هلم: بودجه دولت برای چندین سال

کسری خواهد بود

پیش بینی اقتصادی پاییز نشان داد که مالیات بهتر از پیش بینی در بهار می آید و همچنین رکود اقتصادی کمتر از حد انتظار است. و اگر مقامات امیدوار بودند که دولت مجبور شود فقط بهار امسال اقدامات حمایتی را اعمال کند ، زندگی آنها را مجبور کرد به فکر اقدامات طولانی مدت برای تحریک اقتصاد باشند. “دوربین واقعی” گزارش داد که سیاست یارانه قطعاً مانند موج اول همه گیری نیست.

“یک بنگاه اقتصادی باید زنده بماند و کار کند ، اما این بدان معنا نیست که نباید در شرایط بحرانی سازگار شود. برعکس. من هیچ گونه سود عملی از حمایت از شرکتهایی با پول مودیان که نمی توانند با درآمد خود زنده بمانند نمی بینم. “، وزیر دارایی مارتین هلم گفت. … علاوه بر این ، صندوق بیمه بیکاری ، که از اندوخته های آنها پرداخت شده است ، دیگر چنین فرصتی ندارد.

“اندوخته ای که صندوق بیمه بیکاری امروز می تواند برای اقدامات حمایتی اضافی اختصاص دهد 6.5 برابر کمتر از نخست وزیر جوری راتاس گفت.

به احتمال زیاد ، این امر باعث افزایش بیکاری در پاییز می شود. وزارت دارایی قبلاً محاسبه کرده است که کسری بودجه برای سال آینده حدود 1 میلیارد یورو خواهد بود. چگونه از آن جلوگیری کنیم؟ در اینجا نظرات شرکای سیاسی تقسیم شد. اگر وزیر دارایی مارتین هلمه (EKRE) معتقد است که وام قبلاً برای امسال گرفته شده است ، که هنوز هزینه نشده است ، باید برای تحریک مصرف داخلی استفاده شود ، به عنوان مثال ، با استفاده از سیستم کوپن ، وزیر امور خارجه اورماس رینسالو (ایساما) اطمینان دارد که بدون بستن کمربندها این کار انجام نخواهد شد.

“اگر بخش خصوصی و مودیان با شرایط سختی روبرو هستند ، مطمئناً این امر باید در بخش دولتی منعکس شود. این نه تنها مسئله انصاف است ، بلکه رویکرد منطقی مدیریت اقتصادی نیز هست. زمان نباید به همان روش اوقات خوب سپری شود ، بلکه باید برای کسب درآمد همانند اوضاع بد ” در پایان ماه سپتامبر ، دولت باید هر دو سند را برای رای دادن به پارلمان ارائه دهد.