Spinrilla خاموش می شود، برای پرداخت 50 میلیون دلار خسارت دزدی دریایی الزامی است

Spinrilla، پلت فرم محبوب میکس، اعلام کرده است که فروشگاه خود را می بندد و مجبور می شود 50 میلیون دلار خسارت دزدی دریایی و سایر هزینه ها بپردازد.

طبق شکایتی که توسط Torrent Freak به دست آمده است، Spinrilla متهم است که از طریق وب‌سایت و برنامه‌های Spinrilla در نقض گسترده حق چاپ صدای ضبط صوت شاکیان، مشارکت، سود و القای آگاهانه داشته است. در نتیجه، ضبط‌های دارای حق چاپ از چندین لیبل مانند Atlantic، LaFace، Sony، UMG، و غیره میلیون‌ها بار توسط عموم بدون اجازه شاکیان و بدون پرداخت هیچ گونه غرامتی به شاکیان دانلود و پخش شده‌اند.

برای کاهش این مشکل، Spinrilla – و بنیانگذار آن، جفری دیلن کوپلند – یک توافقنامه حل و فصل محرمانه با چندین شرکت موسیقی تحت حمایت انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA) امضا کردند. توافقنامه بیان کرد که اسپینریلا متعهد به پرداخت 50 میلیون دلار خسارت به علاوه سایر هزینه ها به شرکت های موسیقی است و تمام سرورها و برنامه های خود را تعطیل خواهد کرد.

در حکمی که توسط یک منشی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در جورجیا امضا شده است، آمده است: «حکم باید به نفع شاکیان و علیه متهمان به طور مشترک و منفردا به مبلغ 50،000،000 دلار، با احتساب هزینه های قابل استرداد و حق الوکاله صادر شود».

کوپلند پنج روز فرصت دارد تا سایت خود را تعطیل کند و نمی‌تواند از این نام در هیچ ظرفیتی استفاده کند. او همچنین باید نام Spinrilla را به شرکت های ضبط واگذار کند.

مشکل بین Spinrilla و شرکت های موسیقی از سال 2017، زمانی که این پلتفرم به دلیل نقض حق چاپ شکایت شد، ادامه داشت. اسپینریلا با توضیح اینکه چگونه فیلتر ضد دزدی دریایی تایید شده توسط RIAA با برچسب‌ها برای تبلیغ آهنگ‌ها کار می‌کند، تلاش کرد تا با این ادعاها مقابله کند.

با این حال، در دسامبر 2020، قاضی دادگاه ناحیه ایالات متحده، امی توتنبرگ، حکم داد که Spinrilla مسئول نقض مستقیم حق چاپ است. انتظار می رفت هر دو طرف به دادگاه بروند، اما پلتفرم پخش موسیقی توافق را پذیرفت و “پیشنهاد قضاوت” را به دادگاه ارائه کرد.

غیبت اسپینریلا در وبلاگ هیپ هاپ به Datpiff می پیوندد، که پس از شایعه تعطیلی، در حال گذراندن دوره بعدی خود است.