دولت آلمان: ناوالنی با سمی مشابه Novichok

مسموم شد

به گفته یک مقام دولت آلمان ، الکسی ناوالنی با یک عامل عصبی مسموم شد ، گزارش ” اینترفاکس “.

در همین رابطه ، برلین از مسکو می خواهد تا شرایط حادثه را با رهبر مخالف روسیه توضیح دهد. به ویژه یک نماینده دولت آلمان گفت که وزارت امور خارجه آلمان سفیر روسیه در آلمان را احضار می کند تا درباره اوضاع با ناوالنی صحبت کند.

جمهوری فدرال آلمان همچنین شرکای اتحادیه اروپا و ناتو را در مورد وضعیت ناوالنی آگاه خواهد کرد و با آنها در مورد واکنش مشترک در مورد این حادثه. علاوه بر این ، مقامات آلمانی با سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) تماس خواهند گرفت.

“Charite”: وضعیت ناوالنی هنوز وخیم است ، انتظار می رود دوره طولانی بیماری

< p> کلینیک آلمان “Charite” ، جایی که سیاستمدار روسی الکسی ناوالنی پس از مسمومیت در آن اقامت دارد ، پیام جدیدی در مورد وضعیت سلامتی خود منتشر کرده است ، گزارش ” Medusa “.

طبق اطلاعات” Charite “، علائم مسمومیت با مهارکننده های کولین استراز در Navalny همچنان کاهش می یابد. اما این سیاستمدار هنوز در وخیم است. وی تحت مراقبتهای ویژه است و به دستگاه تنفسی وصل است.

چاریته در بیانیه ای گفت: “انتظار طولانی شدن دوره بیماری وجود دارد. عواقب طولانی مدت مسمومیت شدید را نمی توان منتفی دانست.

در 24 آگوست ، کلینیک شاریت آلمان گزارش داد که الکسی ناوالنی با یک ماده تعیین نشده از گروه مهارکننده های کولین استراز مسموم شده است.

ناوالنی در 20 آگوست در هواپیمایی که از Tomsk به مسکو پرواز کرده بود بیمار شد. هواپیمای مسافربری فوراً در اومسک فرود آمد ، مخالف با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد. وی بیهوش در بیمارستان بستری شد و به دستگاه تنفسی وصل شد. سخنگوی دولت آلمان گفت: مخالف کما صبح 22 آگوست به برلین منتقل شد.