10 آلبوم ضروری کانادایی عصر وبلاگ: Drake، Shad، Cadence Weapon

به یاد بیاورید که در آن روزها، روی صندلی جلویی نشسته بودید و نسیم عصر تابستانی به پوست شما می خورد و جدیدترین صداهای هیپ هاپ از شهر شما که از بلندگوی کوچک لپ تاپ شما پخش می شد، تازه از آخرین پست در وبلاگ رپ مورد علاقه شما، به تازگی تورنت شده بود؟

نه؟ به اندازه کافی منصفانه که هرگز اتفاق نیفتاد.

اما از اواسط ابتدایی تا سال‌های اولیه دهه بعد، وبلاگ‌ها بر همه چیز در اطراف ما حکومت می‌کردند که نوبت به شنیدن جدیدترین هیپ هاپ می‌رسید. وبلاگ‌ها در یک لحظه از زمان در جایی بین MySpace و Soundcloud گیر کرده بودند که در قرن بیست و یکم ما را تشکیل می‌دادند، طلوع عصری که تکنولوژی این امکان را برای هر فرد امیدواری فراهم می‌کرد که در صورت جرات، حرفه رپ آینه‌ای اتاق خواب خود را به فرصت تبدیل کند.

وبلاگ های ملی مانند HipHopCanada و رسانه های ایالات متحده مانند 2DopeBoys، NahRight و CocaineBlunts به استعدادهای رپ کانادایی کمک کردند تا از استان به استان و عبور از مرزهای بین المللی بدون نیاز به توقف در گمرک و برای همیشه تغییر درک ما از امکان هیپ هاپ ایجاد شده در شمال موازی 49 کمک کنند. .

این همچنین به معنای پایان موسیقی رپ بود که دقیقاً به تورنتو و گاهی اوقات ونکوور تعلق داشت. و در بازار پرسود و مورد حسادت ایالات متحده، استعدادهای کانادایی فرصتی برای غلبه بر دروازه بانان MTV، BET و آکادمی ضبط داشتند.

به لطف پادکست جدید، Complex Canada با علاقه دوباره به آن زمان، برخی از مهم ترین عناوین هیپ هاپ کانادایی را که در دوران وبلاگ ظهور کردند، گردآوری کرد.

برخی از آنها کلاسیک زیرزمینی باقی می مانند. دیگران نور روز را به گونه‌ای دیدند که ما هرگز در آغاز قرن تصور نمی‌کردیم. با این حال، دیگران را هرگز کسی نشنید مگر سرسخت ترین خبره های مستقل رپ. هرکدام به واسطه فرهنگ وبلاگ، مخاطبان بیشتری پیدا کردند.