پسر 13 ساله پس از شرکت در چالش Benadryl TikTok جان خود را از دست داد.

به گزارش WSYX، جاکوب استیونز، پسر 13 ساله اوهایویی پس از شرکت در یک چالش ادعایی TikTok که مردم را به مصرف Benadryl تشویق می کند، درگذشت.

استیونز در این چالش – که شامل مصرف 12 تا 14 قرص آنتی هیستامین است – به همراه تعدادی از دوستانش در خانه اش شرکت کرد. خواهرش پس از شروع تشنج در اثر بنادریل، با 911 تماس گرفت و امدادگران حدود یک ساعت طول کشید تا بتوانند ضربان قلب او را ثابت کنند. استیونز در نهایت وقتی به بیمارستان رسید روی دستگاه تنفس مصنوعی قرار گرفت و حدود یک هفته بعد در آنجا درگذشت.

TikTok در بیانیه ای که به CNN ارائه شده است، با خانواده آن همدردی کرد. در این بیانیه آمده است: «ما در TikTok، محتوایی را که رفتار خطرناک را ترویج می‌کند با اولویت ایمنی جامعه ما به شدت ممنوع و حذف می‌کنیم.» ما هرگز این نوع روند محتوا را در پلتفرم خود ندیده‌ایم و سال‌ها جستجوها را مسدود کرده‌ایم تا از رفتار کپی‌کننده جلوگیری کنیم. تیم ما متشکل از 40000 متخصص ایمنی برای حذف نقض دستورالعمل‌های انجمن ما کار می‌کند و ما جامعه خود را تشویق می‌کنیم که هر گونه محتوا یا حساب‌هایی را که نگران آن هستند گزارش دهند.»

جانسون و جانسون، شرکت تولید کننده بنادریل، علیه افزایش این چالش مرگبار صحبت کرده است. در بیانیه ای که در وب سایت این شرکت منتشر شد، آمده است: «ما درک می کنیم که مصرف کنندگان ممکن است در مورد یک چالش آنلاین با سوء استفاده یا سوء استفاده از دیفن هیدرامین شنیده باشند.» این چالش که شامل مصرف مقادیر بیش از حد دیفن هیدرامین است، یک روند خطرناک است و باید فورا متوقف شود. محصولات BENADRYL® و سایر محصولات دیفن هیدرامین فقط باید طبق دستورالعمل برچسب استفاده شوند.

مادربزرگ او، دایانا استیونز، می‌گوید: «من هر کاری از دستم بر بیاید انجام می‌دهم تا مطمئن شوم که کودک دیگری از آن عبور نمی‌کند. پدرش، جاستین استیونز، روزی را که پسرش از تشنج رنج برد، «بدترین روز زندگی‌اش» توصیف کرد. به گفته خانواده او، دوستان او را در حال مصرف این دارو ضبط کرده اند.

پدرش که گفت: اکنون متعهد است مطمئن شود که این اتفاق برای سایر بچه‌ها هم نمی‌افتد، مهم نبود که چقدر روز بدی را سپری می‌کردم، کسی نمی‌توانست مرا لبخند بزند، جیکوب می‌توانست مرا لبخند بزند. مراقب باشید که آنها در آن تلفن چه می کنند. با آنها در مورد وضعیتی که می خواهم همه درباره پسرم بدانند صحبت کنید. … من قبلا پیام دادم به [Ohio governor] آقای دیوین اکنون هدف زندگی من تحقق آن است. تا روزی که بمیرم به آن ادامه خواهم داد.” او همچنین امیدوار است که پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند TikTok محدودیت های سنی را اعمال کنند.

یک کمپین GoFundMe برای پوشش هزینه های مراقبت از بیمارستان و مراسم خاکسپاری او وجود دارد. در سال 2020، سازمان غذا و داروی ایالات متحده در مورد این چالش هشدار داد.