کول و بنیانگذار باند ، رونالد بل در 68

مرده است -and-the-gang-co-basic-ronald-bell-dead-at-68 “class =” ff-og-image-inserted “>

رونالد “خالس” بل ، بنیانگذار گروه موسیقی افسانه ای Kool & the Gang ، در سن 68 سالگی درگذشت.

Sujata Murthy ، تبلیغات او ، این خبر را در بیانیه ای به نیویورک پست تأیید کرد و اظهار داشت که بل چهارشنبه در خانه خود در جزایر ویرجین ایالات متحده به همراه همسرش تیا سینکلر بل درگذشت. ، در کنار او. علت مرگ مشخص نشده است.

بل و برادرش رابرت “كول” بل در اواسط دهه 1960 گروه سازهای جاز را به نام جازیك ها تشکیل دادند. این گروه در سال های بعدی به ژانرهای دیگر گسترش می یابد و در نهایت به گروه موسیقی فانک / سول Kool & and the Gang تبدیل می شود. این لباس اولین آلبوم خود را در سال 1970 منتشر کرد و در ادامه تعدادی کلاسیک مانند “Cherish” ، “Summer Madness” ، “Get Down on It” ، “Jungle Boogie” و بزرگترین موفقیت خود ، “Celebration” را ارائه داد. . “

بل در طول مدت همکاری خود با کول و باند ، جوایز زیادی دریافت کرد ، از جمله دو جایزه گرمی ، جایزه افسانه قطار Soul و هفت جایزه موسیقی آمریکایی. وی و اعضای دیگرش همچنین به تالار مشاهیر نیوجرسی و همچنین تالار مشاهیر ترانه سرایان وارد شدند.

بل از همسر ، 10 فرزند ، نوه ها و همچنین برادرانش – رابرت جان سالم به در برد. “کول – بل ، وحید بایان و امیر بیان – و خواهرش شریفه بیان.

برخی از ادای احترام به بل را می توانید در زیر بخوانید.

جشن با تشکر از Kool & The Gang & #STLCards #RIP Mr. Bell سرود کودکی من بود
– STAYTFATHOME (bluenotebacker) 9 سپتامبر 2020

RIP #RonaldBell ، از موسیقی شما متشکرم. ool Kool & The Gang یکی از گروههای مورد علاقه من است و من همچنان به شنیدن روزانه ادامه خواهم داد ? # koolandthegang

– آلیس آفلی (aliceoffley) 10 سپتامبر 2020