آنتون الکسیف: اعتراض بلاروس با میدان

متفاوت است

” این تفاوت چندانی با برخی از انتخابات مشابه در روسیه ندارد. شرم آور ، من هیچ اشاره ای به انجام اقدامات خشونت آمیز نمی دیدم. من فرض کردم که آنها می توانند برخی از اعتراضات ، تظاهرات ها برگزار می شود ، اما به هر طریقی همه محدود می شوند “- – آنتون آلکسیف در برنامه” مصاحبه هفته “در کانال ETV + گفت.

چرا اعتراضات متوقف نمی شود؟

الكسیف توضیح داد: “طی یك یا دو سال گذشته ، الكساندر لوكاشنكو اقدامات زیادی انجام داده است تا این اعتراضات را امكان پذیر سازد. به ویژه بخش قابل توجهی از منتخبان وی در هنگام همه گیری ناامید شدند.” .

روزنامه نگاری که از مینسک بازدید کرده است ، خاطرنشان کرد که از طرف مقامات بسیاری از تجاوزات غیرموجه و بی انگیزه صورت گرفته است. الکسیف در مورد غیرنظامیان پاسخ داد: “بله ، من آن را دیدم. بله ، واقعاً همینطور است.”

“اگر فرض کنیم که من نماینده دولت هستم ، البته ، من از آن محافظت می کنم. اما شما باید این را درک کنید و پلیس مسلح برای مبارزه با افراد واقعاً متجاوز که این پلیس یا شبه نظامیان را تهدید می کنند ، طراحی شده است. مانند “جلیقه های زرد” در فرانسه. افراد تهاجمی هستند که به سمت پلیس سنگ و بطری پرتاب می کنند … اما افراد را به سختی بازداشت و سپس بازداشت می کند در واگنهای شالیزاری مورد ضرب و شتم قرار بگیرند الكسیف خاطرنشان كرد ، در مراكز پلیس ، در مراكز بازداشت – این یك تجاوز بی فایده توسط مقامات است. در چراغ قرمز در این زمان اتومبیل ها نیز رانندگی نمی کنند و برای پشتیبانی صدا می کنند. الكسیف برداشت های خود را به اشتراک گذاشت. “اینها ایستاده اند و فریاد می زنند ، اینها ایستاده اند و وز می كنند ، هیچ كسی چیزی را نمی شكند. آنها افراد بسیار مودبی هستند.” الكسیف پاسخ داد. “میدن مطابق با اصول كاملاً متفاوتی عمل می كرد و ایده كاملاً دیگری داشت.”

روزنامه نگار توضیح داد كه میدان كیف ثابت است و مردم آنجا را ترك نمی كنند. الكسیف تأكید كرد: “اگر آنها بروند و حركت مجدداً بر روی خروشچاتیك دوباره از سر گرفته شود ، این بدان معناست كه میدان شکست خواهد خورد. بعلاوه ، مردم میدان برای محافظت از خود از زور استفاده كردند. معترضین در بلاروس مقاومت شدیدی در برابر پلیس ندارند.” p>