400 ورزشکار بلاروس خواستار انتخابات ریاست جمهوری مکرر

تومیلوویچ ، مازورنوک ، استانیوتا ، آرزاماسووا ، گراسیمنیا ، گوسکووا و رومانوفسکایا ، پورتال گزارش می دهد tribuna.com .

جامعه ورزشی بیانیه ای علیه خشونت صادر کرده است.

“ما امضا کنندگان زیر هستیم ، به عنوان افرادی که در ورزش بلاروس ، شرکت در مسابقات قهرمانی کشور و مسابقات قهرمانی کشور و همچنین دفاع از منافع جمهوری بلاروس در عرصه ورزشی بین المللی ، ما به طور قطعی واقعیت های بیشمار از جعل نتایج انتخابات رئیس جمهور جمهوری بلاروس را محکوم می کنیم ، و همچنین تجلی خشونت ناخوشایند از طرف نهادهای اجرای قانون در برابر اعتراض مسالمت آمیز شهروندان

همه ما معتقدیم که یک افسر اجرای قانون افراد شایسته و حرفه ای واقعی وجود دارد. با این وجود ، بدیهی است که تعدادی از کارمندان منصرف شدند و سایر کارمندان برای استفاده از زور غیر موجه ، غالباً متناسب ، علیه شهروندان جمهوری بلاروس دستورات کیفری را اجرا کردند. مردم جمهوری بلاروس – منبع قدرت ، تقاضای زیر امضا شده:

1. انتخابات رئیس جمهور جمهوری بلاروس که به علت واقعیت های بی شماری از جعل و فشار بر کمیسیون های انتخابات برگزار شد ، نامعتبر است. ما خواهان آن هستیم که انتخابات مکرر رئیس جمهور بلاروس مطابق با تمام استانداردهای بین المللی و همچنین استعفا از ترکیب فعلی CEC با مسئولیت مندرج در قانون تعیین شود.

2 کلیه شهروندانی را که در جریان تظاهرات دستگیر شده و درگیر فعالیتهای غیرقانونی نبودند آزاد کنید.

3 کلیه زندانیان سیاسی را آزاد و توانبخشی کنید.

4. فعالیت های غیرقانونی افسران اجرای قانون را متوقف کنید و از زمان جمع آوری امضاها برای معرفی به ریاست جمهوری بلاروس ، قانونی بودن اقدامات آنها را بررسی کنید.

5. شناسایی و مجازات مسئولین ضرب و شتم و سو abuse استفاده وحشیانه شهروندان بازداشت شده در تظاهرات مسالمت آمیز. رهبران نیروهای امنیتی مسئول خشونت باید استعفا دهند.

6. به همه قربانیان اقدامات غیرقانونی نمایندگان دستگاه های اجرای قانون کمک های پزشکی ، روانی ، حقوقی و مادی کامل ارائه دهید.

در صورت اطلاع از تلاش برای فشار ، تهدید به اخراج یا نقض حقوق نمایندگان ورزشی که این نامه را امضا کرده اند ، همه ورزشکاران در صورت همبستگی ، حداکثر امتناع از بازی در تیم ملی کشور یا امتناع از برگزاری مسابقات بین المللی و ملی ، اقدام کنید. علاوه بر این ، این حقایق بلافاصله به IOC ، فدراسیون های ورزشی و کمیته های بین المللی ارسال می شود. “

اعتراضات در بلاروس

در جمهوری بلاروس اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ، که در آن رئیس فعلی دولت الکساندر لوکاشنکو ، که از سال 1994 این پست را در اختیار دارد ، گزارش داد اینترفاکس .

انتخابات در 9 آگوست برگزار شد. طبق نتایج تایید شده توسط CEC ، 80.1٪ از رای دهندگان به لوکاشنکا رأی دادند ، 10٪ به رقیب اصلی او سوتلانا تیخانوفسکایا ، 12٪.

معترضین خواستار تکرار انتخابات هستند. ظرف سه روز پس از انتخابات ، حدود 7000 نفر بازداشت شدند ، صدها نفر از زخمی ها در بیمارستان بستری شدند ، چندین نفر کشته شدند.