ماهواره استونیایی “Hämarik” وارد مدار

شد

از موشک پرتاب شده در گویان فرانسه ، این موشک ماهواره کوچکی را که در دانشگاه صنعتی تالین مونتاژ شده بود ، به فضا منتقل کرد ،” Hämarik “، به معنی” غروب خورشید “. این ماهواره مانند مکعبی است که با صفحات خورشیدی دارای چهار آنتن و دو دوربین پوشیده شده است.

“به یک معنا ، یک ماهواره کوچک پیچیده تر از یک ماهواره بزرگ است. باید از همان سیستم های ماهواره بزرگ تشکیل شود ، زیرا دقیقاً یکسان است. ولادیسلاو-ونیامین پوستینسکی ، دانشیار دانشگاه فنی تالین ، به اتاق آکتوالنایا گفت: “از آنجا که ماهواره کوچک است ، فضای کمتری داریم و از نظر جرم نیز محدود هستیم”.

وقتی “Hämarik” بر فراز استونی پرواز خواهد کرد ، سیگنال از آن به رایانه ها ارسال می شود.

سیگنال اولین ماهواره دانشگاه فنی “کویت” که یک سال پیش راه اندازی شد ، سازندگان آن ، افسوس ، منتظر نماندند ، بنابراین این بار به خصوص طولانی بود با دقت.

“در طول آزمایش های لرزش ، برخی از قطعات شکسته و تقویت شدند ، برخی از ساختارها جایگزین شدند. واقعیت این است که هنگام پرتاب به فضا ، ماهواره بارهای لرزشی را تجربه می کند – به دلیل وسیله پرتاب به شدت می لرزد” ، – توضیح Pu Stynsky.

سازندگان “Hämarik” انتظار ندارند که با کمک آن رمز و رازهای جهان را حل کنند ، اهداف کاملا عملی هستند.

“مشاهدات سطح زمین برای استونی بیشترین ارزش عملی را خواهد داشت ، تغییراتی که در دریا ، مزارع و جنگل ها اتفاق می افتد “، – رئیس برنامه فضایی دانشگاه صنعتی تالین ، رائونو گوردون گفت.

” در حالت ایده آل ، او می تواند اولین سیگنال را امروز ارسال کند ، اما باید منتظر بمانیم روزها یا حتی هفته ها ، از آنجا که شناسایی ماهواره های پرتاب شده از موشک زمان می برد ، “ویکتوریا هلنورم ، دانشجوی دانشگاه فنی ، شرکت کننده پروژه اضافه کرد.

بنابراین ، آنتن های نصب شده در چارچوب این پروژه منتظر تأیید از فضا هستند که طولانی مدت است. تلاش دانشجویان و معلمان دانشگاه فنی با موفقیت تاجگذاری شد.