Tobi Talks ‘ELEMENTS’ Mixtape، #EndSARS، and Black Joy as Resistance

” اتفاقات زیادی افتاده است. “

TOBi قطعاً می تواند دوباره این حرف را بزند. از آنجایی که ما آخرین بار در اوایل سال جاری با خواننده رپ صحبت کردیم ، برخی از گریه ها از بین رفته است: همه گیری جهانی ، اقتصادی در حال فروپاشی ، بازگشایی زخم های نژادی در سراسر آمریکای شمالی ، و اخیراً وحشیانه بی معنی علیه معترضین که خواستار پایان دادن به بحث برانگیز است جوخه ویژه ضد سرقت (SARS) i در کشور خود نیجریه. هنگامی که او در ماه فوریه ما را به استودیوی خود دعوت کرد تا اولین قسمت شمالی کلاچ را ضبط کند ، هیچ یک از ما پیش بینی نکرده ایم که از چرخش جنون آمیز 2020 تصمیم به گرفتن آن بگیریم. / span>

TOBi ادامه می دهد ، “این دنیا وارونه شده ، وارونه شده” ، با ما چت می کند هفته قبل از افت مخلوط جدید عناصر 1. “اما هنوز ایستاده ایم.”

انعطاف پذیری یکی از خطوط اصلی تولد در لاگوس ، برامپتون بوده است – کارهای هنرمند را پرورش داد. جهنم ، اولین آلبوم او هنوز هم نامگذاری شد ، اشاره ای به عزم راسخ برای ادامه حرکت و جشن گرفتن ، در برابر تبعیض و تفکیک فرهنگی که به عنوان نسل اول تجربه کرد. مهاجر آفریقایی-کانادایی. این موسیقی ریشه در حقیقت دارد – موسیقی او ، اما موسیقی آن توسط بسیاری دیگر نیز به اشتراک گذاشته شده است.

بنابراین جای تعجب نیست که پروژه جدید او ، قبل از ضبط جهان به سراغ گله های همیشه دوستانه رفت و به بررسی مضامینی که در این لحظه هنوز هم مناسب هستند می پردازد: شادی سیاه به عنوان نوعی مقاومت ، یافتن قدرت در مبارزه ، تبار دیاسوریک ، علی رغم فاصله گرفتن عزیزان نزدیک.

TOBi می گوید عناصر را تصور می کند – اولین انتشار از امضای مشارکت با Same Plate Entertainment / RCA Records به عنوان یک سریال مخلوط تکرار شونده مشابه سری Lil Wayne وقف یا خشکسالی تمام شد. او مانند Weezy روی آن نوارها ، مارمولک مارمولک خود را در این پروژه مجذوب می کند ، آزادانه و به سختی بین سبک های مختلف متفاوت از Afrobeat ، Drill و روح با سبک بودن یک پر در می آید. وی می گوید: “T در اینجا هیچ روایت یا داستانی درباره” عناصر “وجود ندارد. “من فقط صداهای مختلف و سبک های مختلف را آزمایش می کنم.”

استخدام یک گروه تولید کننده بین المللی ragtag – از الکس گوز LA (“همه چیز من را ساخته”) تا هاکنی توسط جولای غنا (“Dollas and Cents”) – او هر ضرب و شتمی را می کشد ، از داغ به جلو و عقب می کشد- کلاهبرداری های کره ای را به قافیه های سخت لبه دار می کند ، و همه را با صدای محکم و بدون وزن که در گوش های شما ذوب می شود مانند فاجل داغ صوتی گره می زند. این صدایی است که داستانی را در خود جای داده است – درد واقعی و قابل تشخیص – اما هنوز هم روح را مانند یک پاره بزرگ از پیش پرینت حق بیمه و سنگین CBD آرام می کند. و این چیزی است که هم اکنون همه ما واقعاً می توانیم از آن استفاده کنیم.

ما در مورد نوار جدید ، وضعیت #EndSARS در کشور زادگاهش و نحوه استفاده وی از هنر به عنوان اسلحه با TOBi صحبت کردیم.

