نکاتی برای افزایش رشد موی سر

چگونه موهای ما سریعتر رشد می کنند؟ برای افزایش سرعت رشد مو ، شما باید بسیاری از راهنمایی ها را دنبال کنید. مهم ترین چیز برای رشد سریع مو رژیم غذایی خود است. پس از چند راهنمایی کوچک در رژیم غذایی می تواند کمک به شما به سرعت توسعه مو.

دفعات بازدید: 15 راهنمایی برای افزایش سرعت رشد مو همراه با افزایش امید به زندگی.

شامل پروتئین در رژیم غذایی روزانه خود را

1. شامل پروتئین در رژیم غذایی روزانه خود را

مو و ناخن خود را از یک پروتئین به نام کراتین ساخته شده است. رشد مو می رود از طریق سه مرحله:

آناژن (زمانی که مو رشد می کند)
کاتاژن (زمانی که رشد مو شروع به توقف می کند)
تلوژن (هنگامی که رشد متوقف می شود یا مو از بین می رود)
مو که حاوی پروتئین نیست وارد مرحله توقف سریع تر از مو غنی از پروتئین. برای جلوگیری از ریزش مو ، و همچنین رشد سریع مو ، شامل پروتئین در رژیم غذایی روزانه خود را.

مرغ ، تخم مرغ و ماست یونانی منابع پروتئین هستند.
پروتئین مورد نیاز شما ممکن است بسته به وزن و شیوه زندگی شما متفاوت باشد. اکثر مردم بین 45 و 55 گرم پروتئین در روز نیاز دارند.
افزایش میزان آهن و روی شما

2. افزایش میزان آهن و روی شما

مواد معدنی مانند آهن و روی برای تولید پروتئین ها در بدن شما که مو حیاتی هستند. مقدار آهن با محتوای کم به عنوان وسیله ای برای ریزش مو شناخته شده است.

شما می توانید آهن و روی به طور طبیعی در غذاهایی مانند اسفناج و لوبیا و غذاهای دریایی.
مقدار آهن و روی مورد نیاز روزانه بستگی به سن ، جنس و شیوه زندگی شما دارد. قبل از تغییر محتوای مواد معدنی روزانه خود با پزشک خود مشورت کنید.
غذاهای غنی از ویتامین ها را مصرف کنید

3. غذاهای غنی از ویتامین ها را مصرف کنید

ویتامین D (D) برای رشد مو ضروری است. ویتامین C (C) نیز برای جذب آهن ضروری است. ویتامین C در میوه ها مانند پرتقال ، گریپ فروت و لیمو یافت می شود. شما می توانید ویتامین C با کمک نور خورشید و یا منابع غذایی مانند شیر غنی شده و یا آب پرتقال غنی شده.

قبل از هر گونه تغییر در مصرف ویتامین روزانه خود با پزشک خود صحبت کنید.
ادامه مطلب: راه های شگفت انگیز برای افزایش رشد مو
4. مصرف بیوتین و سایر ویتامین های B را افزایش دهید
بیوتین و دیگر ویتامین های B (B) می تواند برای موهای سالم مفید باشد. پس فراموش نکنید که آنها را در رژیم غذایی خود استفاده کنید. شما می توانید مطمئن شوید که از این با در نظر گرفتن مولتی ویتامین ها روزانه, گرفتن به اندازه کافی از این ویتامین ها.

شما همچنین می توانید خوردن غذاهای غنی از این ویتامین ها.

تخم مرغ ، پنیر ، قارچ ، بادام و گل کلم منابع بیوتین هستند.
ویتامین های B در ماهی ، گوشت ، تخم مرغ ، محصولات لبنی ، برگ های سبز ، نخود فرنگی و لوبیا یافت می شود. همچنین به دنبال غذاهای غنی شده با ویتامین های B مانند انواع مختلف نان و حبوبات.
تمرکز بر چربی خوب

5. تمرکز بر چربی خوب

اسیدهای چرب امگا 3 برای افزایش رشد مو ضروری است. آنها همچنین موهای خود را براق و سالم. بدن شما به طور طبیعی این چربی را تولید نمی کند.

شما می توانید اسیدهای چرب امگا 3 را از ماهی جذب کنید. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که هر فرد بالغ مصرف ماهی دو بار در هفته به اندازه کافی امگا 3s.
اگر شما یک گیاه خوار هستید ، فراموش نکنید که یک مکمل DHA را مصرف کنید.
شما همچنین می توانید امگا 3 از روغن دانه. یک قاشق چای خوری در روز برای بزرگسالان کافی است. صحبت کردن با دکتر خود در مورد کودکان.
موهای خود را کوتاه تر.

