Stufinder: برنامه ای برای رزرو استودیوهای محبوب مانند Pop Smoke’s

چند سال پیش، اگر هنرمندی بودید که برای ایجاد موفقیت بزرگ بعدی خود به یک استودیوی ضبط نیاز داشتید، روند جستجو و رزرو آن فضا به نوعی قدیمی بود. شما باید آنلاین شوید و استودیوهای آن منطقه را جستجو کنید و سپس با شرکت در مورد نرخ ها تماس بگیرید و خدمات آنها را از طریق تلفن رزرو کنید. مطمئناً، این خیلی سخت به نظر نمی رسد، اما با این حال – بعد از تمام وقت صرف شده برای جستجو، ممکن است به مکانی با حال و هوای برسید که برای داشتن یک جلسه تماشایی مناسب نباشد.

این روند غیرقابل پیش بینی برای سال ها عادی بود. یعنی تا زمانی که Ope Odumakin و Jake Monir در ژانویه Stufinder را تأسیس کردند. آنها Stufinder را به عنوان «برنامه بازار استودیو ضبط» تعریف می‌کنند که به هنرمندان، تولیدکنندگان، مهندسان، مدیران و سازندگان کمک می‌کند فضاهای استودیو را راحت‌تر، سریع‌تر و ایمن‌تر بیابند و رزرو کنند.

این بنیانگذاران سابقه ای در مدیریت هنرمندان دارند و از سال ها پیش که در لس آنجلس با هم آشنا شدند، عشق و قدردانی نسبت به موسیقی دارند. Odumakin به Complex می گوید که از سال 2016 ایده این برنامه را حفظ کرده است. در چهار ماه گذشته از زمان راه اندازی رسمی این شرکت، Stufinder در حال ایجاد سر و صدا در ایالات متحده است. تا به امروز، این برنامه بیش از 10000 کاربر دارد و بیش از 400 استودیو را در بیش از 300 مکان فهرست کرده است، و تنها در حال بزرگتر شدن است.

ممکن است داشته باشید مشاهده گردید حساب‌های توییتر متمرکز بر موسیقی درباره استودیوهای فهرست شده در Stufinder می‌نویسند فهرست دریک، که در ماه آوریل آپلود و حذف شد، و آنها ترجیح می دهند در مورد آن نظری ندهند – اما به ندرت توضیح می دهند که چقدر برنامه تاثیرگذار است. از طریق Stufinder، سازندگان می توانند یک استودیوی مقرون به صرفه (با حال و هوای مناسب) پیدا کنند، یک تاریخ را انتخاب کنند و با چند کلیک آن را رزرو کنند. جالب اینجاست که استودیوها به شرکت های بزرگ محدود نمی شوند. هنرمندانی مانند Riff Raff استودیوهای خانگی خود را در برنامه فهرست کرده اند. با پرداخت 15000 دلار در ساعت، یک هنرمند می‌تواند جلسه‌ای را رزرو کند که در آن رپر بازخورد خلاقانه، نکات شبکه‌ای و احتمالاً حتی ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد. مشترکین همچنین به استودیوهایی دسترسی دارند که هنرمندان بزرگی مانند Future، Jack Harlow و Pop Smoke برخی از بزرگترین موفقیت های خود را ضبط کرده اند.

jakemoniropeodumakinstufinderfounders
جیک منیر (چپ)، اوپه اودوماکین (راست)

منیر و اودوماکین می گویند که Stufinder به سرعت صنعت موسیقی را متحول می کند، همانطور که Airbnb صنعت مهمان نوازی را انجام داد. اکنون، می توانید یک برنامه را دانلود کنید، چند عکس از تنظیمات خود بگیرید. منیر به Complex می‌گوید، می‌توانید استودیوی خانگی را فهرست کنید و پرداخت‌ها را دریافت کنید. «نیازی نیست که با همه این چیزهای اضافی کنار بیایید. بنابراین ما به نوعی همه فرآیندها را حذف کردیم و آن را بسیار ساده‌تر کردیم.»

Odumakin اضافه می کند که Stufinder “می خواهد موسیقی را متحول کند زیرا ما استودیوها را در دسترس تر می کنیم. بسیاری از هنرمندان، استودیوی خانگی خود را دارند، اما می‌گویند: [they’re] رفتن به چین در نهایت، ما می خواهیم در سراسر جهان باشیم… بنابراین، بگویید من یک هنرمند آمریکایی هستم و در بریتانیا هستم. من به یک استودیو نیاز دارم… یا فلانی را مدیریت می کنم و هنرمندم به یک استودیو نیاز دارد. یا ما به تور می رویم. اغتشاشگر.»

