“AK”: املاک و مستغلات در تالین افزایش یافته است ، اما آپارتمان ها برای فروش نیستند

در مجموعه Tuuletorni در دست ساخت ، که درست در کنار فانوس دریایی تالین واقع شده است ، فقط یک سوم آپارتمان ها فروخته شده است. و این به رغم این واقعیت است که در ماه اوت متوسط ​​هزینه هر متر مربع از املاک و مستغلات مسکونی در پایتخت 8.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و به 2101 یورو رسیده است. و حتی در مقایسه با ژوئیه سال جاری ، هزینه هر متر مربع 5.7 درصد افزایش یافته است. دلیل افزایش قیمت ها در زمان بحران چیست و چرا آپارتمان ها فروخته نمی شوند؟

“هنوز هم صدای آپارتمان های جدید تعیین می شود. از آنجا که گسترش ویروس کرونا چندین ماه طول می کشد و ساخت آن سالها به طول می انجامد ، مارتین واچتر ، مدیر اجرایی دفتر املاک و مستغلات 1Partner ، به اتاق واقعی گفت:

این واقعیت که بازار املاک و مستغلات در حال تغییر است ، تعداد معاملات را می گوید. مقدار کل معاملات منعقد شده در ماه اوت ، و نه تنها در بخش مسکن ثانویه در حال کاهش است.

“همانطور که می بینیم معاملات توافق شده قبلی در حال اجرا است. اگر به فروش واقعی پروژه های جدید نگاه کنید ، آنها مشابه آنچه در حال انجام است است از آوریل ، شاهد کاهش 37 درصدی معاملات در بازار مسکن ثانویه بوده ایم. فروش املاک جدید در همان حجم کاهش می یابد: از 30 به 40 درصد. “، ایگور خوب ، تحلیلگر Uus Maa گفت.

این واقعیت که قیمت مسکن جدید در تالین افزایش یافته است نیز یک توهم است. قیمت ها تقریباً بدون تغییر مانده اند ، فقط آپارتمان های گران تری خریداری می شوند. علاوه بر این ، قیمت مسکن در حال حاضر شامل مقادیر اضافی مختلفی است که قبلاً باید جداگانه پرداخت می شد. به عنوان مثال ، فضای پارکینگ یا آشپزخانه. توسعه دهندگان عجله ای برای شروع پروژه های جدید ندارند. ساخت و ساز از زمانی شروع می شود که 25 تا 30 درصد از آپارتمان ها روی کاغذ رزرو شده باشند. “

در کل ، 559 معامله خرید و فروش آپارتمان در تالین در ماه آگوست با مبلغ 68 میلیون یورو انجام شد. در آگوست 2019 ، 780 معامله به ارزش 84 میلیون یورو انجام شد.