بنابراین TOBi ، زندگی از آخرین باری که یکدیگر را دیده ایم چگونه بوده است؟

منظور من این است که ، من مثل همه فکر می کنم ، این غلتک کش بوده است شما لحظات عالی خود را دارید ، لحظات کم خود را دارید. a و این فقط تنظیم شده است من فکر می کنم بسیاری از مردم یاد گرفته اند که چگونه با آن سازگار شوند. شما هرگز نمی دانید بعدی چیست ، می دانید؟ اما من فقط در مورد مواردی که می توانم کنترل کنم مثمر ثمر واقع شده ام.

و شما تمام مدت در تورنتو بوده اید ، درسته؟

اوه ، در واقع من به جامائیکا رفتم. بله ، این یک روحیه بود. شهریور یک هفته رفتم. B اما بازی COVID آنها بسیار فشرده است. مانند ، شما باید هر روز در یک برنامه چک ویدیو انجام دهید. شما باید هر روز یک ثبت دما انجام دهید. همه جا ضد عفونی کننده است. پروتکل آنها در محل است. این تجربه را بسیار خوب کرد.

span> آیا در آنجا الهام یافتید؟ / strong>

من قطعاً کردم. اول از همه ، غذا شگفت انگیز است. و مردم … اولین بار بود که آنجا بودم و مثل اینکه کاملاً طبیعی بود با آنها ارتباط برقرار می کردم. این فقط احساسات عالی بود. و حتی حتی در مورد آب نمک صحبت نمی شود. مرد نمک آب کارهایی برای بدنت انجام می دهد. هنوز هم حال و هوایی داشت. و موسیقی؟ دیوانه.

“من فکر می کنم که قدرت در حال حاضر در دست جوانان است. و من فکر می کنم که دیاسپورای آفریقا توجه خود را نشان می دهد و هنرمندانی مانند من با دیگر هنرمندان نیجریه ای ارتباط برقرار کرده اند تا صدای خود را تقویت کنند و فقط برای انسان عادی عدالت بگیرند. “

دهانه> عالی است. بنابراین شاید ما این الهام را در نوار بعدی ELEMENTS بشنویم.

هنوز هم . شما ، bruh. من آنجا هستم ، در پایان هفته من صحبت می کنم patois. [با خنده] اول 1 به من بگو چطور این پروژه جمع شد.

من آدم ضعیفی هستم ، می دانید؟ وقتی در فضاهای مختلف هستم ، اطرافم را می گیرم ، می دانید؟ من سعی می کنم تا آنجا که می توانم صادقانه و صادقانه با محیط اطرافم ارتباط برقرار کنم. و بسیاری از این آهنگ ها ، ناشی از تجربیات من در این مکان های مختلف است. بعضی از آنها را در L.A ثبت کردم ، بنابراین از حضور در آنجا الهام گرفتم. یکی از آهنگ های آنجا ، “خانواده اهمیت دارد” ، آن را ضبط کردم در لندن ، انگلیس ، وقتی که برای مدت چهار روز آنجا بودم. من سال گذشته یک دسته آهنگ قطع کردم ، اما این آهنگ مورد علاقه من است. اگر کلاس شیمی را به یاد بیاورید ، عناصر بسیار زیاد هستند ، درست است؟ فقط همه این قسمتهای ماست. بنابراین اینها دقیقاً همانجاست – همه قسمتهای من بعنوان یک هنرمند. [من از مکانهایی الهام گرفته ام] که از نظر جسمی و روحی نیز بوده ام. ذهنی من آن را به دنیای خودم می آورم. این جهان TOBi است.

خیلی جالب است. من این ایده را دوست دارم که از افراد و مکانهای مختلفی که با آنها روبرو شده اید الهام بگیرم و همه آنها را در موسیقی خود بگنجانم. منظورم این است که شخصیت ها همین هستند ، درست است؟ ما تکه ها را از افراد مختلف جمع می کنیم و آنها را در خود ادغام می کنیم.

