دو آلبوم پس از آن، رمز و راز جی الکترونیک باقی مانده

عنصر

هر حرفه ای ، روزنامه نگار یا حتی طرفدار صنعت موسیقی می داند که داستان یک هنرمند به همان اندازه موسیقی او مهم است. و تا زمانی که بدانیم جی الکترونیک کیست ، این درست بوده است. از ابتدای کار خود تا فاش شدن اخیر آلبوم (و انتشار متعاقب آن) آلبوم انفرادی با تاخیر در دهه گذشته ، Act II: The Patents of Noble ، مرد متولد تیموتی الپادارو تدفورد یکی از شخصیت های افسانه ای رپ بوده است.

قبل از اینکه جی الکترونیک یک کلمه را در اولین میکس تیپ خود بنام Act I: Eternal Sunshine (The Pledge) که در سال 2007 در مای اسپیس منتشر کرد ، رپ کند ، ما از تهیه کننده Just Blaze و اریکا بادو خواننده و ترانه سرا با یکدیگر اشتراک داشتیم. داستان و تمجید درباره او. آنها با استفاده از کلیدهای پیانوی مراقبه ، داستانهای مربوط به خود را در مورد نحوه ملاقات با الکترونیک تعریف می کردند ، و نگاهی اجمالی به شخصیت گرمی اما عجیب و غریب می انداختند. آنها همچنین دیدگاه های خود را در مورد معنای او برای صنعت موسیقی به اشتراک گذاشتند. بادو (که با جی رابطه عاشقانه داشت) او را “کاملاً باهوش” صدا کرد و او را با یک بیگانه مقایسه کرد و گفت که می خواهد فقط برای امضای او برچسب راه اندازی کند. Just Blaze از کنجکاوی موسیقی خود پرتوی کرد و گفت که وی Electronica را نقطه ای روشن در صنعتی می داند که در غیر این صورت او را خسته کرده بود. وی با صدای خش دار امضای خود گفت: “دلیل اینكه من به طور كلی از هیپ هاپ خسته شده ام این است كه مردم دوست ندارند ریسك كنند و دوست ندارند چیز دیگری را امتحان كنند.” “اما او یکی از معدود هنرمندانی بود که فقط مایل بود با آن تمام راه را به سمت چپ بکشد.”

ما از نظر استخوانهای داستان زندگی او ، از کجا بود ، سابقه خانوادگی و سالهای تشکیلش هنوز چیز زیادی در مورد جی الکترونیک نمی دانستیم. اما ما می دانستیم که دو هنرمند که به آنها احترام می گذاشتیم همه او را داشتند اما او را بعنوان ناجی در زمانی اعلام کردند که هیپ هاپ برای بعضی ها بیات بود. وقتی موسیقی شروع شد ، مانند چیزی که قبلا نشنیده بودیم به نظر می رسید ، مطمئناً وابستگی به این دو نفر نداشت: آهنگ هایی که نمونه های فیلم آنها زیاد بود و طبل های آنها نیز کم بود ، متنهایی که هم انتزاعی بودند و هم بصورت کاملاً واضح ، مملو از طرح های قافیه داخلی و زبان شاعرانه. EP از نظر خودش یک فیلم کوتاه بود ، پیش درآمد یک ویژگی.

داستان جی الکترونیک در “نمایشگاه C” ، یک اثر زندگی نامه ای که در سال 2009 در یک نمایش رادیویی Shade 45 برای اولین بار پخش شد ، کاملاً متبلور شد ، قبل از انتشار آن در دسامبر. Electronica با ضرب و شتم پیروزمندانه و رعدآلود توسط Just Blaze ، داستان خود را تعریف می کند ، به جای اینکه آن را به عهده دیگران بگذارد. او توضیح می دهد که چگونه در نیواورلئان بزرگ شد ، در حالی که عشایری در بروکلین ، فیلی و دیترویت زندگی می کرد ، بی خانمان ها و سو abuse مصرف مواد را پشت سر گذاشت و سرانجام پس از استقبال از آموزه های مذهبی طرفدار سیاه پوستان ملت خدایان و زمین ها (که در اصطلاح دیگر پنج درصد) ، و بعداً ، رهبر ملت اسلام ، الیاس محمد. این آهنگ جذاب ، متعالی و بیش از همه دلگرم کننده بود. اگر عمل من پیش بینی پیامبرانی بود که قبلاً به آنها اعتماد داشتیم ، “نمایشگاه C” احساس می کرد که یک شخصیت مسیحی اعلام آمدن خود است. در زمانی که برخی تصور می کردند رپ در حال گم شدن است ، به نظر می رسید جی الکترونیک می تواند آن را به مسیر درست هدایت کند. قبل از اینکه Electronica در سال 2010 با Roc Nation امضا کند و قول دهد اولین آلبوم رسمی خود را که قبلاً با عنوان Act II: The Patents of No Nobody اعلام شده بود ، به زودی آتش خواهد کشید و باعث جنگ میان برچسب ها شد.

