پس از قرارداد مسکو با کی یف ، تحریم های ایالات متحده بی شرمانه به نظر می رسند – اسپوتنیک استونی

ایگور شاتروف معاون انستیتوی ملی روسیه برای توسعه ایدئولوژی معاصر درباره اقدامات محدودکننده آمریکا علیه شرکت کنندگان در پروژه Nord Stream-2 اظهار نظر کرد.

به گفته ایگور شاتروف ، پس از انعقاد قرارداد با اوکراین برای انتقال گاز روسیه ، تحریم های آمریکا علیه Nord Stream-2 صرفاً فشار مغرورانه و بی شرمانه منافع خود در تأمین گاز مایع به اروپا است.

این دانشمند علوم سیاسی گفت: “این را می توان به عنوان یک ترفند کثیف در نظر گرفت. اینکه آیا آنها می توانند قوانینی را تعیین کنند این یک مسئله قابل بحث است. من در عمل جهانی چنین داستان هایی را به یاد نمی آورم که پروژه ها در مرحله تکمیل متوقف شوند. روشن است که هیچ کس جلوی جریان Nord 2 را نخواهد گرفت.” …

شاتروف ابراز اطمینان کرد که خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 با موفقیت به پایان می رسد. وی در پایان گفت: “اکنون ما به عنوان پایان قرارداد گاز با اوکراین مهلتی نداریم. ما قصد داشتیم این پروژه را دقیقاً به این دلیل به اتمام برسانیم که امنیت انرژی اروپا در معرض خطر بود.”

اسپوتنیک استونی پیش از این درباره چگونگی انتشار نشریه مالی و تحلیلی آمریکایی فوربس نوشته بود که کنگره ایالات متحده یک سال تأخیر در اتخاذ اقدامات محدود کننده علیه خط لوله روسیه و آلمان Nord Stream 2 داشت.

کنت راپوسا ، تحلیلگر گفت: “این تحریم ها بسیار ضعیف و خیلی دیر است. حتی مخالفان روسیه نیز آنها را دوست نخواهند داشت.” علاوه بر این ، فوربس خاطرنشان کرد که تا زمان بازگشت اوکراین به بازار انرژی به عنوان کشوری برای انتقال گاز ، ایالات متحده یکی از استدلال های اصلی خود علیه واردات گاز روسیه را از دست خواهد داد. این امر باعث می شود که واشنگتن بتواند منابع LNG خود را در اروپا گسترش دهد.

اخبار بیشتر در مورد این موضوع را اینجا بخوانید: