Yeezy کانیه باید 300000 دلار به مدیر خلاق در دعوای YZY SHDZ بپردازد.

Yeezy، برند مدی که توسط هنرمندی که قبلا به نام کانیه وست تأسیس شده بود، در یک دعوای حقوقی بر سر YZY SHDZ، به پرداخت 300000 دلار به یک مدیر خلاق محکوم شد.

بر اساس اسناد دادگاه، شرکت Ye’s 300,000 دلار به کاتلین مونی خلاق نیویورکی پرداخت می کند، زیرا چند خط فاصله و تیم حقوقی او نتوانستند به موقع به شکایت پاسخ دهند. جرالد لبوویتس قاضی دادگاه عالی منهتن این هفته این حکم را صادر کرد.

مونی در دسامبر 2022 شکایت خود را علیه Yeezy تنظیم کرد و گفت که 110,000 دلار توافق شده برای کار عکاسی که برای عینک آفتابی Yeezy’s SHDZ انجام داده است، پرداخت نشده است. زمانی که او در 14 سپتامبر دارایی نهایی را به شرکت تحویل داد، تنها 15000 دلار به او پرداخت شد. در پیام های متنی با کارمندان Yeezy، شرکت موافقت کرد که 110000 دلار به او بپردازد. او همچنین فاکتورهای مختلفی را ارسال کرد که برآورده نشد.

در دعوای قضایی، او استدلال کرد که به دلیل پرداخت نشدن توسط Yeezy مجبور به گرفتن وام و استفاده از کارت های اعتباری برای تامین هزینه های خود شده است. این شرکت مسئول این ادعاها شناخته شده است زیرا Yeezy هرگز وکیلی را برای این پرونده اختصاص نداده و حتی پاسخی نداده است. مبلغ اعطا شده شامل 95000 دلار خسارت و 205000 دلار خسارت قانونی است.

اوایل این هفته، شریک سابق Yeezy آدیداس توسط سرمایه گذاران به دلیل شراکت ناموفق شکایت شد، که سال گذشته در بحبوحه پذیرش احساسات ضدیهودی Yee از هم پاشید. مدیران ارشد این شرکت متهم شده اند که از خطرات ناشی از کار با Ye که «در اوایل سال 2018» اعتقادات مشکل زا ابراز کرده بود، آگاه هستند.