بیگ شان در ‘Detroit 2’

به خانه بازگشت detroit-2-review “class =” ff-og-image-inserted “>

در سال 2004 ، من به اولین رویداد صنعت موسیقی دعوت شدم: جلسه گوش دادن به آلبوم دوم Kanye West ، ثبت نام دیرهنگام. من با اتومبیل خود را به دفتر موسیقی جهانی در تروی ، میشیگان رساندم و چند صندلی از بالای میز بلند در اتاق شنوایی نشستم ، چند فوت دورتر از جایی که کانی آلبوم را برای اتاق روزنامه نگاران ، دی جی ها ، شخصیت های رادیو پخش می کرد. ، و کارمندان را برچسب گذاری کنید. پس از تحریک تماشاگران با ترانه هایی مانند “We Major” و “Roses” ، كانیه جلسه پرسش و پاسخ با حاضران برگزار كرد. صدایی از نزدیک پشت اتاق از او پرسید که آیا با هنرمندان جدیدی به G.O.O.D امضا می کنید؟ موسیقی و كانی وقت گذاشتند تا اوضاع را توضیح دهند.

“اوایل امروز ، من در ایستگاه رادیویی بودم و این بچه برای من رپ کرد”. “من فکر کردم که انجام این کار واقعا شجاعانه است ، و او در واقع واقعا خوب بود.” كانیه توضیح داد كه به دنبال امضای هرگونه اقدام جدید نیست ، اما می خواست كه در تماس باشد زیرا در آینده می تواند به او وام بدهد. مطمئناً ، او در نهایت کارهایی بیش از این انجام خواهد داد. هنرمند دیترویت که رپ کرده بود و این س askedال را پرسیده بود ، بیگ شان بود و سالها بعد ، او واقعاً این قرارداد را با G.O.O.D امضا کرد. موسیقی.

دیترویت به داشتن برخی از با استعدادترین غزل سرایان در جهان مشهور است ، اما این یک اکوسیستم خودپایدار و تبدیل کننده ستاره نیست به شکلی که آتلانتا ، لس آنجلس یا حتی شهر نیویورک است. معمولاً ، وقتی نوبت به ستاره رپ شدن از دیترویت می رسد ، باید توسط یک هنرمند تثبیت شده از جای دیگری کشف شوید ، یا اینکه از شهر دور شوید و پس از ساختن آن ، برگردید. امینم توسط دکتر دره کشف شد. دنی براون قبل از اینکه یک مسیر جایگزین مستقل با DJ A-Trak’s Fool’s Gold Records بگیرد با معاملات با Roc-A-Fella و G-Unit معاشقه کرد. Doughboyz Cashout توسط Young Jeezy ، که شخصاً به دیترویت رفت و آمد داشت ، امضا شد. بیگ شان این سنت را ادامه داد ، قبل از اینکه نام خود را در خارج از دیترویت تثبیت کند ، با Kanye West امضا کرد و قبل از رسیدن به تاریخ انتشار آلبوم اولین بار در سال 2011 ، سرانجام مشهور ، خستگی ناپذیر از مخلوط کن ها استفاده کرد.

Detroit 2 قطعی ترین قصیده Big Sean در خانه اش تاکنون است ، و مناسب ترین الهام بخش او در سالهای گذشته است.

