جام XIII هاکی روی یخ شهردار مسکو در پایتخت

آغاز شد

جام XIII هاکی روی یخ شهردار مسکو در مسکو آغاز شد. سرگئی سوبیانین در مراسم افتتاحیه شرکت کرد.

“بسیاری از شما احتمالاً انتظار ندارید که ما این فصل هاکی را همان طور که باید آغاز کنیم. همه می ترسیدند که یک بیماری همه گیر مانع از انجام این کار شود ، در ورزشکاران ، هواداران دخالت کند ، اما ما بر مشکل غلبه کردیم ، همه گیر را شکست دادیم. ورزشکاران در این دوره شجاعانه متحمل شدند ، بدون اینکه از تمرین و آمادگی متوقف شوند ، برای نشان دادن یک نمایش فوق العاده ، یک رویداد ورزشی فوق العاده امروز ، “سرگئی سوبیانین گفت.”
اولگ ماتیسین ، وزیر ورزش روسیه افزود: در زمان دشوار مبارزه با بیماری همه گیر ، مسکو به همه روسیه و جهان احترام به یکدیگر ، وحدت و حرفه ای را نشان داد.

“من فکر می کنم این اصول همیشه برای ورزش ما اساسی بوده است. من نسبت به ورزشکاران ، مربیان بسیار بسیار احترام آمیز قائلم و از شما متشکرم که شما نیز یک خانواده ورزشی هستید ، نشان داده اید که چگونه بر مشکلات غلبه کنید و چگونه در کنار هم باشید. امیدوارم تعطیلات امروز ما را به زندگی عادی برگرداند. برای بسیاری از روزها ، بسیاری از روزها لذت ارتباط ، عشق به ورزش را به یکدیگر خواهیم بخشید و پیروزی بزرگی را بر سر سختی هایی که این روزها تجربه کرده ایم ، جشن خواهیم گرفت. ”

اولین مسابقات هاکی این فصل ، جام شهردار مسکو ، از سال 2008 همه ساله برگزار می شود و به طور سنتی پیش از آغاز مسابقات لیگ هاکی قاره ای قاره اروپا است. برگزارکنندگان این رقابت ها اداره ورزش شهر مسکو و فدراسیون هاکی مسکو هستند

پیش از این ، دینامو مسکو شش بار جام شهردار مسکو (2008 ، 2012 ، 2014 ، 2016 ، 2018 ، 2019) ، زسکا چهار بار (2010 ، 2011 ، 2013 ، 2017) و دو بار – اسپارتاک ( 2009 ، 2015). شرکت کنندگان این مسابقات در سالهای مختلف نیز منطقه آتلانتی مسکو و کریلیا سووتف مسکو بودند.

امسال این مسابقات به میزبانی بزرگترین کاخ هاکی در مسکو “CSKA Arena” در ZIL برگزار می شود. جام شهردار توسط تیم های مسکو دینامو ، اسپارتاک ، زسکا و وییتاز ، نزدیک مسکو برگزار می شود. این رقابت ها در یک دور برگزار می شود ، هر تیم سه مسابقه برگزار می کند.

برنامه مسابقه

27 اوت ، پنجشنبه:

– 15:00 – CSKA (مسکو) – Vityaz (منطقه مسکو) ؛

– 19:15 – دینامو (مسکو) – اسپارتاک (مسکو).

28 اوت ، جمعه:

– 15:00 – اسپارتاک (مسکو) – ویتاز (منطقه مسکو) ؛

– 19:00 – دینامو (مسکو) – CSKA (مسکو).

29 اوت ، شنبه:

– 15:00 – دینامو (مسکو) – ویتاز (منطقه مسکو) ؛

– 19:00 – زسکا (مسکو) – اسپارتاک (مسکو).

یک برنامه فرهنگی و سرگرمی برای مخاطبان برگزار شد. مانند سال گذشته ، یک برنامه آموزشی برای هواداران جوان آماده شده است که قادر خواهند بود نه تنها بازی را دنبال کنند ، بلکه نظر حرفه ای یک متخصص هاکی را نیز می شنوند. پخش از طریق هدفون انجام می شود ، که به کودکان داده می شود قبل از شروع مسابقه.

پخش تلویزیونی به طور مستقیم از کانالهای موضوعی KHL TV و KHL HD و همچنین در ضبط در کانال “مطابقت! کشور “.

مسابقات مطابق با الزامات پیشگیری از ابتلا به عفونت کروناویروس جدید برگزار می شود. بنابراین ، تعداد تماشاگران نمی توانند از 50 درصد از حداکثر ظرفیت غرفه ها فراتر روند. این مکان برای حفظ فاصله اجتماعی مشخص شده است. اندازه گیری دما برای همه افراد در ورزشگاه از جمله هواداران انجام می شود.

پرسنل درگیر در برگزاری و برگزاری این رویداد (داوران ، برگزارکنندگان ، داوطلبان و دیگران) از تجهیزات محافظ شخصی استفاده می کنند.