فاش شدن و انتشار بعدی Act II ثابت می کند که کیفیت موسیقی هرگز زیر سوال نرفته است.

در بیشتر دهه های بعدی ، تاریخ انتشار آلبوم جی الکترونیک در دریایی از فشارهای زیاد ، علوفه مصاحبه و سایر حواس پرتی ها گم شد. اما هرچه آلبوم او فاصله بیشتری می گرفت ، طنین و عرفان وی بیشتر طنین انداز می شد. در حالی که رپ به سمت مدلی حرکت می کرد که به دلیل دسترسی مداوم و تولید بی نظیر به هنرمندان پاداش می داد ، جی الکترونیک با کمبود و انزوا فعالیت می کرد ، ماه ها ناپدید می شد و چند حضور عمومی خود را در واقع معنی می داد. او به طور پراکنده ضعف های احساسی مانند گفتگوی افسردگی مبتلا به دیسک “Moleskine عزیز” و خاطرات “Better In Tune With The Infinite” را منتشر کرد و دارای لیست پراکنده ای از آیات مهمان در مورد آهنگ های با مک میلر ، Reflection Eternal و چند بازی دیگر بود. او در سال 2014 با حضور غافلگیرکننده جی ز و تصاویر طرفدار سیاه که توسط اعضای متناسب ملت امت اسلام ارائه شد ، و با چند تاریخ نمایش پراکنده که در پی داشت ، یک نمایش تیتر یک در جشنواره هیپ هاپ بروکلین ارائه داد. وی به دلیل گزارش روابطش با کیتی روچیلد ، وارث امپراتوری خانواده بانکی روتشیلد ، در روزنامه ها ظاهر شد. او همچنین می توانست مطالب مطبوعاتی در مورد چگونگی بهتر بودن از کندریک لامار در شبکه های اجتماعی را به اشتراک بگذارد.

اما وقتی همه منتظر ماندیم آلبوم کجا بود؟ در سال 2012 ، Questlove به پادکست شانزه گفت که Act II به پایان رسیده است ، اما Jay-Z احساس کرد که به یک تک آهنگ احتیاج دارد. پس از اجرای جشنواره بروکلین هیپ هاپ ، جی الک گفت که او در حال بازگشت دوباره به اعتیاد به مواد مخدر است. اما هر توضیحی ناپدید شدن بیشتر و محرمانه بودن بیشتر به دنبال داشت. سالها قبل ، کیمیاگر داستانی در مورد چگونگی غیبت یک جلسه استودیوی الکترونیکی توسط الکترونیک گفت که صبح روز بعد در خانه خود حاضر شد و خواستار پیاده روی شد. و همانطور که جی الکترونیک کمتر از داستان خود می گفت ، رسانه ها و طرفداران کمی از اخبار را می گرفتند و جای خالی خود را پر می کردند. آلبوم هایی مانند Dr. Dre’s Detox به دلیل عدم وجود خود به یک افسانه پردازی افسانه ای تبدیل شدند و جی الکترونیک نیز همین کار را کرد. مردم در مورد چگونگی سقوط آلبوم در وهله اول ، مطالب تفکراتی را نوشتند و به صورت آنلاین به آنها احترام گذاشتند ، و آن را با داستان اصلی The Prestige مقایسه کردند ، فیلم کریستین بیل با بازی یک جادوگر که پروژه های جی الکترونیک از آن نامگذاری شد. برخی از او به عنوان یکی از بزرگترین سقوط های هیپ هاپ انتقاد کردند. دیگران همچنان به عنوان یکی از عمیق ترین کاتبان رپ از او احترام می گذاشتند ، و نتیجه کم او را به طبیعت یک هنرمند عجیب و غریب و یک رویکرد کیفیت بیش از حد را ارائه می داد که بهتر است رپ از آن استفاده کند. اگر این آلبوم هرگز از راه نمی رسید ، هنوز میکس های ساخته شده توسط طرفداران و لیست های پخش وجود داشت که برای همیشه نبوغ او را شرح می داد.

