یک آزمایش کنسرت آلمان نشان دهنده خطر “پایین تا بسیار کم” انقباض COVID-19 در یک نمایشگاه داخلی

ویروس کرونا به طرز چشمگیری سبک زندگی جهان را تغییر داده است. یک مطالعه آلمانی نوری در انتهای تونل برای علاقه مندان به کنسرت ارائه داده است.

نیویورک تایمز روز سه شنبه گزارش داد که تیمی از دانشگاه مارتین لوتر هاله ویتنبرگ مطالعه ای را منتشر کرد و ادعا کرد که خطر انتشار COVID-19 در طی یک کنسرت داخل سالن “کم تا خیلی کم” است از آنجا که شرکت کنندگان از پروتکل های بهداشتی مناسب پیروی می کنند ، محل برگزاری سیستم تهویه کافی دارد و ظرفیت را محدود می کند.

“هیچ دلیلی برای نداشتن چنین کنسرتی وجود ندارد” ، یکی از محققان تیم ، دکتر مایکل گکل ، به تایمز گفت. “خطر ابتلا به این بیماری بسیار کم است.”

این امر پس از آن رخ می دهد که تیم تحت هدایت رئیس بخش بیماری های عفونی بالینی دانشگاه ، دکتر استفان موریتس ، یک کنسرت کنترل شده در ماه آگوست ایجاد کردند. برای این آزمایش ، تیم 1400 داوطلب بدون COVID را برای تماشای اجرای تیم Bendzko خواننده پاپ آلمانی به مدت 10 ساعت در Quarterback Immobilien Arena در لایپزیگ آلمان دعوت کرد.

در طول این اجرا ، طرفداران سناریوهای مختلف کنسرت را شبیه سازی کردند. آنها ماسک و مواد ضد عفونی کننده دست داشتند که با رنگ فلورسنت پوشانده شده بودند تا تماس و انتقال احتمالی آنها را ردیابی کنند. محققان دریافتند هوایی که به درستی گردش می کند خطر انتقال را کاهش می دهد. همچنین ، فاصله اجتماعی موثرترین راه برای عدم انتقال ویروس است.

رئیس اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در انجمن سلطنتی پزشکی ، دکتر گابریل اسکالی ، گفت که این مطالعه می تواند برای اجتماعات آینده “به طور بالقوه مفید” باشد. این متخصص هشدار داد که تکرار این محیط کنترل شده در شرایط عادی دشوار خواهد بود. علاوه بر این ، لازم به ذکر است که مطالعه مورد بررسی قرار نگرفته است.

همچنین

<را نیز مشاهده کنید div class = "social-follow-buttons">