صحبت واقعی. این واقعی است درست است ، مرد اگر واقعاً می خواهیم آن را خراب کنیم ، ما یک کامپوزیت یا موزاییک از افراد مختلف و چیزهای مختلف هستیم. همه هستند ، می دانید چه می گویم؟ و این همان چیزی است که در این آهنگ ها بسیار خاص است. ما در اینجا در مورد این تجربه انسانی متافیزیکی هستیم. [می خندد.] اما درست است. ما به معنای واقعی کلمه بسیاری از چیزها ، ایده ها ، افکار ، اصوات ، حتی حرکات بدن را می گیریم – مثل اینکه آن را از یکدیگر یاد بگیریم. و سپس موارد مورد علاقه خود را انتخاب می کنیم و این خود ما می شویم! [می خندد.] پس این فقط عناصر من است ، می دانید؟

بیایید در مورد دنیای TOBi صحبت کنیم. ذهن شما کجا بوده است؟

ذهن من فقط در ایجاد جهان ایده آل من است ، می دانید؟ بخش بزرگی از دنیای من شادی است. مانند ، لذت بردن از زندگی و لذت بردن از زندگی حتی از طریق مزخرفات ، حتی از طریق دل درد ، حتی در طول سالها تبعیض نهادی. ما می دانیم که این چیزها وجود دارند – ما به دنبال آن نیستیم ، و این اتفاقات این سال نشان می دهد. ما می دانیم که این موارد موجود است. اما این دنیا درست در اینجاست که من می توانم کنترل کنم ، و تشخیص می دهم که این چیزها وجود دارند ، اما یافتن فضای شادی آور ، پیدا کردن فضای باز و جشن گرفتن. این چیزی است که “Made Me Everything” است. این یک جشن است. “دلار و سنت” یک جشن است. “درخشش” جشن دوستی و روابط است.

“موسیقی در حال بهبود بخشیدن به افرادی است که آگاهانه و ناخودآگاه به آن گوش می دهند ، و در حال بهبودی من است. برای من احساس خوبی است که موضوعاتی را که ممکن است در هر مکالمه روزانه در مورد آنها صحبت نکنیم بردارم و آن را در یک آهنگ اسلاید کنم. “”

مثل این است که شما در آخرین آهنگ بگویید ، “من هنوز می خوام آواز بخوانم”. این یک پیام واقعا قدرتمند است ، و پیامی است که مردم واقعاً باید بشنوند به خصوص در حال حاضر. تاب آوری همیشه یک موضوع مهم در موسیقی شما بوده است.

می دانید ، وقتی مردم در زندگی چیزهایی را پشت سر می گذارند ، بسیار قدرتمند است …. اگر می خواهید به دوران بلوز یا معنویاتی که برده ها هنگام حضورشان می خوانند ، برگردید. زنجیر یا موسیقی که در کلیسا گوش می دهیم. موسیقی انجیل ، این موارد بسیار نشاط آور است. خوب است ، می دانید؟ و من فکر می کنم اخلاق اصلی این پروژه [ایده] لذت سیاه به عنوان نوعی مقاومت است. این کاری است که این موسیقی انجام می دهد. موسیقی در حال بهبود افرادی است که آگاهانه و ناخودآگاه به آن گوش می دهند و در این راه من را نیز بهبود می بخشد. برای من احساس خوبی است که موضوعاتی را می گیرم که ممکن است در هر مکالمه روزانه درباره آنها صحبت نکنیم و آن را در یک آهنگ اسلاید می کنم. آزاد کننده است. و ما نمی توانیم متوقف شویم. من در طی این همه گیری با افراد زیادی ارتباط برقرار کرده ام. خیلی جالب بوده مثل اینکه همه ما در خانه حبس شده ایم ، اما با افراد دیوانه در سراسر جهان در Zoom بوده ام. احساس می کنم اکنون باید بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر متصل شویم و مبارزات دیگران و مبارزات دیگران را که در حال آزاد شدن است اتفاق می افتد.