سال 2020 پرکارترین سال کار حرفه ای جی الکترونیک بوده است ، واقعیتی که عجیب و غریب است و مناسب همه است فورا. در ماه فوریه ، او با استفاده از توییتر اعلام کرد که اولین آلبوم خود را بیش از 40 روز و 40 شب ضبط کرده است و این آلبوم 40 روز بعد منتشر خواهد شد. او این بار قول خود را پیگیری کرد و پیش از آنکه ستاره های رپ در بخش نظرات پرتوی پرتو بمانند ، یک استودیوی کتبی را با یک مهمانی گوش دادن به استودیو در اینستاگرام مشاهده کرد. هنگامی که آن شب افتاد ، در 13 مارس ، شایعات و توییت های نامشخص تأیید شدند: جی ز یک کمک زندگی را ارائه داد ، تقریباً در همه آهنگ های آلبوم به گونه ای ظاهر شد که درگیر Ghostface در Raekwon’s Only Built 4 Cuban Linx بود ( اگرچه ، برخلاف Ghost ، تمام ویژگی های Jay-Z بدون اعتبار بود). در حالی که Jay-Z از این آلبوم استفاده می کند تا برخی از الهام بخشترین و روح انگیزترین شعرهای طرفدار سیاه خود را طی سالهای گذشته (ماه ها پس از دریافت واکنش برای همکاری NFL Roc Nation در حالی که لیگ Colin Kaepernick را سیاه کرده بود) استفاده می کند ، Jay Electronica به معنای واقعی کلمه عنوان آلبوم را دنبال می کند ، با استفاده از آن عشق خود را به خدا ابراز کند و وفاداری خود را به وزیر لویی فاراخان و ملت اسلام تأیید کند. از برخی جهات ، آلبوم سعی می کند از خط آگاهانه مطابق با ملاقات های تجاری که انتظار می رود از آلبوم برچسب عمده Jay Electronica باشد ، پیروی کند اما با شرایط خاص خود ویژگی های The-Dream و تراویس اسکات وجود دارد ، اما آنها خیلی در عمق موسیقی هر یک از هنرمندان فرو نمی روند و جی الکترونیک بسیاری از قطعات را خودش تولید می کند. قافیه های او که از کتاب مقدس الهام گرفته اند هنوز تند هستند و بدون اینکه وقت زیادی به آنها اختصاص دهد ، توضیحاتی را درباره این فشارها ارائه می دهد. ایدئولوژی طرفدار سیاه و سفید این آلبوم به موقع احساس شد زیرا این کشور به قتل پلیس جورج فلوید ، برونا تیلور و سایر افراد سیاه پوست غیرمسلح اعتراض کرد و خودانگیختگی آن با سالی روبرو شد که با یک بیماری همه گیر ، از دست دادن شغل تاریخی و سیل ظاهراً همراه بود. اخبار آخرالزمانی

علیرغم تمام نقاط قوت ، این بسته مسلم و ضد گلوله را که ممکن است پس از 13 سال انتظار انتظار داشته باشند ، فراهم نمی کند. شعرهای Jay Electronica هنوز زیبا و کتاب مقدس بود ، اما از نظر بسیاری ، او در آلبوم خودش مانند یک هنرمند برجسته به نظر می رسید. او سومین صدایی است که شنوندگان حتی در آلبوم می شنوند ، زیرا مقدمه کلیپی از سخنرانی لوئیس فاراخان است و بیت اول “Ghost of Soulja Slim” از خیره کننده جی ز است. برخی از الكترونیكا انتقاد كردند كه چرا با ترسوئی بیش از حد فضای آلبوم اولین آلبوم خود را از دست داده و استدلال كردند كه ابیات جی ز در مقایسه با قافیه های ظریف تر جی الك نمایش را به سرقت برد. و برای یک بار دیگر ، حس ناشناخته دیگر وجود نداشت: پس از سالها که آلبوم اولیه Jay Electronica به عنوان یک افسانه شهری شناخته شد ، سرانجام چیزی بود که می توانستیم در دستان مجازی خود نگه داریم.

