گفتگوی متحرک با اسکار لیپ، روح برانکس

به نظر شما نیویورک در بین بهترین شهرهای رپ در حال حاضر کجاست؟ در کنار شهری مانند آتلانتا کجا قرار می گیرد؟
من احساس می کنم نیویورک شروع به بازیابی صدا کرده است. من احساس می‌کنم که خیلی‌ها می‌شنوم که می‌گویند نیویورک این نوع جریان داشت، آن نوع جریان. اما من می گویم: “مرد، شما فقط به هنرمندی که زیرزمینی می زند ضربه نمی زنید.” هنرمندان متعددی در اینجا وجود دارند که واقعاً آن صدایی را دارند که همه شما به آن ضربه نمی زنید. آنها می‌گویند: «نه، نیویورک این‌طور به نظر می‌رسد، آن‌طور». شما فقط باید مقدمات کار را انجام دهید. در پایان روز، ما فقط باید سخت کار کنیم. در پایان روز، ما رپرهای نیویورکی، فقط باید سخت کار کنیم تا این افراد بدانند ما کی هستیم.

فکر می کنید بزرگترین تصور غلط در مورد شما چیست؟ مردم چه اشتباهی می کنند؟
آنها احتمالاً فکر می کنند که من فقط یک آدم بدجنس هستم. آنها فکر می کنند من فقط یک زن پرخاشگر هستم. من پرخاشگر هستم، اما هنوز هم قلب دارم. من هنوز هم می خواهم توسط یک مرد کوچک قوی دوست داشته باشم و در آغوش بگیرم و از او مراقبت کنم. من فقط یک زن پرخاشگر هستم، زیرا در تمام زندگی ام مجبور بودم زنده بمانم و بجنگم، بنابراین اینطوری کنار می روم زیرا نیگا ها با من بازی نمی کنند. اما در نهایت، من آدم خوبی هستم. پس احتمالا همین

من می دانم که یک داستان ناگوار پشت نام هنری شما وجود دارد. چگونه چنین تجربه منفی را پس گرفتید و آن را به چیزی قدرتمند برای شما به عنوان یک هنرمند تبدیل کردید؟
بنابراین با بزرگ شدن به عنوان یک دختر سیاه پوست، مخصوصاً در سیستم، با داشتن این زخم روی لب، مردم به من اذیت می کردند، مسخره ام می کردند، من را قلدری می کردند. بگو: «ای، این چه چیزی روی لبش است؟ آیا او تبخال دارد؟» می گفتند من آلوده هستم. و بزرگ شدن باعث شد نسبت به خودم که در آینه نگاه می کنم احساس ناامنی کنم. من فقط عصبانی بودم. من می گفتم: “اوه، من زشتم.” فکر می کردم زشتم چون همه به من می گفتند و به خاطر وضعیت لبم. و من درست مثل این هستم که وقتی من بزرگتر می شوم و بزرگتر می شوم، این است که یا به آسیب روحی ات تبدیل می شوی یا درمان می کنی و فقط مالک آن می شوی.

بنابراین من اینطور گفتم: «من صاحب این خواهم شد. من می خواهم درد خود را به قدرت خود تبدیل کنم.» و من گفتم اسم من اسکار لیپ است. بنابراین اگر من اسم خود را اسکار لیپ بگذارم، هر چیزی که کسی در مورد من می گوید نمی تواند روی من تأثیر بگذارد و آنها نمی توانند چیزی در مورد من بگویند زیرا من این هستم. و حالا جای زخم من است. جای زخم من مارک من است. فقط دردمو تبدیل به شکوهم کردم

من فکر می کنم آنچه شما را منحصر به فرد می کند احساسات موجود در تمام آیات شماست. آیا رپ برای شما شبیه به درمان است؟
آره، مخصوصا شعر من، از شعرم استفاده می کنم. وقتی غمگینم موسیقی میسازم، وقتی خوشحالم، وقتی ناراحتم. اما آن مزخرف عصبانی، این است که “این نیویورک است.” من عصبانی بودم. بنابراین هر بار که عصبانی می شوم، به سراغ موسیقی می روم. حتی گاهی به حرف های دیگران گوش می دهم. او مانند بیلی آیلیش به من در مراحل افسردگی کمک کرد.

این قدرت برای استقامت از کجا می آید؟
من فکر می کنم ایمان، امید و خدا، چون چه چیز دیگری می تواند باشد، می دانید منظورم چیست؟ من فقط به خودم ایمان دارم. امید گرفتم و وقتی از سیستم مراقبت‌های فرزندخوانده می‌آیید، وقتی یکی از آن بچه‌هایی هستید که حساب شده بودند و یک شات دریافت می‌کنید، تنها چیزی که واقعاً به آن نیاز دارید همان ضربه است. شما فقط می خواهید به راه خود ادامه دهید، آسیاب کنید، زیرا این تنها چیزی است که دارید. موسیقی تمام چیزی است که من واقعاً به دست آوردم.