با ادامه رشد و گسترش آنها، بنیانگذاران این برنامه در حال راه اندازی شعبه ای در بریتانیا هستند تا راه های بیشتری برای ایجاد یک تجربه مشترک و یکپارچه برای کاربران خود ایجاد کنند. Complex با Ope Odumakin و Jake Monir در مورد نحوه کار Stufinder و برنامه های آینده آنها صحبت کرد.

مصاحبه که برای وضوح کمی ویرایش شده است، در زیر آمده است.

می توانید کمی در مورد سابقه خود و نحوه راه اندازی Stufinder به من بگویید؟
جیک منیر:
من و اوپه یک هنرمند و چند تهیه کننده را مدیریت می کنیم. هر دوی ما در لس آنجلس در مقابل یک خط لباس با هم آشنا شدیم و از آن زمان شروع به دوستی کردیم. سپس ایده اوپ برای شروع بود [Stufinder]. او به این نام فکر کرد و همیشه درباره این برنامه برای استودیوهای رزرواسیون به من می گفت. ما تهیه کنندگان و هنرمندان را مدیریت می کنیم و پیدا کردن استودیو سخت است. بنابراین، ما تازه از آنجا شروع کردیم. ما نیز چشم انداز بزرگی برای آن داریم. ما می خواهیم خیلی بیشتر از آنچه برنامه در حال حاضر دارد انجام دهیم. ما به طور کلی فقط طرفداران بزرگ موسیقی هستیم. ما احساس می‌کنیم که صنعت واقعاً به این نیاز دارد و اینگونه آشکار شد.

بزرگترین چالش شما با اجرای Stufinder تاکنون چه بوده است؟
OO:
تعداد کاربران زیادی داشتیم که برنامه از کار افتاد. شما با چنین مسائلی مواجه می شوید، اما این مشکل خوبی است. ما همیشه می گوییم اگر برنامه به دلیل تعداد زیاد کاربران از کار بیفتد، این مشکلات را دوست داریم زیرا در مسیر درستی هستیم. بنابراین می‌توانم بگویم بزرگترین چالشی که ما با آن روبرو هستیم، اطمینان از سریع و روان بودن برنامه است.

وقتی صحبت از استودیوهای بزرگ هزار دلاری می شود، نمی خواهیم به یک هنرمند بگوییم چقدر ارزش دارند.

محدوده قیمت برای زمان استودیو بسیار گسترده است. چه کسی قیمت ها را تعیین می کند؟
JM: بنابراین، این بر اساس هر کسی است که در لیست است. ما به ریف راف اجازه دادیم قیمت خود را تعیین کند. ما به کسی نمی گوییم قیمتش را تعیین کند. در نهایت ما خواهیم شد. وقتی داده‌های بیشتری دریافت کنیم، قیمت‌ها را توصیه می‌کنیم. اما وقتی صحبت از استودیوهای بزرگ هزار دلاری می شود، نمی خواهیم به یک هنرمند بگوییم چقدر ارزش دارند. در حال حاضر ساعت به ساعت می رسد. مردی که ریف راف را برای آن روز رزرو کرد، دو ساعت رزرو کرد اما این یک روز کامل است. این به نقطه ای می رسد که فقط یک قیمت تعیین شده است زیرا برخی افراد ساعتی 15000 دلار می بینند و فکر می کنند “در 61 دقیقه، آیا آنها من را بیرون می کنند؟” این مورد در مورد هنرمندانی مانند Doughboy که دارای ویژگی‌های بزرگ هستند صدق نمی‌کند، اما زمانی که شما نرخ ساعتی را رزرو می‌کنید، این چنین است.

به نظر شما Stufinder چگونه کشف، همکاری و خلاقیت هنرمند را ترویج می کند؟
OO: در نهایت، می‌خواهیم آن را بسازیم تا شما یک استودیو رزرو کنید، می‌توانید مهندس خود را اضافه کنید، می‌توانید اضافه کنید که یک هنرمند در راه است. ما اخیراً تغییر کرده ایم تا مردم اکنون نام کاربری داشته باشند زیرا در حال حرکت به فضایی هستیم که می خواهیم هنرمندان و تولیدکنندگان را به هم متصل کنیم. یک مثلث وجود دارد: استودیو، هنرمند، مهندس. ما می خواهیم هر بار که یکی از آنها به جلسه استودیو می رود، آن مثلث را به هم وصل کنیم.