قانون II مطمئناً به جی الكترونیكا نزدیك است كه طرفداران اواخر دهه 2000 عاشق آن شدند از آنچه در A Written Testimony شنیدیم.

برای بعضی از شنوندگان ، مانند خودم ، جی الکترونیک آنچه را که او (و طرفدارانش) قول داده بودند ارائه داد: یک آلبوم ابتدایی که سنت را دنبال می کرد تا به دنبال یک ماموریت بزرگتر باشد. بعضی ها به راحتی ابراز خوشحالی کردند که او سرانجام همه چیز را رها کرد ، امیدوار بودند که این یک الگوی انتشار بیشتر باشد. اما از نظر دیگران ، او نسخه آگاهانه یک هنرمند مجرد بود ، که دوزهای کوچک وی بیش از یک LP کامل بود. Act II واقعی و با زحمت زیاد با جی الکترونیکی که آنها دوست داشتند بیش از یک آلبوم که به سختی بیش از یک ماه ساخته شده است مطابقت داشت. خواه به دلیل واکنش متفاوتی در موسیقی باشد و یا اینکه شنوندگان صریحاً شیفته مسائل بزرگتری باشند که در آن زمان در جهان وجود داشته است ، به نظر می رسید که یک نوشتار شهادت به همان سرعتی رسیده است: از یکی از مورد انتظارترین آلبوم های رپ دهه گذشته به پاورقی صرف در یک سال هرج و مرج و فعالیت وعده های دروغ ، فقط چند روز در چرخه اخبار ارائه شده است.

این ماه ، عرفان جی الکترونیکی بازگشت. گفته می شود خدمه ای از خریداران گروه 9000 دلار برای آزاد سازی Act II: Patents of Nobility (چرخش) از هارد دیسک سخت خود به یک هکر پرداخت کرده اند. آلبومی که الكترونیكا بیش از یك دهه قبل وعده داده بود ، به صورت آنلاین درز كرد و باعث شد تیم وی روغن نیمه شب را بسوزاند تا نمونه ها را پاک كند و آلبوم را روی پلتفرم پخش جی زی ، TIDAL منتشر كند. لیست پیگیری به طرز حیرت انگیزی مطابقت همان چیزی را دارد که او در سال 2012 در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت ، با تمام عناوین آهنگ مشابه ، منهای ظاهر قابل توجه کانیه وست. “ممنونم از همه روزهای من که هرگز ایمان خود را از دست ندادند. لطفاً مرا ببخشید که تمام این مدت آویزان شده ام. »وی در پاسخ به واکنش مثبت این نشت در توییتر نوشت. “من در واقع سعی کردم جلوی این را بگیرم ، اما الله بهترین برنامه ریز است.”

هر دو آلبوم از نقاط قوت و شرایط خاص خود برخوردارند ، و مقایسه یک آلبوم هشت ساله با یک پروژه جدید در کمتر از یک ماه و نیم آماده شده است. اما Act II مطمئناً به Jay Electronica نزدیک است که طرفداران اواخر سال 2000 عاشق آن شدند از آنچه در A Written Testimony شنیدیم. کلیپ های تلویزیونی و فیلم های قدیمی دوباره بازگشته اند ، و هم استعداد موضوعی آشنای او و هم احساس ناشناخته ای را به او اضافه می کنند. شنیدن ارجاعات به Blackberry Messenger ، Tumblr و Vimeo نشان می دهد که این آلبوم چند ساله است ، اما موسیقی جلوه خود را از دست نداده است. آهنگ هایی که قبلا منتشر شده بودند مانند “Road To Perdition” ، “Better In Tune” و “Letter To Falon” مانند قبل احساس قدرت می کنند ، قافیه های آنها هنوز هم به ترتیب مغرور ، غم انگیز و بازتابنده هستند. به “جی زی” کمک می کند “تئوری کت و شلوار تئوری” جلوه جدیدی پیدا می کند که با “Dinner At Tiffany’s” ترکیب شود ، آهنگ قبلی که از تارهای کلاسیک ، کلیدهای پیانو و آوازهای شارلوت گینسبورگ استفاده می کند ، قبل از اینکه با نت های انتقالی زیبا خاتمه یابد. “خاطرات و Merlot” داستانهای لطیف درباره درس های کتاب مقدس با مادرش در کودکی و تاریخ آشکار شدن شراب در بزرگسالی را تعریف می کند ، در حالی که “Welcome to Knightsbridge” شامل ابیاتی پر افتخار در اطراف کلیپی از دیدی است که او را گاز می دهد. جی زی یک بیت مهمان دارد ، دیدی یک کلیپ آوازی مهمان دارد و خوانندگان در چند آهنگ ظاهر می شوند ، اما دیگر جایی برای س questionال نیست که این ستاره کیست این بار. به نظر نمی رسد که این آلبوم دارای وضوح معنوی A Written Testimony باشد ، اما هنوز قدرت بالاتری در تصویر وجود دارد: “Allah” به عنوان آهنگساز در هر یک از آهنگ ها ذکر شده است.

