مجموعه ای از حمایت روزنامه نگاران Sputnik استونی در مسکو برگزار شد

TALLINN ، 26 فوریه – Sputnik. معترضین علیه سرکوب آزادی بیان در تالین در مقابل وزارت امور خارجه روسیه در خیابان Spiridonovka جمع شدند.

این اقدام به پایان رسیده است به دیدار وزیر امور خارجه سرگئی لاوروف و نخست وزیر آلبانی رده نخست وزیر آنها قصد دارند ، از جمله چیزهای دیگر ، فعالیت های سازمان امنیت و همکاری اروپا ، جایی که آلبانی از اول ژانویه ریاست آن را بر عهده داشته باشد ، بحث کنند

النا چریشوا ، سردبیر ارشد اسپوتنیک استونی ، در این نشست شرکت می کند.

سال گذشته ، کارمندان Sputnik استونی تهدیدهای مستقیمی از رهبری پلیس و شورای نگهبان مرزبانی این کشور دریافت کردند تا در صورت عدم پایان کار خود در سازمان مادر تا اول ژانویه سال 2020 ، دادرسی کیفری علیه آنها انجام دهند.

تحریم های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا در 17 مارس 2014 علیه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی با توجه به وقایع در اوکراین ، یعنی علیه دمیتری کیسلوف ، مدیر کل آژانس MIA “روسیه امروز” ، که شامل اسپوتنیک است. < / p>

نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا در آزادی رسانه ها ، هارلم دسیر از تالین خواست تا از محدودیت های غیر ضروری در مورد کار اسپوتنیک استونی خودداری کند. به گفته وی ، گسترش تحریم های فردی اتحادیه اروپا علیه كیسلوف به كل آژانس و روزنامه نگاران به معضلی بزرگ برای آزادی مطبوعات تبدیل شده است.