کلاس غوطه وری زبان دو طرفه در مدرسه ای در Tapa

افتتاح می شود

در مدل غوطه وری زبان دو طرفه ، کودکان از خانواده های روسی زبان و استونیایی زبان در یک گروه یا کلاس یکسان تحصیل می کنند. در این حالت ، آموزش نیز به دو زبان انجام می شود. به گفته کارشناسان ، این روش به شما امکان می دهد زبان مادری خود را همزمان با یادگیری یک زبان خارجی توسعه دهید ، “دوربین واقعی” گزارش می دهد.

“دو معلم در زمان های مختلف با کودکان کار می کنند. به عنوان مثال ، نیمی از دروس یا نیمی از فعالیت ها برای آنها برگزار می شود یک معلم استونی زبان و نیمی دیگر با یک معلم روسی صحبت می کنند. بر این اساس ، هر معلم دروس خود را توزیع می کند ، یعنی آنها ریاضیات استونیایی و ریاضیات روسی ، تاریخ طبیعی استونیایی و روسی دارند. ” گروه آموزش و امور جوانان آنا گولوبوا.

کارشناسان خاطرنشان می کنند که علاقه به برنامه غوطه وری زبان دو طرفه از هفت سال پیش ، در زمان تولد این پروژه ، شروع به رشد کرد و این علاقه فقط در تاپا نبود. قبلاً در سال تحصیلی گذشته ، چهار گروه از این اصل در مهد کودک فارغ التحصیل شده اند – در تارتو ، پارنو ، تاپا و تالین.

“در اینجا می خواهم توجه والدین را بدانم. آنها می خواهند روش های دیگر یادگیری زبان را برای فرزندان خود امتحان کنند گولوبوا اضافه کرد: همچنین علاقه معلمان ، علاقه دولت وجود دارد و با حمایت دولت های محلی ، درخواست تجدید نظر به ما ظاهر می شود. پس از آن ، ما بررسی می کنیم که چه امکاناتی برای تکمیل یک گروه کودکستان یا کلاس وجود دارد ، و ما در حال حاضر با هم به دنبال این راه ها هستیم.

اگرچه در برنامه درسی ایالتی استفاده از روش در گروه های سنی مختلف پیش بینی نشده است ، در تارتو کودکان سه تا هفت ساله در یک گروه جمع می شوند. با این حال ، به گفته معلمان ، چنین رویکردی بر نتایج تأثیر نمی گذارد. اولگا سوبولوا ، معلم گروه غوطه وری دو طرفه از کودکستان Mõmmik ، توضیح داد: “وقتی شما با این علامت همراه باشید ، و حتی از اوایل کودکی ، این ترسها به سادگی برای شما وجود ندارد.”

علاوه بر کودکستان ها ، یک مدرسه خصوصی در تالین آواتود کول از غوطه وری زبان دو طرفه استفاده می کرد. مدرسه مقدماتی روسی تاپا اولین موسسه آموزشی شهری با کلاس غوطه وری زبان دو طرفه خواهد بود.