ساکنان استونی برای داروها

اضافه هزینه می کنند

در خرده فروشی و عمده فروشی داروها محدودیتی وجود دارد که عمده فروشان و داروخانه ها نمی توانند بیش از آن باشند. با این حال ، تجزیه و تحلیل توسط وزارت رقابت نشان داده است که می توان قیمتی را که یک عمده فروش خریداری می کند ، دستکاری کرد.

“مشکل این است که نمی توان تعیین کرد قیمت اولیه یا اسمی یک کالا چقدر بوده است. به عنوان مثال ، اگر قیمت اسمی 100 باشد یورو ، سپس با توجه به اینکه تولید کننده دارو اغلب بخشی از هزینه را به عمده فروش برمی گرداند ، این بازپرداخت ها را به عنوان پاداش یا هزینه خدمات اضافی انجام می دهد ، ممکن است حاشیه دیگر 3٪ باشد ، اما خیلی بیشتر “، مدیر عامل شرکت گفت وزارت رقابت Märt Ots.

سیستم نشانه گذاری دارو دارای کاستی است و نظارت بر آن چند گانه است ، که طبق نظر وزارت رقابت ، خطر نادیده گرفتن قوانین تعیین شده را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

“لازم است قانون و قانون اساسی باز شود برای تعیین اینکه چه چیزی کار نمی کند. به نظر من ، ارزش ایجاد قوانین کاملا جدیدی برای تنظیم قیمت در این زمینه ، و همچنین ایجاد یک تنظیم کننده اقتصادی است که کنترل می کند مطابق با تمام مقررات ، “- گفت Märt Ots.

بزرگترین عمده فروشان در بازار دارو – تامرو و مگنوم پزشکی در مورد این موضوع توضیحی ندادند. در اعلامیه مطبوعاتی اتحادیه عمده فروشان دارو ، موارد زیر گفته شده است: “ارزیابی ریسک بازار دارویی منتشر شده توسط وزارت رقابت بر اساس یک رویکرد نظری است که اساساً به سیستم ایجاد شده توسط دولت با قوانین خاص خود حمله می کند. عمده فروشان در صلاحیت خود عمل می کنند و فراتر از این نیستند ، توسط دولت استونی تأسیس شده است. “.

” من فکر می کنم اولین قدم برای حل این مشکل می تواند جلسه نمایندگان هیئت رقابت ، هیئت بهداشت و وزارت امور اجتماعی باشد. ما قبلاً در نظر داشتیم راه حلی پیدا کنیم. به عنوان مثال ، در زمینه اصلاح داروخانه وزیر امور اجتماعی تانل کیک گفت: “ما طرحی برای جلوگیری از وابستگی متقابل همه طرفهای بازار دارو داشتیم.” در همین حال ، عمده فروشان دارو اطمینان دارند که قوانین جمهوری استونی را نقض نمی کنند.