6. برش مو کوتاه

این ممکن است به نظر نمی رسد آشکار است ، اما مدل موهای شما کمک خواهد کرد به پاره موهای خود را و ترویج رشد سریع مو. با گذشت زمان ، مو از انتهای آنها شروع به تبدیل شدن به دوقطبی می کند.

این دو شاخه متناوب، و هنگامی که آنها خار ، آنها شکستن. کوتاه کردن مو مانع ظهور چین و چروک می شود.

استفاده از اسکرابر ابریشم

7. استفاده از اسکرابر ابریشم

موهای شما را می توان با موضوعات کتانی پوشانده شده است. یک خراش ابریشم این اصطکاک را کاهش می دهد و شکنندگی موهای شما را کاهش می دهد.

پوشش موهای خود را با یک روسری ابریشم می تواند به عنوان یک جایگزین برای یک روسری ابریشم استفاده شود.
موهای خود را با یک حوله پوشش ندهید

8. موهای خود را با یک حوله پوشش ندهید
پوشش موهای خود را با یک حوله بر سر خود را پس از حمام می تواند منجر به موهای شکننده. در عوض ، به آرامی موهای خود را شانه و یا نم نم آن.

اجتناب از شامپو روزانه

9. اجتناب از شامپو روزانه

به جز زمانی که موهای شما بیش از حد چرب است ، شامپو روزانه می تواند آن را خشک و آسیب پذیر کند. شستن یک روز در میان مو اجازه می دهد تا بدن خود را با چربی طبیعی برای نرم کردن موهای خود را.

شما همچنین می توانید درمان پوست سر برای تمیز کردن فولیکول های مو استفاده کنید. این کمک خواهد کرد که موهای خود را سالم نگه دارید.
استفاده از مو

10. استفاده از مو

هنگامی که موهای خود را با شامپو شستشو می دهید ، مطمئن شوید که از تهویه مطبوع استفاده کنید. مو کمک می کند تا به بازسازی چربی است که می تواند در طول شامپو از دست داد. فراموش نکنید که قبل از استفاده از تهویه مطبوع شامپو را کاملا بشویید.11. موهای خود را با آب سرد ، آب بشویید
پس از شستن شامپو و تهویه از موهای خود ، موهای تمیز را با آب سرد کوتاه کنید. آب سرد بسته شدن فولیکول های مو را تضمین می کند. این مقدار مو است که پس از حمام می افتد را کاهش می دهد.

کاهش گرما و رنگ

12. کاهش گرما و رنگ

با استفاده از گرما یا رنگ مو موهای خود را در طول زمان آسیب خواهد شد. با خشک کردن موهای خود را در خارج از منزل ، مقدار گرما را که برای موهای خود استفاده می کنید کاهش دهید. استفاده از یک اسفنج مو به جای یک رول داغ.

افزایش زمان بین رنگ مو و استفاده از شامپو ویژه برای موهای رنگی برای کاهش آسیب مو.

به آرامی شانه موهای خود را

13. به آرامی شانه موهای خود را

برای جدا کردن مو از یکدیگر ، از یک شانه با دندان های گسترده استفاده کنید. شانه موهای خود را به پایان می رسد ، و سپس به بالا و به جمجمه. باز کردن مو با کشیدن شانه محکم بر روی مو منجر به ریزش مو.

چگونه موهای خود را در یک موی دم اسبی ببندید

14. چگونه موهای خود را در یک موی دم اسبی ببندید

کشیدن مو بسیار تنگ و صاف کردن دم بر سر می تواند مو را بشکند. در عوض ، کاهش موهای خود را و یا جمع آوری آن را به یک موی دم اسبی آرام. اجتناب از کشش موهای پلاستیکی. تغییر محل دم به طوری که موهای خود را شکننده در یک بار تبدیل شده است.

جزئیات بیشتر: نکات 10 برای رشد سریع مو
15. ماساژ سر
انجام ماساژ روزانه سر می تواند جریان خون به فولیکول های مو را تحریک و افزایش رشد مو. ماساژ روزانه سر را در برنامه تقویت مو خود اعمال کنید.

منبع لینک : https://royan.clinic/ways-to-speed-up-hair-growth/