لحظاتی از قانون دوم وجود دارد که احساس ناقص بودن می کند. طبق لیست اصلی آهنگ ، “عشق خشن” قرار بود از كانیه وست برخوردار باشد ، اما نسخه اینجا فقط یك آیه دارد و جنسیت تهاجمی آن می تواند از نظر موضوعی با انرژی “Ye of My Beautiful Dark Twisted Fantasy” Hell of a Life به نمایش گذاشته شود ” در جای دیگر ، “شب میزگرد” نیز ناتمام است ، و جی الکترونیكا پراكنده هایی را در نقاطی قرار می دهد كه بعداً شعرها می توانند جای آنها را بگیرند. ترکیب آلبوم نیز کم است و فاقد جلوه جوان گورو از A Written Testimony است. در آلبوم های دیگر ، احساس ناقص بودن نشان دهنده کمبود تفکر است که باعث می شود موسیقی از بین برود ، اما با وجود وجود نشتی از آلبومی که بیش از یک دهه پیش بینی کرده ایم ، این لکه ها احساس می کنند که روی چرم یا خراش بر روی موروثیت خانواده است. . آلبومی به دست ما رسید که او در ارائه آن مردد بود. این یک یادآوری است که این فقط یک آلبوم نیست ، بلکه بخشی از داستان جی الکترونیک است – داستانی فراتر از آنچه که به جای سکوت خودش با هم تکه تکه کردیم.

در “چرخ Ezekiel” از یک نوشتار شهادت جی الکترونیكی توضیح مختصری درباره اینكه چرا آلبوم خود را برای مدت طولانی عقب انداخت ارائه داد. “گاهی اوقات من توسط جاذبه قلمم نگه داشته می شدم / گاهی اوقات توسط گرانش گناه خود نگه می داشتم / گاهی اوقات ، مانند سانتیاگو ، در نقاط مهم رمانم / تنها گزینه منطقی من تبدیل به باد بود.” و در “The Blinding” ، او گفت ، “وقتی به آینه نگاه می کنم ، تنها چیزی که می بینم وجود دارد … در ساعات پایانی شب ، tryna را از میله ها بیرون می کشد / بسم الله ، فقط برای این که همه من را از هم جدا کنی؟” ” انتشار و انتشار بعدی Act II ثابت می کند که کیفیت موسیقی هرگز زیر سوال نرفته است. در واقع ، اگر این آلبوم وقتی جی الكترونیكا یك هیپ هاپ بود ، آواز می توانست طنین اندازتر شود. او قبل از اینکه به راحتی با ما در میان بگذارد ، موانع و ناامنی های خودش را داشت که باید بر آن غلبه کند. نسخه های A Written Testimony و Act II بعید به نظر می رسد بدخواهانی را که علاقه خود را از دست داده بودند بازگرداند ، اما امیدوارم که هر دو نسخه منتشر شده (و کارهای شخصی وی) به جی الکترونیک این اطمینان را بدهند که سرانجام در فاصله هایی که کمتر از یک دهه فاصله دارند موسیقی را منتشر کند.

همچنین

< / div>