چگونه Murkz، TRC و Subzero به Usher در Revival Bassline کمک کردند

از بسیاری جهات، Bassline/4×4 جلوتر از زمان خود بود. شخصیت‌های بزرگ، انتخاب‌های مد جسورانه، و سرودهایی که برای میدان رقص ساخته شده‌اند—این بهشتی بود برای TikTok و عصر رسانه‌های اجتماعی. بلوتوث و مادون قرمز همگی خوب و خوب بودند، اما عصر طلایی خط بیس اواسط دهه 2000 زیرساختی برای پشتیبانی از انرژی رام نشدنی آن و اشتهای سیری ناپذیر افرادی که آن را بسیار دوست داشتند، نداشت.

اما امروز یک روز جدید است و این ژانر در حال حاضر در شمال و در میدلندز احیا می شود، تا حدی به لطف تهیه کنندگان و دی جی های افسانه ای مانند Murkz، TRC و Subzero، که برنامه هایی را که از آن زمان تدوین کرده اند به مرحله اجرا درآورده اند. 2020.

این بذر در زمان قرنطینه کاشته شد، زمانی که لایو اینستاگرام ساب زیرو به هزاران مخاطب – از جمله افراد مشهوری مانند گتس و کاپیتان واتفورد تام کلورلی – دستور داد، اما در 18 ماه گذشته، اوضاع واقعاً شروع به گرم شدن کرده است. Raves اولین بخش این طرح بود، اما همه چیز بسیار فراتر از آن به یک استیبل چند وجهی تبدیل شده است که آن را 4 The Bassline Culture می نامند.

به نظر کلیشه‌ای است که آنچه مورکز، TRC و ساب زیرو ایجاد کرده‌اند یک «جنبش» بنامیم، اما با توجه به حمایت‌های عظیمی که در سراسر کشور دارند، واکنش‌های فوری و شدیدی که هر اعلامیه دریافت می‌کند و حمایتی که از سوی همتایان خود دارند، سخت است. موافقت نکردن در نوامبر سال گذشته، آنها یک رویداد بزرگ را در بیرمنگام برگزار کردند وابلر، با خود به عنوان سرفصل ها همراه با مجموعه هایی از نمادهای بیس لاین مانند Burgaboy، Bassboy و Trilla Jermaine Trilloski، در کنار استعدادهای نسل جدید مانند DJ Rawns. این تنها محبوبیت آن نبود که باید به سرهای بیس لاین دلیلی برای خوش بینی ایجاد کند: اجرای شیک آن نشان می داد که آینده صدای متولد یورکشایر شبیه گذشته آن نخواهد بود.

فرهنگ Bassline از مزایای تجربه و همچنین انرژی نسل جدید برای پایدار نگه داشتن آن برخوردار است. بیشتر از یک مجموعه رویداد، تقریباً اکوسیستم خودش است. کانال یوتیوب میزبان آثار کلاسیک خط بیس است، موسیقی های جدیدی را از افراد تازه کار و افسانه ای پخش می کند، و میزبان همه محتوایی است که ممکن است در غیر این صورت در اتر محو شده باشند، به طور همزمان گذشته را حفظ کرده و آینده را پیش می برند.

ما با Murkz، TRC و Subzero آشنا شدیم تا کم کم را به دست آوریم.

ما افراد بسیار متواضعی هستیم، اما می‌توانیم با قفسه سینه بگوییم که – از زمان قرنطینه – رویدادهای بیس لاین بسیاری وجود داشته است که از پشت سر صدایی که ما در قرنطینه ایجاد کرده‌ایم ظاهر شده‌اند.» – Subzero

COMPLEX: شما بچه ها سال ها با هم کار می کنید، اما چه چیزی باعث شد که بخواهید پلتفرم 4 The Bassline Culture را راه اندازی کنید؟

مورکز: واقعاً در قرنطینه شروع شده است. وقتی نتوانستیم از خانه خارج شویم، شروع به پخش زنده کردیم. ساب زیرو زمانی که در حال پخش زنده از اتاق خوابش بود، آن را شروع کرد و به آرامی اما مطمئناً شروع به افزایش کرد. ما آنچه را که اتفاق می‌افتد را بررسی می‌کردیم و به هم پیام می‌دادیم و می‌گفتیم: «ای! این را خراب نکنیم و پا به پای همدیگر بگذاریم. بیایید با هم کار کنیم، و ریوها مرحله بعدی بود. نام، 4 The Bassline Culture، به راحتی به وجود آمد، زیرا ما آن را برای این کار انجام می‌دادیم: فرهنگ. برای مردم بود. از آنجا به این برند سرگرمی تبدیل شد که می تواند راه های مختلفی را طی کند.