JM: در سمت کشف هنرمند، در نهایت هر آهنگی که در جلسه ضبط می‌شود، مثلاً، ما یک استودیو داریم که پاپ اسموک بسیاری از آهنگ‌های بزرگ خود را در آن ضبط کرده است… به زودی، شما ممکن است موسیقی نسازید، شما ممکن است فقط یک طرفدار باشید و فقط به Google بروید و ممکن است بخواهید مانند “اوه، من این آهنگ Pop Smoke را خیلی دوست دارم. کجا ضبطش کردی؟» شما فقط می توانید به Stufinder بروید، این اطلاعات را به عنوان یک طرفدار ببینید و این می تواند به شما در کشف هنرمندان کمک کند. شما ممکن است در این استودیو باشید و ببینید که مرد دیگری در اینجا چه چیزی ضبط کرده است، سپس روی صفحه او کلیک کنید و موسیقی او را ببینید. بنابراین، قطعاً همانطور که ما آن را توسعه می دهیم، یک برنامه کشف هنرمند و موسیقی خواهد بود. حتی اگر طرفدار هستید و موسیقی نمی‌سازید، قطعاً می‌توانید از Stufinder استفاده کنید.

روند تأیید برای استودیوهای خانگی پرمخاطب فهرست شده در برنامه مانند Riff Raff، استودیوی Pop Smoke و دیگران چگونه است؟
JM: بنابراین، آنها به ما DM ارسال می کنند. [Pop Smoke’s studio]، آن استودیو یک استودیوی بزرگ در نیویورک است. آنها یک وب سایت و همه چیز دارند. آنها یکی از استودیوهای بزرگ‌تری هستند که واضح است که می‌توانیم با بسیاری از تهیه‌کنندگانی که آنجا کار می‌کنند صحبت کنیم. ما یک جستجوی عمیق انجام می دهیم. وقتی مردم این موارد را مطرح می کنند، ما سوالات زیادی داریم. باید اطلاعات واقعی باشد. آنها حتی می توانند تاریخ هایی را که این اتفاق افتاده و هر چیزی شبیه آن را ارائه کنند. ما استودیوی دیگری داشتیم که جک هارلو در کنتاکی ضبط می‌کرد. من فکر می‌کنم استودیوها در حال حاضر از صحبت کردن در مورد آهنگ‌هایی که در آنجا ضبط شده‌اند و حتی داشتن مکانی مانند Stufinder برای نمایش آن سود می‌بینند، زیرا محتوای فوق‌العاده‌ای است. بسیاری از صفحات در حال حاضر Stufinder را تماشا می کنند فقط به این دلیل که ما در حال ساختن اخبار و تاریخ سازی به این معنا هستیم.

“این قطعاً یک برنامه کشف هنرمند و موسیقی خواهد بود که ما آن را توسعه می دهیم.”

همچنین، تک تک استودیوهای برنامه ما به طور قانونی تأیید می شوند. حتی برای فهرست کردن یک استودیو در Stufinder، باید پرداخت Stripe ما را انجام دهید و ما امنیت اجتماعی شما، همه چیز را دریافت می کنیم. بنابراین، همه چیز از این طریق تأیید می شود. اکنون، پس از آن، می‌خواهیم تأییدیه‌ها را به استودیوها اضافه کنیم. ما آن را در حوالی تابستان خواهیم داشت. اما، بله، ما همه را بررسی می کنیم و بررسی می کنیم.

به نظر شما چرا Stufinder ممکن است مانند Airbnb برای صنعت مهمان‌نوازی یا WeWork برای صنعت حرفه‌ای مشترک، انقلابی ایجاد کند یا بر این فضا تأثیر بگذارد؟OO: من واقعاً فکر می کنم که این انقلاب موسیقی را متحول می کند زیرا ما استودیوها را در دسترس تر می کنیم. بسیاری از هنرمندان، استودیوی خانگی خود را دارند، اما می‌گویند: [they’re] رفتن به چین در نهایت ما می خواهیم در سراسر جهان باشیم. در حال حاضر ما فقط ایالات متحده، کانادا هستیم. ما دو هفته دیگر در بریتانیا راه اندازی می کنیم. بنابراین، بگویید من یک هنرمند آمریکایی هستم و در بریتانیا هستم. من به یک استودیو نیاز دارم Stufinder. یا فلانی را مدیریت می کنم و هنرمندم به استودیو نیاز دارد. یا ما به تور می رویم. Stufinder.

JM: قبلاً، همانطور که اوپ گفت، این روند به نوعی طولانی است، اما ممکن است کسی بگوید: «می‌دانی چیست؟ شاید بخواهم ساخت موسیقی را امتحان کنم.» آنها فقط می توانند در یک شهر کوچک باشند و این استودیو را با 25 دلار در ساعت رزرو کنند. چه کسی می داند، آن شخص می تواند ضربه ای بزند. میتونه آهنگ شماره یک باشه بنابراین، احساس می‌کنم این به مردم فرصت بیشتری می‌دهد تا هنرمند شوند یا شروع به ساختن موسیقی کنند.

