ویشینسکی و چریشوا وضعیت واقعی رسانه ها در اروپا را به PACE نشان خواهند داد

رئیس پورتال Sputnik استونی النا چریشوا برای سخنرانی در مجمع پارلمانی شورای اروپا در مورد تهدیدات پلیس استونی

ریگا ، 28 ژانویه – اسپوتنیک… رئیس هیئت روسی در مجمع پارلمانی شورای اروپا ، معاون رئیس دوما دولتی پیوتر تولستوی امیدوار است که با سخنرانی های خود در PACE ، مدیر اجرایی خبرگزاری روسی Russia Today ، Kirill Vyshinsky و رئیس پورتال Sputnik Estonia النا چریشوا بتوانند موقعیت جامعه حرفه ای را در مورد وضعیت واقعی امور در مورد آزادی بیان کنند به گزارش RIA Novosti ، رسانه ها در اوکراین و کشورهای بالتیک.

سرویس مطبوعاتی آژانس خبری Rossiya Segodnya گزارش داد که ویشینسکی و چریشوا در جلسه زمستانی PACE ، که در تاریخ 27 تا 31 ژانویه برگزار می شود ، شرکت خواهند کرد.

تولستوی یادآور شد که روز سه شنبه در PACE ، نمایندگان مجلس در مورد گزارش معاون اول کمیسیون فرهنگ ، علوم ، آموزش و رسانه جورج فاکس “تهدیدهایی برای آزادی رسانه ها و ایمنی روزنامه نگاران در اروپا” بحث خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد که در جریان تهیه گزارش ، فولکس با جامعه حرفه ای ارتباط برقرار نکرده و در روسیه نبوده است ، علاوه بر این ، گزارش بر اساس داده های “دریافت شده از سازمان های غیردولتی مختلف برای اهداف خود و اطلاعات تأیید نشده از منابع مشکوک” تهیه شده است.

“در این راستا ، من امیدوارم که سردبیر اسپوتنیک استونی النا چریشوا و مدیر اجرایی آژانس خبری روسیه امروز ، کریل ویشینسکی ، که امروز وارد استراسبورگ شده است ، بتوانند موضع خود را در سیستم عامل های PACE ابراز کنند. مردم و درباره اوضاع آزادی رسانه ها در اوکراین و کشورهای بالتیک ، “تولستوی به RIA Novosti گفت.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که شورای اروپا بتواند واقعیت را درباره آنچه اتفاق می افتد ، از کسانی که شخصاً “آزادی بیان” را در اروپا تجربه کرده اند ، بشنود ، “از آنجا که نویسنده گزارش ، برخورد جدی و مسئولیت پذیرانه با وظیفه پیش رو را ضروری ندانسته است” …

“من همه کار ممکن و غیرممکن را انجام خواهم داد تا همه جهان ، تمام سازمان های بین المللی حقوق بشر اروپایی و سایر ساختارهای جدی در مورد بی قانونی که مقامات استونی در رابطه با روزنامه نگاران روسی انجام می دهند ، مطلع شوند. من می خواهم شما بدانید که در یک کشور اروپایی که خود را مستقر می کند به عنوان یک دولت دموکراتیک و رسمی ، پلیس روزنامه نگاران را به پرونده های جنایی تهدید می کند فقط به این دلیل که آنها برای Rossiya Segodnya MIA کار می کنند ، – گفت چریشوا.

وی خاطرنشان کرد که آماده است “با حضور زنده خود” همه چیز را تأیید کند و در صورت لزوم ، اظهار نظر کند و جزئیات آنچه را که اتفاق افتاده بگوید.

“شاید وقتی آنها مردم را نمی بینند ، آنها را از طریق دید نمی شناسند و با منبع اصلی ارتباط برقرار نمی كنند ، شاید این گاهی اوقات كافی نباشد. و اگر من به عنوان منبع اصلی حضور داشته باشم ، شخصی كه این نامه را دریافت كرده است. من حتی آماده هستم كه این نامه را با خود ببرم. چریشوا تأکید کرد: “از پلیس برای اثبات اینکه پلیس وقتی ما را با پرونده های جنایی تهدید می کند دقیقاً به چه چیزی اشاره می کند ، چگونه تحریم های شخصی خود را از یک شخص به کل شرکت دولتی روسیه تغییر می دهد. شاید آنها باید با این موضوع آشنا شوند.”

به یاد بیاورید که به دلیل تهدید تعقیب کیفری از طرف مقامات استونی بر اساس ماده پیش بینی شده تا پنج سال زندان ، کارمندان Sputnik استونی مجبور شدند در تاریخ 1 ژانویه سال 2020 تصمیم بگیرند که روابط کار با سازمان مادر را قطع کنند – آژانس خبری بین المللی “روسیه امروز”. در تاریخ 1 ژانویه ، وب سایت Sputnik Estonia به حالت اضطراری درآمد.