اعتراضات گسترده در بلاروس

ادامه دارد

ده ها هزار معترض در مینسک روز یکشنبه ، 30 آگوست ، در روز تولد الکساندر لوکاشنکو ، به محل اقامت او آمدند و یک تابوت به پسر تولد هدیه دادند. لوكاشنكا نیز به نوبه خود وسایل نقلیه زرهی را به خیابانها آورد. “دوربین واقعی” گزارش می دهد که تاکنون ، غرب عمدتاً از معترضین حمایت معنوی می کند.

“پشتیبانی اکنون فقط کمی شروع به کار می کند ، زیرا مشکلاتی وجود دارد. پول به طور عمده در خارج از کشور ، در بین بلاروس جمع آوری می شود دیاسپورا. انتقال آنها به بلاروس در حال حاضر بسیار دشوار است. مقامات این امر را برای هر وسیله ای دشوار کرده اند. در واقع ، آنها تمام راه های قانونی برای انتقال پول به معترضان را مسدود کرده اند. این همان حرکت اعتصابی است. به تدریج شروع به خفگی می کند ، زیرا پول وجود ندارد ، پول برای تغذیه کودکان وجود ندارد. ” – یک آواره آندره اوبوزوف از بلاروس گفت:

مسکو نیز به نوبه خود قول حمایت از الكساندر لوكاشنكو را داده است ، اما تاكنون قصد دخالت در اوضاع را ندارد.

این موضع مسكو تعجب آور نیست – روسیه از کسانی که قادر به حمایت از زندگی خود نیستند حمایت نمی کند.

“هنگامی که پاشینیان پیروز انقلاب خود شد ، روسیه تا آخرین سرژ سرکیسیان پس انداز نکرد. ویکتور یانوکوویچ را تا آخرین زمان نجات نداد ، نه در سال 2004 و نه در سال 2014. روسیه یک برنده داخلی را می پذیرد و خود را به سمت او تغییر می دهد. وی فکر می کند ، لوكاشنكو دوست دارد قدرت خود را حفظ كند و از موضع قدرت به گفتگو ادامه دهد و شرایط خود را به او دیكته كند. “، تحلیلگر سیاسی آرتیم شرایبمن معتقد است.

سفر آلیاكساندر لوكاشنكا به مسكو در آینده ای نزدیك انجام خواهد شد – در آنجا ، ظاهراً ، شرایط حمایت روسیه سرانجام مشخص خواهد شد.