من دوست دارم که از مکان های مختلف خود الهام گرفته باشی بوده ام ، اما جایی که در اصل از آن آمده اید هنوز قسمت عمده ای از کار شما است. مانند ، “Dollas and Cents” بسیار الهام گرفته از Afrobeat است ، این ویدئو تا حدی در لاگوس اتفاق می افتد و توسط بومی اهل Lagos Ifeme CS کارگردانی شده است. درسته؟

یو ، به معنای واقعی کلمه من گذرنامه نیجریه ای خود را در ماه فوریه تمدید کردم. من مثل این بودم که: “یو ، من قصد دارم از اینجا پرواز کنم”. برنامه این بود که از آنجا به آنجا بروم و فیلمبرداری کنم – من می خواستم با خانواده آنجا و صنعت ارتباط برقرار کنم. اما از زمانی که همه گیری اتفاق افتاد ، قفل شد و سفر محدود شد. ما فیلم را از راه دور فیلمبرداری کردیم. من هنوز هم می خواستم کسی را برای ضبط فیلم در زمین جلب کنم. راستش را بخواهید ، این تجربه بسیار جالبی بود ، زیرا ما مدیر لاگوس را داشتیم و در تورنتو در حال فیلمبرداری قطعات بودیم و پرونده ها را با هم ادغام کردیم و وی آن را در نیجریه ویرایش کرد. ما این اتفاق افتادیم

اما برای من مهم است که از کجا آمده ام ، زیرا هرگز فراموش نمی کنم از کجا آمده ام. و هرگز فراموش نمی کنم آنچه را که برای انجام این کار به اینجا آمدم. من باید این وظیفه را در پشت ذهن خود داشته باشم ، ماموریتم ، زیرا به معنای واقعی کلمه مرا در هر کاری پیش می برد – بدانم که من خانه ای دارم که دوستش دارم ، که به مراقبت و توجه من احتیاج دارد و … شما ، به کار نیاز دارد به کار زیادی نیاز دارد ، می دانید؟ در بهترین شکل نیست. در واقع حالت خوبی ندارد. من در مورد نیجریه صحبت می کنم.

بله ، مسلما. خوب ، بدیهی است که اخیراً نیجریه با تظاهرات علیه SARS و واکنش وحشیانه این تظاهرات در اخبار بوده است. آیا می توانید در این باره صحبت کنید؟ نظر شما در مورد وضعیت فعلی آنجا چیست؟

خوب ، SARS مدت زیادی است که وجود دارد. شما می دانید ، این فقط در حال برجسته شدن است زیرا ، الف) من فکر می کنم مردم ناامید شده اند. آنها به نقطه شکست خود رسیده اند. و ب) من فکر می کنم بسیاری از مردم ، بسیاری از مردم در سراسر جهان برای مبارزه با بی عدالتی هر کجا که باشند تقویت می شوند. براساس آنچه در ایالات متحده با جنبش BLM در جریان است ، من فکر می کنم این مورد بسیاری از افراد را در سراسر جهان مورد تأیید قرار داده و به مردم و در سراسر جهان قدرت و شجاعت داده است تا در برابر بی عدالتی در شهرهای خود ایستادگی کنند. زیرا SARS چیز جدیدی نیست. SWAT چیز جدیدی نیست. فساد دولت در نیجریه چیز جدیدی نیست. می دانید ، پدر و مادر من در طول 20 سال گذشته از این چیزها ابراز تاسف کرده اند. همینطور بزرگان من ، عموها – همین موضوع سالهاست که در درون خود ما ، در جامعه ما صحبت می شود. اما امسال اولین بار است که به آن توجه می شود. و من فکر می کنم این اتفاق خواهد افتاد … امیدوارم این باعث شود که نحوه عملکرد دولت در نیجریه گره گشایی کند تا افرادی که ثروتمند نیستند ، وضع مالی خوبی ندارند ، افرادی که از امتیاز بالایی برخوردار نیستند ، بتوانند عدالت را بدست آورند که شایسته آن است بعد از این همه سال.

