9 مورد از مراجع ورزشی مورد علاقه ما در هیپ هاپ استرالیا

ورزش و موسیقی دست به دست هم می دهند. از موسیقی‌های فراموش‌نشدنی بازی‌های FIFA و NBA 2K گرفته تا رفتن به یک رویداد ورزشی زنده و شنیدن آهنگ‌هایی از DJ که حس نوستالژی را برمی‌انگیزد (و در برخی موارد واقعاً مردم را آزار می‌دهد) – این دو کار به‌طور جدایی ناپذیری به هم مرتبط هستند، و به دلیل خوب هم موسیقی و هم ورزش شامل شور و اشتیاق فراوان، فداکاری های زیاد و سرمایه گذاری زیادی از سوی تماشاگران/شنوندگان است.

برای تامی فیث، تهیه کننده اجرایی Triple J Unearthed و سوپر طرفدار آرسنال، پیوند بین موسیقی و ورزش از افراد درگیر در هر دو حوزه ناشی می شود. او در صحبت با Complex AU می‌گوید: «میان شخصیت‌های پر هرج و مرج و کاریزماتیکی که هم در دنیای ورزش و هم در دنیای موسیقی هستند، همپوشانی وجود دارد، بنابراین واقعاً من را شگفت‌زده نمی‌کند که کسانی که در یک منطقه به سمت آن‌ها می‌آیند، در ناحیه دیگر به آن‌ها علاقه دارند.»

هم افزایی بین برتری موسیقی و ورزشی در مسیر Perth MC MALI JO$E مشهود است. ایجاد تعادل بین حرفه حرفه ای فوتبال و موسیقی بخش بزرگی از سال های نوجوانی مالی را تشکیل می دهد. او در ۱۴ سالگی به عضویت سیستم جوانان پرث گلوری درآمد و چهار سال را در آنجا گذراند. او در مورد تجربه به Complex AU می گوید: «تجربه غیرواقعی بود. هرگز آن سالها را فراموش نمی کنم. من کارهایی انجام داده ام که برخی از فوتبالیست ها هرگز نمی بینند. او در نوجوانی در دوران حضورش در موسسه ورزش استرالیا برای یک تورنمنت در برابر بارسلونا و منچسترسیتی بازی کرد. اکنون، MC در حال گلزنی در خارج از زمین است، و این موضوع ضربه زننده و درونگرا را رها می کند SUNSEEKER EP در سال 2022، و حذف سه تک آهنگ تا کنون در سال 2023.

ارتباط بین موسیقی و ورزش در تمام دوره‌های هیپ‌هاپ استرالیا مشهود است، از آهنگ‌های Hilltop Hoods که در مورد پایکوبی جمعه شب در «بخش خون دماغ» رپ می‌کردند، تا ChillinIT که با رنگ‌های سفید کریکت برای «Wish You Well Pt» ظاهر شد. 2 (It’s A Vibe)” موزیک ویدیو. در زمان‌های اخیر، OneFour در رژه وسترن سیدنی برای جشن گرفتن دویدن اخیر ساموآ تا فینال لیگ جهانی راگبی اجرا کرد، در حالی که قهرمان استرالیایی UFC، الکس ولکانوفسکی، در موزیک ویدیوی HP Boyz “Watch The Wick” ظاهر شد.

MC های استرالیایی عاشق ارجاع هستند قهرمانان ورزشی در اشعارشان، و ما می‌خواستیم با نگاهی به برخی از ارجاعات ورزشی مورد علاقه خود در هیپ هاپ استرالیا جشن بگیریم. خواه طرفدار توپ گرد، توپ بیضی یا مسابقه بین چوب و توپ هستید، در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه رپرهای استرالیایی برخی از بزرگترین ستاره های ورزشی جهان را در اشعار خود جاودانه کرده اند.