زیر صفر: این فقط یک پاسخ طبیعی به غواصی بود که آن را دوست داشتند. آن‌ها به ما می‌گفتند که باید یک هیولا بزنیم، بنابراین ما فقط به آنچه از ما می‌خواستند پاسخ دادیم.

بنابراین دقیقاً آنچه را که کل شرکت انجام می دهد تجزیه کنید.

مورکز: من فکر می کنم بهترین راه برای توصیف آن این است که یک حرکت است. این چیزی برای ما است، چیزی برای مردم است، اما فقط رویدادها نیست. ما خودمان هنرمندیم – ما موسیقی می سازیم، موسیقی منتشر می کنیم.

آیا برای همه اینها جنبه برچسبی نیز وجود دارد؟

TRC: به طور بالقوه، بله، زیرا همه ما در مورد نمایش خط بیس جدید و همچنین موارد قدیمی تر هستیم. ما رسانه‌های زیادی داریم، مانند کانال YouTube، و یک لیست پخش Spotify ایجاد کرده‌ایم و آن را نیز ایجاد می‌کنیم. بنابراین قطعاً چیزی است که در حال حاضر به دنبال آن هستیم.

به نظر می رسد که Bassline در حال حاضر در مکان بسیار خوبی قرار دارد، و نه فقط در شمال. آیا می‌خواهید بگویید که شما بچه‌ها در این احیای که در حال وقوع است، دست یاری داشتید؟

زیر صفر: ما در حین قرنطینه آتش روشن کردیم، و آن صدای بیس لاین را برمی‌گردانیم. ما افراد بسیار فروتنی هستیم، اما می‌توانیم با قفسه سینه‌مان بگوییم که – از زمان قرنطینه – رویدادهای بیس لاین زیادی وجود داشته است که از پشت سر و صدایی که ما ایجاد کردیم ظاهر می‌شوند. من فقط فکر می کنم همه چیز به اجرا خلاصه می شود، و آنچه ما در تلاش هستیم انجام دهیم این است که آن را به روش صحیح اجرا کنیم.

مورکز: کاملاً در مرحله‌ای نیست که در دوران طلایی بود، زمانی که نمودار می‌شد و چیزهای دیگر، اما در جایی است که پتانسیل بیشتری دارد. ما از گذشته درس گرفته ایم و اشتباهات خود را تصحیح می کنیم و کمی متفاوت حرکت می کنیم تا طول عمر بیشتری داشته باشد. ما سعی نمی کنیم نام های زیادی را در ترکیب قرار دهیم تا بتوانیم مقدار مشخصی پول به دست آوریم. ما نمی‌خواهیم بزرگترین هیاهو باشیم. ما فقط می خواهیم بهترین باشیم.

آیا دروازه بان بخشی از آن است؟ منظورم اسنوبیسم یا هر چیز دیگری نیست، بلکه برای آگاه نگه داشتن مردم از تفاوت بین باس لاین/4X4، گاراژ سرعت، 2 مرحله و غیره.

TRC: صادقانه بگویم، فکر می کنم خوب است که همه ژانرها می توانند با هم برخورد کنند. من دوست دارم که شما بتوانید ژانرهای زیادی را با هم بازی کنید و آن را مناسب کنید زیرا همه آنها هستند دور و بر آن صدای بیس لاین/4*4. برای بیس لاین خوب است زیرا آن را در میان صحنه های دیگر قرار می دهد و ژانرهای دیگر را در میان بیس لاین قرار می دهد. این فقط می تواند به ارتقای آن کمک کند، همانطور که ژانرهای دیگر را نیز بالا می برد.

زیر صفر: من دوست دارم که در آن سطح متقاطع است. گاهی اوقات وقتی بیرون می‌روید و یک دی‌جی را می‌شنوید که ممکن است چند ژانر بازی کند، همیشه به آن بخش قدیمی می‌آیید که ممکن است در کمی گاراژ میکس کند، ممکن است در خانه‌های بد بو میکس کند. شما همیشه کمی بیس لاین در آنجا دارید، شاید درام اند بیس یا جنگلی بسیار قدیمی، و همه با هم ترکیب می شوند. بنابراین تا زمانی که در آن سطح باقی بماند، مانند گاراژ و خانه های بد بو جاودانه خواهد بود.

آیا خط بیس همیشه صدای شمالی خواهد بود؟

TRC: من نظرم را در مورد آن می‌گویم: فکر می‌کنم بزرگترین عکس‌العمل و بزرگ‌ترین دنبال‌کننده برای خط بیس همیشه در شمال خواهد بود. بدیهی است که به قسمت‌های مختلف بریتانیا فیلتر می‌شود، بیشتر به سمت جنوب و میدلندز و غیره می‌رود، اما همیشه شمالی است.