پستان یا سینه در زنان: یک عضو عادی بدن یا جاذبه جنسی زنانه؟

در این افراد برخی از هورمون های مردانه مانند آندروژن کم ترشح می شود ولی هورمون زنانه یعنی استروژن بیشتر تولید می شود. ژنیکوماستی زمانی ایجاد می شود که نسبت ترشح هورمون تستوسترون به استروژن کاهش پیدا کند. بهترین روش برای کاهش خطرات احتمالی این درمان و دستیابی به نتایج مورد انتظار استفاده از خدمات درمان یک جراح باتجربه و مشهور برای این درمان میباشد. در این شرایط دستمزد جراح بر اساس تجربیات وی، روش استفاده شده برای جراحی، و موقعیت جغرافیایی مطب وی مشخص میشود. در طول مدت بهبودی، جراح وضعیت بهبود بیمار را به دقت تحت نظارت داشته و این کار را از طریق جلسات ملاقات منظم با بیمار در مطب پزشک انجام میدهد. روش های ترکیبی را نیز می توان به کار برد که این موضوع بیش از هر چیز بستگی به شرایط سینه های بیمار دارد. هر کدام از این روش ها با توجه به میزان چاقی و اضافه وزن فرد و همین طور تشخیص پزشک و علایق خود شخص متغیر خواهند بود.

از علل به وجود آمدن ژنیکوماستی به اختلالات هورمونی، مشکلات ژنتیک، افزایش وزن بیماری و عوارض داروهای خاص میتوان اشاره نمود. افزایش سن: با گذشت زمان، بافت سینه به طور طبیعی کمی انعطاف پذیری خود را از دست میدهد و به طور فزایندهای کم میشود. ژنیکوماستی نام علمی افزایش بافت و بزرگ شدن سینه در مردان به خصوص در زیر نوک سینه و و اطراف آن می باشد. در این شرایط معمولاً برای انجام لیپوساکشن از شکافهای کوچک در ناحیه سینه استفاده شده و به این ترتیب مشاهده و تشخیص این شکافها در ناحیه سینه و اطراف آن برای سایر افراد دشوار خواهد بود. همزمان با جراحی کوچک کردن سینه در مردان، میتوان جراحیهای دیگری را برای رسیدن به وزن و اندام مناسب در بیماران انجام داد. این در حالی است که امروزه پزشکی تنها در حیطه نجات جان انسانها تعریف نمی شود و وارد مباحث دیگری از جمله زیبایی و تناسب اندام نیز شده است. در این زمان ممکن است پزشک معالج از لیپوساکشن یا لیپوماتیک، برداشتن بافت سینه یا پوست اضافی یا ترکیبی از این روشها برای دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار استفاده کند. در صورتی که لازم باشد از روش قطع و بریدن بافت برای بیمار استفاده شود، شکاف مورد نیاز به این منظور معمولاً در قسمت پایین ناحیه قهوهای رنگ سینه ایجاد میشود.

در حقیقت انجام این کار میتواند باعث تسریع فرآیند بهبود فرد شود. انجام این کار میتواند به دستیابی به بهترین نتایج ممکن پس از درمان به فرد کمک کند. به علاوه، این ماده حاوی غلظت بالاتری از لیگنان ها است که فعالیت استروژن را متعادل کرده و دارای ویژگی های آنتی استروژنیک هستند. از این رو مهم است که با پزشک خود در مورد انجام ماموگرام مشورت کنید. ژنیکوماستی در مردان مسن بسیار شایع بوده و معمولا 25% مردان در این سن ژنیکوماستی را تجربه خواهند کرد. به عنوان مثال، افرادی که وزن بسیار زیادی را از دست داده اند، نیاز دارند تا پوست اضافی آنها از بین برود، تا بتوانند زندگی عادی داشته باشند.برای شکل دادن جزئی بدن، مانند از بین بردن چربی های اندک موجود در اطراف شکم، لیپوساکشن می تواند به عنوان روشی کاملاً مؤثر واقع شود، که اثری از زخم قابل توجهی نیز از خود به جای نمی گذارد. با قطع و جایگزینی داروهایی که سبب بوجود آمدن ژنیکوماستی شده اند شکل ظاهری سینه نیز بهبود می یابد.

در این حالت ، به دلیل عارضه خفیف ، شکل پستان تغییر زیادی نمی کند و تغییر در اندازه پستان در مردان به طور قابل توجهی اتفاق نمی افتد و در ژنیکوماستی خفیف تر ، نوک پستان در مردان برجسته است. کانولا شبیه به یک دسته کوچک است که با حرکت به سمت جلو و عقب در زیر پوست میتواند باعث تجزیه سلولهای چربی شده و در ادامه این سلولها را از زیر پوست خارج مینماید. علاوه بر این لازم است در مواردی که ناحیه دور سر سینه برآمده شده یا ظاهر نامناسب دارد، از بریدن این ناحیه برای کوچک کردن یا تغییر موقعیت سر سینه و ایجاد ظاهر طبیعی و جذاب برای آن استفاده کرد. همانطور که میدانید استروژن وظیفه ی ایحاد صفات زنانه مانند افزایش حجم سینه را برعهده دارد و افزایش آن باعث ژنیکوماستی می شود. اما در سنین بالا ی 50 سال افزایش استروژن عموما در اثر افزایش سن بوده و باعث افزایش تجمع چربی می شود. توجه داشته باشید غدد سینه متراکمتر از سلولهای چربی هستند و خارج کردن آنها با روش لیپوساکشن امکانپذیر نیست. شما در کنار تغذیه اصولی، به یک برنامه تمرینات هوازی (دویدن، پیاده روی تند، شنا، تنیس و طنابزدن) برای کاهش چربی بدن احتیاج دارید.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ژنیکوماستی کرمانشاه لطفا از صفحه ما بخواهید.