Going Global: Inside Burgeoning Drill Scene

دریل رسماً جهانی شده است. از لندن تا نیویورک گرفته تا فرانسه و اکنون غنا ، ژانر پرطرفدار در خیابان های شیکاگو در اوایل سال 2010 مانند آتش سوزی گسترده شده است.

همین ماه گذشته ، کلیپی از یک موزیک ویدئو مته غنا به صورت ویروسی منتشر شد. آهنگ “Sore” ، آهنگی از خواننده رپ در حال ظهور یاو توگ ، کاربران توییتر را در سراسر آمریکا ، انگلستان و غنا مشتاق کسب اطلاعات بیشتر کرد. Yaw Tog’s “Sore” با رفقای برچسب Life Living Jay Bahd و O’Kenneth یکی از بسیاری از برش های مته Twi است که از کوماسی ، غنا بیرون می آید. این جنبش که “Asakaa” لقب گرفته است ، در کشور و اطراف آن سر و صدای زیادی به پا کرده است و آنها نام شهر را “Kumerica” ​​(بندری از “Kumasi” و “America”) گذاشته اند.

با تولید و مدیریت سرب ، رابی جونز یکی از بنیانگذاران اصلی Life Living Records است. آنها به همراه Kwaku DMC و Sean Lifer نام Asakaa را پیدا كردند و رپرها و تولید منبع را مدیریت كردند. جونز توضیح می دهد: “Asakaa فقط عبارت Twi است. این همچنین از یک زبان مخفی استفاده می شود که بسیاری از پسران جوان در کوماسی استفاده می کنند – یک زبان خوک مانند لاتین که متشکل از تغییر خوشه های صامت یا همخوان اولیه هر کلمه به انتهای کلمه Twi است. به عنوان مثال ، Kasa ، به معنی “صحبت” یا “زبان” ، به Saka تبدیل می شود ، که نام این زبان مخفی است.

فراتر از موسیقی ، جذب فرهنگ سنتی Ashanti و فرهنگ هیپ هاپ آمریکایی که در فیلم های آنها به تصویر کشیده شده است ، به نور افکن شده است. آمیخته شدن فرهنگ محلی و نفوذ غرب ، آنچه “آکاتا” نامیده می شود را ایجاد کرده است. آکاتا یک مد و سبک زندگی است ، جایی که جوانان از اوایل سال 2000 مانند سیاه پوستان آمریکایی لباس می پوشند. می توان آن را به دهه 1980 پی برد ، زمانی که بسیاری از مردان اشانتی برای جستجوی کار به آمریکا و آلمان سفر کردند. آنها اغلب با شلوارهای گشاد ، چکمه های تیمبرلند و زنجیرهای طلایی به خانه برمی گشتند و اکنون بخشی از زندگی روزمره است.

اگرچه موزیک ویدیوها و سبک زندگی آنها وابستگی گروهی شدیدی را به تصویر می کشد ، واحدی که نمایندگی موسیقی Asakaa را بر عهده دارد ، همه چیز درباره وحدت است. در آگوست سال 2020 ، خدمه Life Living تمیزکاری را در محله سلطنتی سنتی Manhyia ، جایی که پادشاه پادشاهی Asante در آن زندگی می کند ، ترتیب دادند. آنها این کار را به عنوان سهمی در جامعه خود انجام دادند.

من برای آشنایی با هنرمندان حاضر در قطار موسیقی مته در آفریقا ، از پایگاه خود در آكرا ، غنا ، به كوماسی سفر كردم. این چیزی است که پایین آمد.


همچنین

< / div>