اما علاوه بر این ، بیگ شان اوایل من مرا به عنوان یک هنرمند برجسته دیترویت مورد حمله قرار نداد. جامعه رپ شهر به جناحهای مختلفی تقسیم شده است و شان در هیچ یک از اعضای آن عضو نبوده و همچنین از صداهای مربوطه تقلید نکرده است. او بخشی از تبار موسیقی از تولیدات درخشان J Dilla نبود که شامل افرادی مانند Slum Village ، Black Milk ، Guilty Simpson و Elzhi بود. وی شجره نامه خیابانی مانند Eastside Chedda Boyz ، Street Lordz یا Doughboyz Cashout را نداشت. و البته او از درخت Shady Records نبود که تولید کننده Eminem ، Royce Da 5’9 “و D12 بود. شان در اوایل کار خود داستان های خاص دیترویت را به روشی که دنی براون در فیلم های برجسته XXX “قراضه یا مردن” و “فیلدها” یا “کارتیه” مضحک تعریف می کرد ، تعریف نمی کرد. او همیشه به زادگاه خود افتخار می کرد و بیشتر آن را از طریق انتخاب مد خود به نمایش می گذاشت (یک کلاه امضای Detroit Tigers یا عینک کارتیه در 106 & Park). وی همچنین از طریق بنیاد شان آندرسون با مادرش در شهر سرمایه گذاری کرد ، که یک استودیوی ضبط در دبیرستان مادر بزرگ خود و همچنین تعداد بیشماری از پروژه ها و ابتکارات جامعه نصب کرد. بعلاوه ، او کنسرتهای بزرگی را در دیترویت برگزار می کرد و در آن هنگام با حضور ستاره هایی که با آنها همکاری کرده بود – نیکی میناژ ، دریک ، لیل وین – برای حضور در صحنه های غافلگیرانه ، اجراهای استادانه و صمیمانه ای را ارائه می داد تا به شهر خود لطفی بدهد که هیچ هنرمندی در آن حضور نداشت. زمان می تواند ارائه دهد. اما از نظر موسیقی ، به نظر نمی رسید که شان داستان های بی نظیر دیترویت را تعریف می کند یا صدایی کاملاً مشخص از دیترویت دارد. و این کاملا مشکلی نبود. ما رپهای زیادی از دیترویت (یا برای همین موضوع از میشیگان) به دست نیاوردیم که آن را بزرگ بدانند ، بنابراین برای او این کار را کرد و به شهر بازگردد ، هنوز هم باعث شده است که بسیاری از طرفداران شهر زادگاهش به او یکسان افتخار کنند .

هرچند که سالها پیشرفت می کردند ، که به آرامی تغییر کرد. مخلوط اصلی او در سال 2012 در دیترویت ، تخت نوزاد را با نام خود مرتب کرد و ستاره های مشترک ، اسنوپ داگ و جیزی داستان های شخصی خود را در مورد روابطشان با شهر به اشتراک گذاشتند. او از طریق رابطه موسیقی طولانی مدت خود با کی وان ، که از اوایل سال 2011 برای او تولید می کرد ، صدایی را تاسیس کرد که رپرهای جوان دیترویت از آن تقلید می کردند. او در سرود “Detroit vs. Everybody” با وزنه برداران همشهری امینم ، رویس ، دنی براون و دژ لوف ظاهر شد و بهترین بیت آهنگ را ارائه داد. و “Platinum and Wood” ، یک آهنگ پاداش از Opus Dark Sky Paradise او ، از “Come Roll With A Nigga” از Street Lordz نمونه برداری کرد. اما از نظر موسیقی ، هیچ یک از آنها شمع دیترویت 2 را که قطعی ترین قصیده او در خانه اش است ، و مناسب ترین الهام بخش او در سالهای گذشته است ، نگه نمی دارند.

در حالی که دیترویت دارای اسکیت ، قطعه نامی و چند نمایشگر از رپرهای شهر خود بود ، اما به اندازه یک پروژه بسیار خوب Big Sean ، تجربه یک تجربه کامل دیترویت محور نبود. شان این بار با زنده کردن شهر بسیار تعمدی تر است. یکی از بهترین برش های آلبوم “زبان بدن” است ، یک رقم اغواکننده با جینه آیکو و Ty Dolla $ ign که نمونه “Soulful Moaning” از دیل 1 را به نمایش می گذارد ، جام جم آرام اواسط دهه 90 که برای دهه ها در رادیو R&B پخش می شد و به عنوان اصلی شناخته می شد در رقص های دبیرستان (حداقل زمانی که شان در مدرسه بود). “The Baddest” از ریمیکس “Godzilla” توسط DJ Godfather ، یک سرود جیت دیترویت نمونه برداری می کند که برای همیشه احساس می شود. احساس دیترویت چیزی بیشتر از واقعیتی است که بیگ شان از آهنگ های شهر نمونه برداری کرده است. پس از همه ، او از Come Lord Roll With A Nigga از Street Lordz برای “Platinum and Wood” از Dark Sky Paradise نمونه برداری کرد. اما “Platinum and Wood” فقط در نسخه های پاداش Dark Sky بود و اساساً آهنگ را به یک فکر بعدی تبدیل می کرد. در Detroit 2 ، این آهنگ ها به طور برجسته ای در آلبوم قرار می گیرند (حداقل به همان اندازه برجسته که می توان انتظار داشت با چنین لیست آهنگ طولانی) ، و هر دو نمونه به عنوان بخشی از تجربه او با تاریخ موسیقی مدرن Detroit استفاده می شود. اسکیت های Dave Chappelle و Erykah Badu فقط داستان را تقویت می کنند: Chappelle در مورد تجربه بمب گذاری در یک کنسرت در دیترویت پس از سیگار کشیدن با دنی براون و گرفتن یک گفتگو از پدر بیگ شان صحبت می کند ، و Badu یک شعر شاعرانه به نوازندگان دیترویت که او همکاری کرده است یا با آنها دوست شوید.

