا شده اش از بین رفته بود ، و هنگامی که یک فن را فریاد می زد با آرامش به دوربین خطاب کرد. حداقل برای لحظه ای فروتن ظاهر شد.

صرف نظر از اینکه داستان 6ix9ine چگونه به پایان می رسد ، ماه گذشته یادآوری قدرت مصرف کننده در سال 2020 بوده است. در اقتصاد توجه رسانه های اجتماعی ، هر کلیک منجر به درآمد می شود و عادت های آنلاین مستقیماً به عواقب واقعی منجر می شوند. با شنیدن متنفر از آهنگ جدید هنرمند جنجالی به دلیل کنجکاوی محض ، هنوز پول در جیب آنها قرار می گیرد و آنها را قادر می سازد که همان کاری را که انجام داده اند ادامه دهند. امتناع از خرید آلبوم یا کالا دیگر کافی نیست. حتی اگر برای این کار هزینه نمی کنید ، با کلیک بر روی یک ویدیوی YouTube تکان دهنده ، بازهم به عنوان پشتیبانی مالی و تقویت مثبت عمل می کند. پخش جریانی DAYSTAR در Spotify هنوز نوعی تأیید مالی است ، حتی اگر به طور علنی Tory Lanez را در توییتر لغو کنید.

هنرمندی مانند 6ix9ine بدون درآمدی که هر یک از جریان های شما دارد ، نمی تواند به روشی که دارد ادامه دهد. او را تأمین می کند. بنابراین اگر می خواهید شخصی مثل او از بین برود ، یا به او القا کنید تا کاملاً در مورد روش خود تجدیدنظر کند ، قدرتمندترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به سادگی کلیک روی موسیقی او را متوقف کنید.

از زمان ظهور 6ix9ine ، مردم حدس زده چه زمانی ناپدید می شود معلوم شد که وقتی ما سرانجام از دادن کوکی هایی که به شدت او را هوس می کند متوقف شد ، او از بین خواهد رفت.