تصویر عظیم موزیک jackharlowstudio
استودیوی ضبط جک هارلو

برنامه های آینده شما برای Stufinder چیست؟

OO: ما چند برنامه بزرگ داریم. برنامه های بزرگ و بزرگ. ما به زودی در بریتانیا راه اندازی می کنیم، بنابراین در اروپا خواهیم بود. امسال، ما می خواهیم در هفت کشور بزرگ، استرالیا، آلمان، همه کشورهایی باشیم که در حال حاضر در آنها نبوده ایم. ما می‌خواهیم ضبط‌ها را اضافه کنیم… در مناطقی که استودیوهای کمتری وجود دارد، می‌خواهیم ساخت استودیوهای ضبط را شروع کنیم، و در مناطقی که استودیوهای زیادی وجود ندارد، استودیو داشته باشیم. بنابراین، این در چارچوب ما است.

JM: بله، ما می خواهیم پایگاه داده ضبط را اضافه کنیم تا تک تک آهنگ هایی که تا به حال در هر استودیو ضبط شده است را داشته باشیم. ما تولیدکنندگانی در آنجا داریم. ChaseTheMoney، او یک تهیه کننده بزرگ است که برای Drake تهیه کننده است. به زودی، هنرمندان، اگر در بودجه‌شان باشد، فقط به Stufinder می‌روند… «باشه، من می‌خواهم این جلسه را رزرو کنم. اجازه دهید این تهیه کننده را رزرو کنم. من از او دور می شوم و اجازه می دهم این هنرمند را رزرو کنم و او بیاید و یک شعر ضبط کند.» شما می توانید این کار را در یک فروشگاه تک مرحله ای انجام دهید. فعلا خیلی سخته باید به افراد ایمیل بزنید، ایمیل بزنید. اما اگر می‌خواهید یک جلسه با ChaseTheMoney و Riff Raff راه‌اندازی کنید، نمی‌توانید آن را با سه کلیک انجام دهید، اما اکنون می‌توانید در Stufinder. بنابراین، ما می‌خواهیم مهندسان رزرو، تولیدکنندگان و هنرمندان را تقویت کنیم. سپس در نهایت، ما Stufinder را به ضبط آنلاین می‌بریم. ممکن است بتوانید جلسات مجازی انجام دهید.

“این انقلاب موسیقی را متحول خواهد کرد زیرا ما استودیوها را در دسترس تر می کنیم.”

خوب، هنرمند بزرگ بعدی ممکن است از طریق Stufinder بیاید.
JM: این همان چیزی است که ما امیدواریم، و ما واقعاً شاهد وقوع آن هستیم.

OO: یکی دیگر از موارد قبلی این است که بسیاری از هنرمندان استودیوهای خانگی خود را دارند، اما ممکن است نخواهند که این هنرمند دیگر به استودیوی خانگی آنها بیاید. بنابراین آنها می توانند یک استودیوی عمومی رزرو کنند و سپس در آنجا ملاقات کنند.

JM: آره، داگ بوی از یک استودیوی حرفه ای در آتلانتا ضبط کرد، نه در خانه اش. ریف راف در واقع در خانه اش است. بنابراین، این مرد به خانه ریف راف در استودیوی خانگی خود می رود و همه چیز را با او ضبط می کند.

riffraffhomestudioimagestufinder
ریف راف در استودیوی خود. تصویر از طریق Stufinder

مهم ترین چیزی که می خواهید مردم درباره Stufinder بدانند چیست؟
JM:
ما می خواهیم مردم بدانند که ما عاشق موسیقی هستیم. ما هنرمندان، تولیدکنندگان را مدیریت می کنیم. ما فقط چند نفر نیستیم که فکر می کنیم، “اوه، بیایید یک Airbnb از استودیوها بسازیم.” ما بازار را به خوبی می شناسیم. ما عاشق موسیقی هستیم و عاشق شنیدن آهنگ هستیم. ما می‌خواهیم مردم بدانند که Stufinder قطعا مکانی عالی و امن است و می‌توانید چیزهایی را در آن رزرو کنید که نمی‌توانید در جای دیگری رزرو کنید. بی نظیره.

OO: ما می خواهیم هنرمندان بدانند که Stufinder برای آنها و همچنین Stufinder برای صاحبان استودیو اینجاست. ما دائماً برنامه را بهتر می کنیم و اختصاص داده ایم. این در نام است، ما به استودیوها و مراقبت از هنرمندان و انجام کاری که بهترین کار را انجام می دهیم اختصاص داده ایم.