نبرد کپی رایت “Stairway to Heaven” پس از اینکه دادگاه عالی ایالات متحده از رسیدگی به پرونده

خودداری کرد

روز دوشنبه ، دادگاه عالی آمریكا تصمیم گرفت كه در مورد نبرد شش ساله كپی رایت با ادعای دزدی ادبی كردن نمایش” Stairway to Heaven “ساخته لد زپلین سنگین نكرد. ریف افتتاحیه “Taurus” از Spirit با آهنگ “Taurus” آهنگی است که سه سال قبل منتشر شده بود. در نتیجه ، حکمی به تصویب رسید که ادعاهای کپی رایت ادعای نقض جیمی پیج و رابرت پلانت از زپلین را رد کرد ، که هر دو به عنوان ترانه سرا برای “راه پله به بهشت” شناخته می شوند.

مراحلی که ما را به جمع بندی دوشنبه رساند بیش از نیم دهه پیش با تشکیل دادخواست اولیه ، که توسط روزنامه نگار مایکل اسکیدمور به نمایندگی از املاک جبهه مقدم روح (آقای رندی ولف) حقوقدانانی که به نمایندگی از املاک ولف کار می کردند ادعا کردند که لد زپلین از آواز روح مطلع شد وقتی که در سال 1970 (نگاه کنید به: یک سال قبل از انتشار “Stairway to Heaven”) این دو گروه در یک لایحه بودند. در سال 2016 ، این کت و شلوار در دادگاه از دست رفت ، در حالی که هیئت منصفه به این نتیجه رسید که این دو آهنگ “ذاتاً مشابه” نیستند. اما دو سال بعد پس از آنكه توسط دادگاه تجدیدنظر دادگاه 9th مورد رسیدگی قرار گرفت ، مجدداً مورد بررسی قرار گرفت.

آن دادگاه در نهایت به صدور رای منفی مبادرت ورزید که به عنوان یک برنده برای صنعت موسیقی تلقی می شد ، که احساس می کرد پس از محاکمه سال 2015 در مورد سرقت “Blurred Lines” توسط ادعاهای جعلی حق چاپ مورد حمله قرار گرفته است از ماروین گی یا نه (توجه داشته باشید که حکم شد که چنین شد).

پس از صدور رأی مدار 9 علیه او ، اسکیدمور درخواست تجدیدنظر خود را به دیوان عالی كشور داد.

“دادگاه تجدیدنظر برای مدار هالیوود” سرانجام به هالیوود دقیقاً همان چیزی را داد كه دارد. به گفته ورایتی ، وکلای Skidmore استدلال کردند ، همیشه می خواستند: یک تست کپی رایت که نمی تواند آن را از دست بدهد. “اثر این حکم هدیه ای برای صنعت است ، بلایی برای هنرمندان مستقل ، و پایان هرگونه حمایت واقعی از کپی رایت برای آثار موسیقی است.”

علاوه بر این ، وکلای Skidmore گفتند که حکم سال 2016 علیه آنها نادرست بود زیرا اعضای هیئت منصفه در این پرونده قادر به شنیدن “Taurus” از طریق ضبط آلبوم نبودند و در عوض مجبور بودند به نت موسیقی که به اداره حق چاپ آمریکا داده شده است اعتماد کنند. این یکی از “خطاهایی” بود که اجازه دادرسی مجدد را داد. با این حال ، مدار نهم استدلال کرد که قانون حق چاپ 1909 ، که از ضبط موسیقی محافظت نمی کند ، توسط قاضی تفسیر صحیح شده است.

اخیراً (دوباره امروز) دیوان عالی کشور تصمیم گرفت در مورد تصمیم خود توضیحی ندهد ، بی بی سی افزود که اگر دادگاه واقعاً تصمیم به رسیدگی به آن گرفته باشد ، میلیونها دلار می تواند در معرض خطر باشد. / p>

< div class = "vidible-max">

همچنین