کینگ فون ، قصه گوی بی باک

در سال 2020 ، فاجعه بر سر هیپ هاپ شیکاگو ظاهر شده است. در مدت زمان تنها چهار ماه ، شاهد زندگی سه چهره برجسته در صحنه تمرین شهر با پایان خشن و نابهنگام بوده ایم. در 19 ژوئیه ، Tray Savage وابسته به رئیس Keef مورد اصابت گلوله قرار گرفت. سپس FBG Duck در 4 آگوست در روز روشن در مرکز شهر گلد کوست در شیکاگو مورد اصابت گلوله قرار گرفت. پادشاه فون در 6 نوامبر هنگامی که فقط یک نفر به طرز فجیعی درگذشت ، به آخرین لیست اضافه شد. هفته پس از انداختن جدیدترین و جاه طلبانه ترین آلبوم خود ، به O-Block خوش آمدید.

گزارش شده است که صبح جمعه ، در خارج از سالن در آتلانتا ، مشاجره ای منجر به شلیک گلوله و پاسخ افسران پلیس در این نزدیکی شد. . طبق تصاویر نظارتی این کلوپ شبانه که در رسانه های اجتماعی و گزارش های خبری محلی به صدا در آمد ، فون و چند نفر دیگر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و سپس به بیمارستان منتقل شدند. پس از انتشار شایعات مبنی بر شلیک گلوله پلیس به خارج از وظیفه به فون ، رسانه های خبری در جورجیا گزارش دادند که تیموتی “لیل تیم” لکس 22 ساله ، فرد مسلح متهم که در دوربین نظارت بر سالن قلیان مشاهده شد ، در حالی که تحت معالجه زخم گلوله.

هنگام کشته شدن کینگ وون فقط 26 سال داشت و پدر سه فرزند بود. او متولد Dayvon Bennet بود ، در میان طبقه خاصی از هنرمندان شیکاگو بود که هوای تازه ای را در صحنه هیپ هاپ جامعه به ارمغان آورد ، موسیقی متن جنگ زده ترین و فراموش شده ترین محله های شهر را موسیقی متن کرد. در زمانی که بسیاری از همتایان و پیشینیانش – یعنی برادر بزرگ او فقط خانواده ، لیل دورک – از طریق آهنگهای کاتارتیکی که با AutoTune همراه بود ، در خیابان ها (و نمودارهای بیلبورد) تأثیر می گذاشتند ، وون با کنار گذاشتن مسیر آهنگین و انتخاب قصه پردازی کاملاً دقیق ، همهجانبه و صادقانه که یادآور یک Ice-T جوان یا بلندگو فقیر Knockerz باشد.

در حالی که وی اولین هنرمند مته از شیکاگو نبود که غزلی متفکرانه و ماهرانه را به نمایش بگذارد ، اما بومی پارک وی ، آن را در یک بسته وحشیانه و طنین انداز تحویل داد که بی نظیر بود و هنوز هم هست. آهنگ هایی مانند “Took Her To The O” و “Crazy Story” آوازهای جذاب داستان را بازگرداند ، یادآور آنچه که اسلیک ریک با “داستان کودکان” انجام داد. در همین حال ، بریدگی های عمیق مانند “داستان وین” غم انگیز و خونین ، ترانه ای در مورد یک قاتل 14 ساله با آینده ای تلخ ، نشان دهنده توانایی وون در برداشتن از خشونت آمیزترین واقعیت های شیکاگو و به نمایش درآوردن تلخ ترین شکل های پوچ گرایی است. در خیابان ها. خواه قصه های او باعث رقصیدن یا لرزیدن شما شود ، كلیف كامل دقیق و تحویل پرشور او همیشه او را م effectiveثر قرار می دهد.

در آوریل 2019 ، من با شاه فون از طریق تلفن برای پروژه ای در مورد مسیر موسیقی مته شیکاگو مصاحبه کردم. یادم می آید که بلافاصله مجذوب شخصیت جذاب او شده ام که می تواند خلع سلاح کننده باشد. او بسیار متحرک و با شخصیت بود به گونه ای که اشاره به قدرت ستاره ای بالقوه او داشت. میلک میل با توجه به گفته خود در آن زمان ، همین احساس را داشت. ما در مورد چگونگی شروع به نوشتن قافیه های خود در زندان ، تمایل خود به نظارت بیش از حد در همه زمان ها و اینکه چه چیزی باعث OTF و GBE چنین نهادهای با نفوذی شده است صحبت کردیم.

