آنچه مناظره Lupe Fiasco و Kendrick Lamar درباره رپ در سال 2020 می گوید

lupe-fiasco-kendrick “class =” ff-og-image-inserted “>

روز یکشنبه ، لوپه فیاسکو به توئیتی پاسخ داد که چه کسی شعر بهتر بین او و کندریک لامار است. لوپه استدلال کرد که او غزل سرای بهتری است ، اما همچنین زمینه های اضافی را فراهم کرده است.

“او نوشت:” به قول خودم ، یک بار دیگر برای شما عوضی ، من یک KDot را دوست دارم. ” “همیشه داشته باش ، همیشه خواهی داشت. با این اوصاف ، آیا من فکر می کنم او غزل سرای خوبی است؟ آره. به نظر من او بهترین غزل سرای است؟ نه. فکر می کنم این ترانه سرایان بهتر از او هستند؟ آره. آیا او از من هنرمند بهتری است؟ آره. آیا او از من غزل سرای بهتری است؟ نه. آیا او آهنگ های بهتری از من می سازد؟ آره. فکر کردم کنترل مسخره بود؟ نه. آیا من به Kdot حسادت می کنم؟ نه. آیا من شخصاً وسایلش را در شیکاگو روی صحنه به عنوان nigga بعدی برای گرفتن تاج به او دادم؟ آره. آیا این دوربین است؟ آره. منظورم این بود؟ بله. “

توییتر در بحث و جدل درباره باینری لوپه و کندریک منفجر شد ، اما بسیاری از آنها دیگر نکات دیگر لوپه را از دست ندادند. خواننده رپ شیکاگو اذعان کرد که اگرچه احساس می کند که بهتر از همه متن تر است ، کندریک هنرمند بهتری است و آهنگ های بهتری می سازد ، که نشانه ای واضح درباره رپ 2020 است.

در طی یک جلسه Live Live ژوئن اینستاگرام ، لوپه به هم آهنگساز مشهور رویس دا 5’9 گفت “که Nas به او گفت ،” من او هستم. ” ناس خودش یک MC کاملاً مورد احترام است ، اما هرگز از دادن وسایل نترسیده است. هنگام صحبت از Big L در سال 2014 ، ناس اعتراف کرد ، “او مرا از مرگ ترساند ،” به MTV گفت: “وقتی [او] را روی نوار شنیدم ، گفتم ،” یو ، به هیچ وجه نمی توانم رقابت كنم اگر این همان چیزی باشد كه من باید با آن رقابت کنید. “”

در آن زمان ، ترانه سرای اصلی اجماع ، مورد محکمی برای برتری در رپ بود. رپرهای نیویورکی سعی کردند پادشاه نیویورک را با محرومیت از یکدیگر قرار دهند. بیشتر بازدیدها در آن دوره منعکس کننده یک استاندارد غنایی بالا است. اما تقریباً 30 سال دور از اوج شکوفایی دهه 90 Big L ، شرایط رقابت متفاوت است. از آنجا که هیپ هاپ با زیرشاخه ها ، سبک ها و دیدگاه های جدید گسترش یافته است ، بهترین غزل سرایی نیست آخر همه در بحث های هیپ هاپ. غزل درجه بندی فقط یکی از زیبایی های بسیاری است که در هیپ هاپ وجود دارد و این یک چیز زیبا است.

لوپه در مورد گروهی از متن ترانه سرا صحبت می کند که آزادی در غزل سرایی های نخبه به جای “غزل سرایان خوب” در برچسب هایی که آنها را درک نمی کنند. لازم به ذکر است که بحث رپ کاملا خودسرانه است. “خوب” ، “نخبه” و “بهتر” n 20 چیز به 20 نفر مختلف. اما درک موضوع غزل مهم است.

طرفداران غزل اغلب غنایی را فقط با آواز یا معنای دوگانه تطبیق می دهند. اما غزل گفتن از عوامل مهمی مانند قدرت قافیه فنی ، استعاره (پایدار) و تشبیه ، بازی با کلمات ، قصه گویی و توانایی برانگیختن با سادگی است. نمونه هایی از غزل قدرتمند را می توان با صراحت 21 Savage یا YG و همچنین جادوگری Lil Wayne یا Royce Da 5’9 مشاهده کرد. ” در خطوطی که مانند تعداد زیادی آجر به شما برخورد می کنند و همچنین میله هایی که با شنیدن اولین گوش از روی سرتان پرواز می کنند ، مشهود است. غزل می تواند هدیه ای باشد که هنگام ورود به خود می لرزد یا از شما التماس می کند که برای الماس به سختی حفاری کنید. تقریباً هر MC ارزش یک لعنتی در نوعی غزل سرایی یا دیگری عالی است.

در حالی که کندریک محبوب ترین نشانه غزل است ، لوپه در بهترین حالت خود یک استاندارد طلایی را نشان می دهد ، به طور مداوم قادر به گره خوردن متخاصم ها با هم خواری در حالی که داستان های منسجم و ساختاری را تعریف می کند ، است. انجام یکی از آن کارها باعث تأثیرگذاری شما می شود. انجام هر سه در یک سطح بالا ، به طور همزمان ، شما را یک نبوغ می کند.

