پلیس همچنان به یاد کلاهبرداران تماس بانکی می افتد و از زن هوشیار ناروی

تشکر می کند

از ماه ژوئیه ، پلیس و بانک ها به مردم در مورد تماس کلاهبرداران از طرف بانک و اخاذی اطلاعات شخصی ، پین ها یا اطلاعات اعتباری از قربانیان ، هشدار می دهند. کارتهایی که برای برداشت از راه دور پول از حساب قربانیان استفاده می شد.

اگرچه هنوز مواردی وجود دارد که کلاهبرداران موفق می شوند قربانی را گیج کرده و قربانی را متقاعد کنند که آنها واقعاً از بانک تماس می گیرند ، پلیس خوشحال است که بیشتر مردم از این نوع کلاهبرداری اطلاع دارند و اجازه نمی دهند خود را فریب دهند ، گزارش می دهد ایستگاه پلیس Narva در شبکه های اجتماعی .

به عنوان مثال ، یک زن از Narva با پلیس تماس گرفت ، سپس زنی روسی زبان از شماره 3310310 تماس گرفت و گفت که از سوئدبانک تماس می گیرد. کلاهبردار به زن گفت که 150 یورو از حساب وی برداشت شده است ، که از نظر فنی نمی توانست اتفاق بیفتد ، زیرا این کارت قبلاً مسدود شده بود. زن بلافاصله مکالمه را قطع کرده و تماس خود را به پلیس گزارش داد تا مأموران اجرای قانون بار دیگر در مورد خطرات احتمالی و سایر افراد هشدار دهند.

پلیس از همه کسانی که چنین تماس هایی را گزارش می دهند و می خواهد چنین خطراتی را به دوستان خود بگوید ، تشکر می کند و دوستان. اطلاعات بیشتر در وب سایت پلیس .

طبق گفته پلیس ، 39 مورد کلاهبرداری در ژوئیه و آگوست در استان پوهجا با کل ضرر 125000 یورویی ثبت شده است. 20 مورد دیگر – در استان آیدا ، 2 مورد – در Lõuna و 1 مورد در Lääne. کدها یا داده های کارت اعتباری ، که با کمک آن پول از راه دور از حساب قربانیان برداشت می شود.