می دانید ، تنها نگرانی من این است که افرادی که در خط مقدم هستند ، امنیت نداشته باشند. اما من فکر می کنم که اکنون قدرت در دست جوانان است. و من فکر می کنم دیاسپورای آفریقا توجه خود را نشان می دهد و هنرمندانی مانند من با هنرمندان دیگر نیجریه ای ارتباط برقرار کرده اند تا صدای خود را تقویت کرده و عدالت را برای انسان عادی به دست آورند. این چیزی است که در مورد آن است.

تازه فهمیده شده که ، می دانید ، فساد دولتی و بی رحمی پلیس نوعی چیز جهانی است که در سراسر جهان شاهد آن هستیم.

بله ، خیلی وحشی است [دیدن] این که در چند مکان از جهان وجود دارد ، می دانید؟ و گاهی اوقات به عنوان یک هنرمند احساس می کنم ناتوان نیستم زیرا می دانم که هنر سلاحی است. هنر قدرت ایجاد جنبش ها ، و توانمند سازی مردم را دارد. و این قسمت بزرگی از تصویربرداری است که ما با این پروژه استفاده می کنیم. با استفاده از “دلار و سنت” ، ما از طرح رنگی پان آفریقایی در مورد آثار هنری و تجسم استفاده می کنیم. موزیک ویدئو “Made Me Everything” افراد رنگی را نشان می دهد که در میان درد از چهره هایشان می رقصند و جشن می گیرند. می دانید ، این چیزها ، این نشانه های بصری است ، آنها قدرتمند هستند. آنها به افرادی که برخی چیزها را احساس می کنند یا احساس انزوا یا تنهایی می کنند ، بازتاب می دهند تا ببینند که ما در یک همبستگی ایستاده ایم. هنر قدرتمند است.

قطعاً. بسیار کاتارتیک است. ما قبلاً در مورد ادغام بخشهایی از افراد مختلف در خود صحبت می کردیم. اگر بخواهید برخی از هنرمندانی را که در خود گنجانده اید از بین ببرید ، آنها چه کسانی هستند؟ چه کسی در کوه راشمور شماست؟

مرد ، این یک مورد عالی است. کوه راشمور سخت است زیرا در واقع تعداد بسیار زیادی وجود دارد. اما من آن را کمی خلاصه می کنم. من می گویم کندریک لامار ، جی ز ، ماروین گی ، نینا سیمون و آخرین نفر ، بگذارید این حرف را بزنم …. من می گویم فرانک اوشن.

خوب ، این یک راشمور خوب است. من قطعاً به آن گوش خواهم داد من می دانم که سال گذشته برخی از سگهای بزرگ به شما کمک کرده اند و عشق نشان می دهند ، مانند Snoop Dogg و The Game ، که آخرین آنها حتی به رمیکس “City Blues” شما پریدند. آیا از آن زمان به بعد چهره های بزرگتر از زندگی با شما ارتباط برقرار کرده اند؟

بله ، منظورم قطعاً است. برخی از افراد بوده اند که با آنها ارتباط برقرار کرده اند ، برخی ابراز علاقه کرده اند که با هم کار کنند. نمی دانم الان می توانم آن را فاش کنم ، زیرا هنوز به نوعی در هاله ای از ابهام است. بنابراین ، ممکن است آن را حفظ کنم تا زمانی که آهنگ ها آماده شوند. اما بله ، من چند سگ بزرگ را خواستم که بدون خواستگاری دست به کار شوند و عشق را نشان دهند. من همیشه برای آن ممنونم اما آهنگ ها را خواهی شنید من نمی خواهم خیلی از خودم جلو بیفتم ، اما آهنگی روی عناصر موجود است که ممکن است یک ریمیکس دیوانه کننده داشته باشد. یک ریمیکس دیوانه و دیوانه. اما وقتی تایید شد با شما در تماس خواهیم بود. به زودی آهنگ ها را خواهید شنید. [می خندد.]

همچنین تماشا کنید < / div>