این چیزی است که لوپه در سال 2018 در مورد آلبوم Drogas Wave خود گفت: “Drogas Wave بر اساس داستانی در مورد گروهی از برده ها ساخته شده است که از کشتی برده ای که آنها را از آفریقا حمل می کرد ، پریدند. غلامان غرق نشدند و در عوض به نوعی موفق به زندگی در زیر دریا شدند. آنها بقیه وجود خود را در زیر آب غرق کشتی های برده بودند. ‘Drogas’ کلمه اسپانیایی مواد مخدر است. من آن را مخفف کردم و مخفف عبارت “Don’t Ruin Us God Said” بود. “

مهارتی را که برای گفتن آن داستان Afrofuturist به شکل قافیه لازم است تصور کنید و در عین حال روایت را با دستگاه های ادبی بارگیری کنید. در اینجا فقط میله های آغازین “WAV Files” است ، لحظه ای در آلبوم که LongChains (بردگان فراری) از کشتی می پرند:

“Wade with us
Baptize and با ما به امواج تبدیل شوید – من با آنچه در آینده انتظار داشتم هماهنگ شدم – من هرگز نمی توانم برده باشم ، شگفت زده – آنها مجبور هستند که به من پول دهند ، نیروی دریایی – بارگیری شده توسط جزر و مدی مانند جی- Z
این یک قفل دریایی مانند AP است ، قفسه دیوی
جونز در بالای آن قیف های کنار کشتی – خودکشی ، از فرو رفتن فرو نرفت “

لوپه در مورد گروهی از افراد که برای فرار از اسارت کشتی می پریدند قافیه گفت ، در حالی که همزمان صنعت موسیقی را رپ می کرد. او آنچه را که می توانست یک زوج ساده باشد ، با مراجعه به اصطلاحات Davy Jones Locker ، iTunes ، Tidal و Audemars Piguet بارگیری کرد. او عنصر نژادی جنگهای جریان ساز و صنعت موسیقی را برانگیخت ، و وقتی به او گفت: “من هرگز نمی توانم برده باشم” ، به شخصیت ها و خودش اشاره كرد. همچنین لازم به ذکر است که او با Atlantic Records شکستگی داشت. این آلبوم تا حدی درباره تجارت برده های ماوراالنهر است.

ما MC ها را به این خاطر دوست داریم که به اندازه کافی صادق هستند و می توانند در حرفه خود تأمل کنند. ما همچنین MC هایی را دوست داریم که داستان های واضحی تعریف می کنند و تفسیرهای اجتماعی را رها می کنند. آخرین کاری که باید درمورد MC انجام دهیم که بتواند هر سه مورد را یک باره انجام دهد این است که به آنها بخندیم ، همانطور که بسیاری معتقدند TDE’s Punch در پاسخ به نظرات Lupe در این هفته انجام داد.

اما همانطور که کریس ریچاردز ، نویسنده واشنگتن پست در سال 2015 بیان کرد ، هنرمندانی مانند Young Thug دوره “پس کلامی” را برای هیپ هاپ منعکس می کنند. ریچاردز نوشت که “جوان اراذل و اوباش به جای رفتن به دره های بیش از حد ارتباطی اینترنت ، همه چیز را پنهان می کند. او کلمات خود را غر می زند ، آنها را در خمیازه ها می بلعد ، آنها را در غرغر نابود می کند. او دغدغه درک شدن ندارد. بنابراین کمی نزدیکتر گوش می دهیم. ” ریچاردز پس از Thug’s This Is Fun این زاویه را در سال 2019 قدم زد ، اما نظر او در مورد داستان پیشنهادی Thug در بعضی مواقع ثابت است. او افکار بسیاری از طرفداران فرقه Thugger را منعکس کرد و وی را “بزرگترین خواننده رپ زمان ما” خواند.

فرانسوی مونتانا هنرمند دیگری است که با یک جریان غلیظ و بی بند و باریک عالی عمل کرده است. او در اوایل سال جاری به دلیل اینکه می گوید می تواند با کندریک ضربه به ضربه را بزند ، دچار ضعف شد. در حالی که اکثر مردم ادعای او را فرصتی برای شوخی کردن می دانستند ، در عین حال فرصتی بود که از وجود یک مونتانای فرانسوی و ناموزون بودن مقایسه او و کندریک در برابر یکدیگر متحیر شوید. جایگزین فرانسوی با یک هنرمند محبوب تر از افراد مشابه خود مانند Future شوید. در این معادله ، یک نبرد فرضی فقط در امتداد خط تولید Kendrick و Future’s شکسته خواهد شد ، زیرا آنها دو کار متفاوت را انجام می دهند.

در اواخر دهه 90 ، مسابقه Nas همه پر سر و صدا بود. مقایسه در متن غزل تقریباً آسان تر بود. امروزه ، کندریک می تواند در برابر لوپه ، غزل سرای درجه یک قرار بگیرد و توسط یک هنرمند مانند فرانسوی ، تاجر 808 بانگر دعوت شود ، در حالی که هر دو اعتراف می کنند K.Dot هنرمند بهتر است. هیچ انتظاری برای رقابت با یکدیگر وجود ندارد. این صحبت از پویایی کندریک و رپ به طور کلی در سال 2020 است.

زمانی وجود داشت که لوپه به عنوان بهترین ترانه سرا شناخته می شد و وی را در گفتگو به عنوان بهترین هنرمند توسط بخش قابل توجهی از سرهای هیپ هاپ. اما با تکامل ژانر ، سلیقه گسترش یافت و معیارها تغییر کرد. اکنون ، می توانیم بپذیریم که لوپه یک ترانه سرای درجه یک است ، اما تجربه موسیقی او با تجربه یک مونتانا فرانسوی یا حتی کندریک لامار تفاوت دارد. بحث بستری از رپ است ، اما تفاوت بین هنرمندان مدرن مقایسه را یک چشم انداز دشوار می کند. هواداران ، که همه تنوع را دارند ، برندگان واقعی هستند.

همچنین

را نیز تماشا کنید