محل ها با ضد عفونی کننده ها هر دو ساعت یکبار تمیز می شوند ، همچنین قبل از شروع رویداد و بلافاصله پس از پایان آن. ضد عفونی کننده ها با ضسبنسرس در لابی های ورودی ، دستشویی ها ، اتاق قفل ، اتاق های فنی و خدماتی تأسیسات ورزشی نصب شده اند.

اطلاعات مربوط به مسابقات را می توانید در وب سایت دبیرخانه رویدادهای ورزشی و سرگرمی گروه ورزش مسکو پیدا کنید .

هاکی مسکو

مسکو بزرگترین مرکز برای توسعه هاکی روسیه است. بیش از 142 هزار کودک و بزرگسال به طور منظم در شهر هاکی بازی می کنند.

سه باشگاه مسکو در لیگ هاکی قاره – دینامو ، اسپارتاک و زسکا بازی می کنند.

بیشتر مسابقات کودکان ، نوجوانان و آماتور تحت نظارت فدراسیون هاکی مسکو که در سال 1946 ایجاد شده است برگزار می شود. بخش مسکو در لیگ هاکی شب تشکیل شده است و چندین ده باشگاه را با هم متحد می کند.

سایر انجمن های مهم هاکی آماتور ، لیگ هاکی آماتورها مسکو LHL-77 ، لیگ هاکی یونایتد مسکو و لیگ هاکی دوستانه روسیه هستند. تیم های 30 دانشگاه مسکو در لیگ هاکی دانشجویی مسکو بازی می کنند.

بزرگترین مسابقه آماتور برای بازیکنان هاکی جوان مسابقات برای جوایز باشگاه گلدن پوک است. زیرساخت هاکی مسکو شامل 88 سالن مخصوص اسکیت در فضای باز سرپوشیده و 1،381 سالن اسکیت باز در فضای باز ، از جمله آنهایی که دارای یخ مصنوعی هستند ، می باشد.

از تعداد کل سالن های اسکیت داخلی ، فصلی ، 32 نفر توسط موسکوپورت اداره می شوند ، 56 متعلق به سازمان هایی با اشکال مختلف مالکیت است.

64 زمین یخی برای برگزاری مسابقات از دسته های مختلف مطابق با هنجارهای فدراسیون بین المللی هاکی روی یخ ها هستند.

از سال 2011 تا 2019 ، 10 مجتمع ورزشی با شیرین یخ (شامل چهار کاخ یخ) در این شهر ساخته شده است. از این تعداد ، با هزینه بودجه شهر – هفت ، با هزینه سرمایه گذاران – سه

تا سال 2022 ، قرار است هشت مجموعه ورزشی با یخچال های طبیعی ساخته شود ، که سه مورد آن از بودجه شهر و پنج مورد از سرمایه گذاران.

بازیکنان هاکی در کجا آموزش می بینند

در سیستم Moskomsport ، آموزش هاکی بر اساس هفت موسسه انجام می شود: مدرسه راهنمایی شماره یک المپیک ذخیره شماره 1 ، مدارس ورزشی شماره 2 ، 7 ، 10 و آکادمی اسپارتاک ، انجمن فرهنگی ورزشی و ورزش بدنی شهر مسکو از موسکوپورت و انجمن ورزشی و بدنسازی “هاکی مسکو “.

4185 نفر تحت آموزش قرار می گیرند ، از جمله:

– در مرحله آموزش اولیه – 1800 نفر ؛

– در مرحله آموزش (تخصص ورزش) – 2383 نفر ؛

– در مرحله بهبود ورزش – دو نفر

1302 نفر دارای رده های ورزشی هستند ، از جمله 1273 نفر – دسته های توده ای ، 26 نفر – دسته اول ، سه نفر کاندیدای استاد ورزش هستند.

کلاس ها توسط 151 مربی برگزار می شود ، از جمله پنج متخصص که عنوان افتخاری “مربی محترم روسیه” را دارند.

علاوه بر این ، 1224 نفر تحت هدایت 21 مربی در اماكن ورزشی زیر مجموعه كمیته ورزشی مسكو به هاكی آماتور مشغول هستند ، از جمله 946 نفر زیر 15 سال و 278 نفر – از 16 تا 21 سال.

سه باشگاه هاکی بخشی – دینامو ، کریلیا سووتوف و زسکا – سهم بزرگی در توسعه هاکی در مسکو دارند. کلاسها در 56 میدان یخی سرپوشیده با اشکال مختلف مالکیت برگزار می شود.
بازیکنان هاکی مسکو بطور گسترده در همه رده های سنی تیم های ملی روسیه نمایندگی می کنند. لیست گسترده نامزدهای تیم های ملی برای مسابقات ورزشی 2019/20 شامل 163 ورزشکار اهل مسکو است.