Davido با آینده موسیقی ، الهامات او و آلبوم جدید ‘یک زمان بهتر’

صحبت می کند

مسیرهای” Davido “را مشاهده کنید قسمت الهام ، در بالا. ‘Routes of Inspiration’ مجموعه ای از فیلم ها است که توسطvype_worldwide برای شما آورده شده است و نحوه الهام بخشیدن از خلاقیت های جهانی را بررسی می کند.


2019 برای سوپراستار Afrobeats Davido یک سال محوری بود. دومین آلبوم استودیویی او ، یک زمان خوب ، سرانجام پس از تأخیر به دلیل تولد پسرش ، که پس از انتشار آلبوم اولیه او ، Omo Baba Olowo 2012 منتشر شد ، منتشر شد. از آن زمان ، ظهور و ظهور موسیقی آفریقایی در سطح جهانی همچنان او را تحریک می کند و او اکنون در تلاش است تا سومین LP خود را با نام “یک زمان بهتر” منتشر کند.

دیویدو هنوز هم به یاد می آورد که آرزوی او برای یک روز ، به خصوص پس از الهام گرفتن از افرادی مانند D’Banj ، Tekno و P-Square – که همگی Afrobeats را روی نقشه می گذاشتند – یک ویدیو موسیقی در تلویزیون نیجریه داشته باشید ، زمانی که او هنوز در دانشگاه در آتلانتا بود. آنچه همچنان به رانندگی دیویدو 26 ساله ادامه می دهد دیدن پیشرفت Afrobeats حتی بیشتر از جایی است که در حال حاضر است. این هنرمند در آتلانتا متولد شد و برای تحصیل به نیجریه بازگشت ، همیشه بیان کرده که لاگوس هنوز در خانه است.

“مقصد مورد نظر من برای ضبط همیشه لاگوس است.” “من دوست دارم در لاگوس ضبط کنم و سپس برای ضبط نیز به لس آنجلس بروم. لاگوس یک الهام بزرگ است و همه می دانند که چه چیزی در مورد آن است: این امر مربوط به زندگی شبانه ، زندگی مهمانی است ، اما حتی جامعه ، دولت ، همه چیز. این به من الهام زیادی می دهد و از آلبوم من الهام می گیرد. ” و حتی وقتی او خاموش و راحت می شود ، بازهم همه چیز این است که در کنار دوستانش باشید و لحظات به یاد ماندنی داشته باشید. او می گوید: “همه می دانند که ساحل خانه دوم من است.” “در نیجریه ، ما سواحل زیبایی داریم – هر آخر هفته ، یک قایق می گیریم ، با DJ به خانه ساحل می رویم و فقط میهمانی می کنیم. تجربه دیوانه است! ما آن را دوست داریم. “

لاگوس یکی از راه های الهام بخشیدن به دیویدو است ، نه فقط به دلیل اینکه در آن خانه است ، بلکه اکثر مردم او در آنجا هستند و حضور و انرژی آنها در استودیو است که او را به سمت سوق می دهد. بهترین موسیقی ممکن را ایجاد کنید وی توضیح می دهد: “من عاشق این هستم كه افراد در استودیو با خود داشته باشم.” “دوستان و تهیه کنندگان من نیز هستم. دوست دارم گاهی خودم ضبط کنم. این فقط یک فضای پر شور است ، با دوستان اطراف و کمی الکل برای تکان دادن اتاق. ” و او فوق العاده از حضور در مقابل طرفدارانش الهام گرفته است. “تور ، مسافرت و اجرا به تنهایی به من الهام می دهد. شما می بینید که مردم در حال آواز خواندن هستند ، و به آنچه در استودیو ساخته اید دیوانه می شوند. این انرژی ، زندگی و تجربه حضور در جاده است. این داستان هایی است که ما برای بچه ها و نوه هایمان تعریف خواهیم کرد. ”

در حالی که داویدو قصد داشت تور جهانی خود را آغاز کند ، همه گیر COVID-19 عادی زندگی را متوقف کرد ، اما در حین قفل بود که او اعلام کرد قصد دارد یک زمان بهتر را منتشر کند ، در تلاش برای ادامه صدای Afropop را فشار دهید. وی می گوید: “موسیقی آفریقایی در جای بهتری است.” “من در مکان بهتری هستم و زمان خوبی برای بیان فرهنگ خود است.” با این حال ، یک زمان بهتر برنامه ریزی نشده بود ، به این ترتیب: “همه گیری با آن کار زیادی داشت زیرا من در تور بودم ، که مجبور شدم آن را متوقف کنم. اگر در تور بودم ، مطمئن نیستم که واقعاً وقت ضبط داشته باشم اما در لاگوس ، در خانه ، آهنگهای زیادی را ضبط و ضبط می کردم و در نهایت بسیار خوب بود. حدود دو یا سه ماه طول کشید اما وقتی برای اولین بار ضبط آن را شروع کردم ، برنامه ای نداشتم ، فقط می خواستم با آن سرگرم شوم. ” از آنجا که دیویدو در نیجریه قفل بستگی را سپری کرد ، تصدیق می کند که تجربه ضبط در لاگوس برای او لحظه ای بی نظیر بود ، در مقایسه با زمان ضبط یک زمان خوب در ایالت ها. دیویدو می گوید: “اوقات خوبی را که در واقع در آمریکا ضبط کردم و از تهیه کنندگان خود دور بودم.” “برقراری ارتباط از طریق تلفن و ایمیل بسیار دشوار بود. با یک زمان بهتر ، ما در واقع موسیقی را در لاگوس با هم ساختیم و فکر می کنم همین امر باعث خاص بودن آن شده است. ” راه هایی که در طی ده سال گذشته موسیقی آفروپوپ و به طور گسترده ، موسیقی معاصر آفریقایی شکوفا شده است. در این آلبوم هنرمندانی چون کریس براون ، ناس ، نیکی میناژ ، تیوا ساوج ، مایورکون و رپ در حال ظهور DaBaby حضور دارند. این مطمئناً یک موضوع پر ستاره است ، اما مهمانان همچنین نشان می دهند که Afropop در فرهنگ معاصر هیپ هاپ چگونه تأثیرگذار شده است. به حدی که اخیراً اعلام شد که داویدو در دنباله کلاسیک ، کمدی فرقه ای Coming To America ، با بازی ادی مورفی و آرسنیو هال ظاهر می شود.

یک سال چالش برانگیز برای جامعه جهانی بوده است. بیماری همه گیر از جهات مختلفی بر همه ما تأثیر گذاشته است. در این مدت ، هنرمندانی مانند دیویدو انرژی و اشتیاق خود را به سمت خلق هدایت کرده اند و از یک زمان دشوار نهایت استفاده را می کنند. با این حال ، او امیدوار است وقتی همه اینها تمام شد ، طرفدارانش برای زمانی بهتر به او بپیوندند.