“ما رهبر هستیم” ، او به من گفت. “به اطراف نگاه کن. هر کاری که ما انجام می دهیم ، می خواهیم ببینیم که بقیه سعی می کنند آن را انجام دهند. آنها توجه می کنند. اگر یکی از ما موهایمان را رنگ کند ، شگفت زده ها را می بینید که موهای خود را رنگ می کنند. من فقط یک کوره تهیه کردم ، بنابراین [مردم را خواهید دید] نیز کباب پز دریافت می کنند. همه زنها ما را دوست دارند و ما هم شگفت زده خیابانی هستیم. “

در یک قسمت از پادکست No Jumper در مارس 2020 ، King Von توضیح داد که ابتدا کار خود را در دوره زندان به خصوص وقتی نمی توانست بخوابد ، به عنوان راهی برای سازگاری با وقت خود. “من وارد نمی شوم و فقط می خواهم گنبد را رد کنم. من در مورد آن فکر می کنم. من واقعاً به آن فکر می کنم ، مخصوصاً وقتی داستان را می سازم. ” “زندان گه بسیار در حال آمدن بود ، بنابراین من خیلی گه نوشتم. در زندان ، شما فقط منطقه را خارج کنید ، بنابراین این همه چیز است. این مانند یک کد تقلب است. حتی اگر همه چیز را از دست داده اید ، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که تمرین کنید ، گه بنویسید ، و فکر کنید و نقشه بکشید. بنابراین من با استفاده از تمام وقت نوشتن در آن عوضی هستم. اکنون ، من 50 ، 80 برگ کاغذ با آهنگ های درون آن دارم. “

موفقیت” Crazy Story “با مجوز طلای Von ، که در اواخر سال 2018 منتشر شد ، همه طرفداران هیپ هاپ فراتر از شیکاگو را در خود جای داده است. محدودیت های شهر به او علاقه مند می شوند. هر سه تکرار آهنگ احساس می کردند بخشی از یک مکالمه صمیمی هستند که در زمان واقعی اتفاق می افتد. فون با عجله و عصبانیت و نوع تعلیقی که انتظار دارید در تاریک ترین و پیچیده ترین داستان های هود از ساحل شرقی و رپ شیکاگو در اواخر دهه 90 میلادی بشنوید ، اعدام شد. همه موزیک ویدئوهای Von ، از جمله فیلم “داستان دیوانه” ، شدت انیمیشن و جذابیت جذاب او را به تصویر کشید ، و در همان اوایل نشان داد که او برای همان صحنه بزرگی که دورک بر آن ایستاده بود ، قرار گرفته است.

فون حداکثر نقاط قوت داستان سرایی او در طول سه تلاش مورد تحسین منتقدان ، Grandson Vol. 1 ، لوون جیمز ، و به O-Block خوش آمدید. هر فون از روایت هایی استفاده می کند که به ندرت در رپ جریان اصلی مشاهده می شود ، هر پروژه پیچیدگی های کامل شخصیت وی را به نمایش می گذارد. در ترانه هایی مانند “چرا او گفت” ، جایی که او ناراحتی خود را در مورد شخصی که نزدیک بود پخش کرد و در نهایت به عنوان یک شیطان تبدیل شد ، فون لایه هایی از تفاوت را نشان داد که او را انسانی می کرد. و همین سطح از انسانیت است که باعث شده شاه فون شخصیتی قابل تکرار و تأثیرگذار باشد. او هرگز نمی ترسید که صادقانه ترین نسخه از خود در همه زمان ها باشد.

