Fat Joe برچسب های اصلی را با طرح های پونزی مقایسه می کند: “آنها ریاضیات خنده دار انجام می دهند”

به نظر می رسد که چت جو از استقلالی شدن هیچ پشیمانی ندارد.

در حین صحبت با مجله ی وال استریت این هفته، رپر نامزد جایزه گرمی درباره تصمیم خود برای ترک آتلانتیک رکوردز و راه اندازی اثر مستقل خود، Terror Squad Productions صحبت کرد. جو، که حدود 17 سال پیش آتلانتیک را ترک کرد، گفت که احساس می کند غول صنعت از او قدردانی نمی کند و مورد بهره برداری قرار می گیرد و در نهایت اعتمادش را به تیمش از دست می دهد.

او گفت: «من به این افراد اعتقادی ندارم WSJجیسون گی. “برای اولین بار، من احساس می کنم که سیستم برچسب اصلی یک طرح پونزی است، و آنها ریاضیات خنده دار انجام می دهند.”

جو گفت که هرگز نفهمیده است که او و سایر هنرمندان چگونه این همه رکورد می فروشند، اما بازده پولی اندکی را دیده است. او ادامه داد: “شما باید مانند Fugees باشید که 30 میلیون رکورد فروختند تا یک دلار به دست آورید.” “داشتم صحبت می کردم [Jennifer Lopez] در مورد آن – و شما می دانید که جی لو یک ستاره بزرگ است – و او می گفت: “مرد، شما این بچه ها را می شناسید، آنها فقط این را به شما می دهند. [amount] و شما هرگز جبران نمی کنید. بنابراین، این یک ریاضی خنده دار است.»

این مرد 52 ساله سپس درباره احساس سوء تفاهم و نادیده گرفته شدن توسط برچسب هایی صحبت کرد که تجارت را بر هنر او ترجیح می دهند. جو گفت: “هنرمندان، ما به داستان خود بسیار علاقه مندیم، ما به موسیقی خود بسیار علاقه مندیم.” «باید به دفتری بروم پیش مردی که حتی واقعاً هنر و فرهنگ ما را نمی‌دانست. آنها فقط می دانستند چگونه بازاریابی کنند، چگونه تبلیغ کنند و بیشترین سود را ببرند. من به آنها التماس می کردم: “آیا می خواهید رکورد من را فشار دهید؟ آیا واقعاً می خواهید دکمه را فشار دهید؟ آیا واقعاً می‌خواهی آن را دنبال کنی؟»

پس از سال‌ها زیر نظر گرفتن یک شرکت بزرگ ضبط، چیزی درون سر جو کلیک کرد. او متوجه شد که می تواند از آتلانتیک دور شود و پول خود را در حرفه خود سرمایه گذاری کند – حرکتی که به او کنترل بیشتری می داد و پول بیشتر. او گفت: “من همه چیز را خودم تامین می کنم.” من یک یا دو ماه به تور می رفتم – یوگسلاوی، چین، هر کجا که نام ببرید- تمام پولم را پس انداز می کنم و سپس روی ساخت آلبوم، ساختن ویدیوها، تبلیغ آن سرمایه گذاری می کنم. و با وجود اینکه به استقلال رفتم، همان نگاه را حفظ کردم.»

اما دوران او در آتلانتیک هم بد نبود. فت جو به گی گفت زمانی بود که او احساس می کرد یک هنرمند ارزشمند است، اما وقتی آلبومش انتظارات را برآورده نکرد، همه چیز تغییر کرد. او توضیح داد: «من وارد آتلانتیک رکوردز می‌شدم، و آن‌ها پوستری از من داشتند، شش طبقه. «فقط من بودم. … من وارد آنجا می شدم و احساس می کردم که خیلی خودسرانه. و من در دفتر رئیس جمهور می نشستم و فکر می کردم او دوست من است. و سپس یک بار آلبومی را منتشر کردیم و همان روز آلبومی را منتشر کردیم، [we were competing with] ماریا کری، میسی الیوت جی زی، داشتم به آنها می گفتم که می باختیم. اما ما با برخی از بزرگ‌ترین مردانی که تا به حال در زندگی‌تان دیده‌اید، مقابله کردیم. و ما باختیم و شکست خوردیم.»

جو گفت که رئیس جمهور آتلانتیک به او نگاه کرد و او را “شکست” خواند. سپس ظاهراً مدیر اجرایی توجه خود را به TI جلب کرد، که در اوایل با لیبل امضا کرد. جو به یاد می آورد که رئیس آتلانتیک از فروش تنها نیم میلیون رکورد خوشحال نبود و این سوال را مطرح کرد که چرا به اندازه تیپ که به تازگی 2 میلیون فروش داشته است موفق نیست.

“برادر، آنها تغییر کردند [my] پوستر شش طبقه به TI خیلی سریع، درست است؟ جو ادامه داد. یادم می‌آید که به خانه رفتم و فقط به سقف نگاه می‌کردم و فکر می‌کردم، می‌دانی که اگر مستقل بروی و یک آلبوم بفروشی، ۷ دلار سود می‌کنی. اگر من 500000 آلبوم فروخت، من 3.5 میلیون دلار درآمد خواهم داشت.»

در آن زمان جو تصمیم گرفت که سعی کند از قراردادش خارج شود. “پس من برمی گردم داخل [the office]او به خاطر می آورد، و من می گویم، “مرد، حق با شماست، من بدم می آید.” “تو نباید نگران من باشی. من دیگر هیچ رکوردی نخواهم داشت. من شسته شدم ظهر در مدرسه قدیمی صدای من را خواهید شنید. من تمام کردم.»

جو ادعا کرد که نقشه‌اش در نهایت عملی شد و لیبل موافقت کرد که او را رها کند.

او گفت: «سپس تک آهنگ «Make It Rain» را منتشر کردم و 4 میلیون آلبوم فروخت. و او از آن زمان در حال مرگ است.