طرف قاضی با نیکی میناژ در پرونده نقض حق نسخه برداری Tracy Chapman

نیکی میناژ چهارشنبه در هر جایی که قاضی به نفع وی در دادخواست نقض حق نسخه برداری تریسی چاپمن رای داد ، یک پیروزی بزرگ کسب کرد ، ورایتی آموخت.

ایالات متحده قاضی منطقه ویرجینیا A. فیلیپس تشخیص داد که میناژ قبل از گرفتن اجازه از وی برای استفاده از عناصر خاصی از آهنگش ، با آزمایش آهنگ Chapman “Baby Can I Hold You” نقض حق نسخه برداری نکرده است.

“قاضی فیلیپس” نوشت: “هنرمندان معمولاً قبل از گرفتن مجوز از دارندگان حقوق با دارندگان آزمایش می كنند و دارندگان حقوق معمولاً می خواهند قبل از تأیید مجوز ، یك اثر پیشنهادی را ببینند.” “حکم ریشه کن کردن این شیوه های معمول باعث محدودیت خلاقیت و خفه شدن نوآوری در صنعت موسیقی می شود.”

میناج آهنگ “متاسفم” را ایجاد کرد که اکثر شعرها و برخی ملودی ها را از “عزیزم می توانم” وام می گیرد Hold You “، به قصد قرار دادن آهنگ در آلبوم 2018 Queen خود. درخواست او برای نمونه سازی این آهنگ توسط Chapman بارها رد شد ، وی که در لباس خود ادعا کرد که درمورد اعطای مجوز سیاست پتو دارد. < نسخه> “متاسفم” که در پایان منتشر شد توسط Funkmaster Flex پخش شد و بخشی از آهنگ بعداً در The Club Club پخش شد. میناج و نمایندگان مجاز او ارائه صدا را به آنها رد کردند. وکلای وی استدلال می کنند که هنرمندان باید با توجه به آزادی استفاده از انواع ضرب ها ، ملودی ها و غیره قبل از تعیین چگونگی صداگذاری محصول نهایی.

وکلای وی بر این باورند که یک حکم به نفع چاپمن “بار مالی و اداری را خیلی زود تحمیل می کند روند خلاقانه ای که همه به جز بیشتر خالقین با بودجه اولیه مجبور به ترک چشم اندازهای خود در آغاز کار می شوند. “قاضی فیلیپس حکم داد که میناژ تحت دکترین” استفاده عادلانه “محافظت می شود.

همچنین