به لحاظ ذهنی ، پادشاه فون هرگز از تاریک ترین گوشه هایی که از آن برخاست فاصله نداشت. دی جی آکادمیکس در آخرین مصاحبه خود ، ضبط شده چند روز قبل از قتل ، پس از اشاره به عادت خواننده رپ در هنگام مصاحبه هایش ، از وون پرسید که آیا “همیشه سرش را روی گردان نگه می دارد”. “چرا نه ، باند؟” فون پاسخ داد. “قبل از اینکه من رپ کنم سرم روی یک پیچ خورده بود. بنابراین ، آیا قرار نیست سر من روی پیچ باشد؟ اگر تمام زندگی خود را به این شکل درآورده اید ، به این دلیل که الان پول گرفتید متوقف می شود؟ آیا این متوقف می شود زیرا همه و مادرانشان اکنون به شما نگاه می کنند؟ گه های من حتی بیشتر می چرخند. “

با این وجود ، فون همچنان روی کار حرفه ای خود متمرکز بود. در سال 2020 ، حتی یک بیماری همه گیر جهانی نتوانست جلوی موفقیت ظهور او را بگیرد. لوون جیمز در رتبه 63 جدول بیلبورد قرار گرفت و اولین بار Welcome to O-Block در جایگاه 13 قرار گرفت. در میان گروه متنوعی از هنرمندان شیکاگو ، از جمله Juice WRLD ، Polo G ، Lil Zay Osama ، Calboy ، Ann ماری و برادران OTF وی Memo600 ، به نظر می رسید که وون در راه رسیدن به ستاره بزرگ بعدی است. گرچه “داستان دیوانه” تنها موفقیت وی با تایید RIAA خواهد بود ، اما شخصیت شدید و در عین حال شوخ طبعی او بود که او را به چهره ای محبوب در میان مخاطبان در حال رشد تبدیل کرد. او حتی مورد توجه لبران جیمز قرار گرفت. جیمز با شنیدن خبر مرگش در توییتر نوشت: “لعنت به آرامش راحت باش”. “من و برانی ، برایس ، و ما با موسیقی و داستان سرایی او لرزیدیم! این بچه آینده لعنتی خوبی را در پیش داشت. دعا و برکت من برای خانواده اش. “

شهرت تازه و تحسین منتقدان به سرعت در حال استقبال از او بود. جنجال نیز به دنبال داشت. فون توجه اصحاب رسانه را برای یک رابطه خاموش و روشن با عروسک آسیایی جلب کرد. نام وی همچنین در پی دستگیری در ایتالیا در آتلانتا با لیل دورک در تیتر اخبار قرار گرفت. به گفته دادستان ، این دو خواننده رپ به دلیل ادعای نقش در یک سرقت به اتهام اقدام به قتل متهم شدند. آنها با وثیقه آزاد شدند ، اما پرونده همچنان باز بود.

با افزایش مشخصات وون ، وی همچنان در کسب درآمد و تأمین هزینه محله O-Block خود متمرکز بود. وی در مصاحبه ای با Passion of the Weiss در ژوئن 2020 ، توضیح داد ، “من فقط می خواهم پولم را درست بدوم و از مردمم مراقبت کنم. من اهمیتی نمی دهم من هیچ چیز را نمی خورم. ” و با ادامه سال 2020 ، به نظر می رسید که او در آستانه دیدن پول و فرصت های بیشتری از آنچه که تصور می کرد ، است. این واقعیت که او دیگر نمی تواند این مأموریت را در زندگی به انجام برساند ، مرگ وی را برای خانواده و جامعه اش فجیع تر می کند.

پادشاه وون شایسته است که بخاطر آنچه در کل هنرمند بود و به عنوان یک مرد او به عنوان یک خواننده رپ ، یکی از بهترین غزل سرایان خالص در دوران تمرین شیکاگو بود که به محبوبیت بخشیدن به داستان سرایی شخصی با شعارهای سوزان و عفونی کمک کرد که باعث برجسته شدن او در میان غول ها شد. و ، مانند بسیاری از جوانان از غفلت شده ترین مناطق شیکاگو ، او کسی بود که تصمیم گرفت از هیچ چیز بهترین نتیجه را برای خودش و برای افراد اطرافش به دست آورد. او پادشاه جوانی از دوره رپ شیکاگو بود که با سرعت وحشتناکی ستاره های خود را از دست می دهد. هیچ آیه یا آلبوم پس از مرگ ، خلا painful دردناکی را که هر روز عمیق تر می شود ، التیام نمی بخشد.

< div class = "vidible-max">

همچنین