مهمترین جذابیت دیترویت “Friday Night Cypher” است ، یک آهنگ طولانی 10 دقیقه ای که تقریباً دوازده رپر دیگر از D. حضور دارد. این آهنگ بلندپروازانه است ، با بسیاری از تغییرات ضرب و شتم و متناسب سازی رپ ها ، اما هنوز دارای آیه های برجسته ای از رویس ، ام ، کش عروسک ، حقوق و دستمزد و موارد دیگر است و آنها را بر روی صداهایی قرار می دهد که ما همیشه عادت نداریم آنها را بشنویم. بیش از اجرای آن ، وجود “جمعه شب سایفر” خود یک دستاورد است: علاوه بر امینم و رویس ، بیشتر مهمانان آهنگ پس از شروع کار حرفه ای شان ظاهر شدند ، و آنها موفقیت های مختلفی را با سبک های مختلف پیدا کرده اند ، و مسیرهای مختلف شغلی. شان برای این نسل یک Detroit OG جدید است و این که پس از او رپرهای زیادی رونق گرفته اند ممکن است یکی از بزرگترین موفقیت های موسیقی او باشد. رپرهای دیترویت همیشه تصمیم دارند پس از سوار شدن به شهر ، شهر خود را بازسازی کنند و بسیاری از آنها این کار را می کنند. اما چه کسی بهترین آلبوم مهم را از دیترویت جذب کرده است که با حضور تراویس اسکات ، دیدی و پست مالون ظاهر شده است؟

در سالهای منتهی به انتشار بازی Detroit 2 ، بیگ شان به طور مکرر درباره سفر خود به دستیابی به سلامت روان خود صحبت کرده است. و در این آلبوم ، او آزمایش های شخصی درمورد سقط با دوست دخترش و افکار خودکشی در “احترام عمیق” به کمک نیپسی هاسل را به اشتراک می گذارد ، اما “همه چیز از دست رفته” دیدگاه دیگری دارد. او در حالی که روزهای ابتدایی زندگی حرفه ای خود را مرور می کند ، از روح دیترویت (و همکار قدیمی کانیه) دوله برای صداهای پس زمینه دعوت می کند ، و این س questionال را مطرح می کند که چرا علی رغم یافتن توفیقی که برایش سخت تلاش کرده است ، احساس چنین خالی بودن می کند. او سرانجام متوجه می شود که علی رغم دستیابی به ثروت و زنان ، دلش برای خوشحالی هایی که قبلا داشته است ، از دست می دهد. این سفر به خانه – یا ایده فرد از خانه – برای کشف خود توسط دیگر بزرگان رپ عصر جدید نیز انجام شده است. “مامان” ، از To Pimp A Butterfly ، کندریک پس از رفتن به سرزمین مادری آفریقا ، تأمل می کند ، و پس از هر درس در طول آهنگ “تا من به خانه آمدم” تکرار می کند. جی کول برای سال 2014 به خانه کودکی خود رفت و برای سال 2014 فارست هیلز درایو بازدید کرد و آهنگ “Love Yourz” را ایجاد کرد که در آن پس از فهمیدن بسیاری از تله های مصنوعی زندگی با آنچه که واقعاً مهم نیست ، در آن آرامش می گیرد.

گاهی اوقات سفر به خانه خود برای بازدید کنندگان فقط نیاز شماست.