Universal Music می‌خواهد Spotify و سایر پخش‌کنندگان کاری در مورد هوش مصنوعی انجام دهند

در میان مخالفت فزاینده علیه این فناوری، گروه موسیقی یونیورسال (UMG) از پخش‌کننده‌های اصلی می‌خواهد تا از استفاده هوش مصنوعی از فهرست آن برای آموزش شبیه‌سازی جلوگیری کنند.

همانطور که در a فایننشال تایمز گزارش این هفته، UMG از پخش‌کننده‌هایی مانند Apple Music و Spotify می‌خواهد که از استفاده از موسیقی دارای حق چاپ توسط این سرویس‌ها برای “آموزش” فناوری برای تولید صداهایی که از هنرمندان انسانی الگوبرداری می‌شوند، جلوگیری کنند. همانطور که شنوندگان در ماه‌های اخیر متوجه شده‌اند، «آهنگ‌هایی» که با هوش مصنوعی ساخته شده‌اند در پخش‌کننده‌ها ظاهر می‌شوند و UMG را تشویق می‌کنند تا وارد عمل شوند. در یکی از ایمیل‌های ذکر شده در گزارش این هفته، یکی از نمایندگان UMG گفت که در انجام اقدامات مناسب برای محافظت از هنرمندان خود «دریغ نخواهد کرد».

به‌طور خلاصه، این آهنگ‌های ساخته‌شده با هوش مصنوعی بدون عبور از هیچ یک از کانال‌های مناسب به اشتراک گذاشته می‌شوند – از جمله، به‌طور مشخص، بدون پرداخت پول به کسانی که آهنگ‌ها را دارند و صرفاً به عنوان داده‌های آموزشی استفاده می‌شوند.

Complex برای نظر دادن با یک نماینده یونیورسال تماس گرفته است. این داستان ممکن است به روز شود. در نظری که در FT یک نماینده به “مسئولیت اخلاقی و تجاری” شرکت در قبال هنرمندانش اشاره کرد.

این سخنگوی افزود: “ما انتظار داریم که شرکای پلتفرم ما بخواهند از استفاده از خدمات آنها به شیوه هایی که به هنرمندان آسیب می زند جلوگیری کنند.”

خود هنرمندان نیز علیه چنین استفاده ای از هوش مصنوعی صحبت کرده اند. برای مثال، سازنده و مهندس Young Guru، بارها نگرانی خود را به طور عمومی ابراز کرده است که اخیراً در پاسخ به یک آیه جعلی Jay-Z ساخته شده توسط هوش مصنوعی است.

گورو در ماه مارس گفت: “مردم نباید بتوانند نام، تصویر و شباهت شما را بدون اجازه بگیرند.” ما باید صدا را به این قانون اضافه کنیم. ما باید از اشتباهات گذشته درس بگیریم.»