میراث ماندگار “جمعه صورتی” ساخته نیکی میناژ

ده سال پیش ، در 22 نوامبر 2010 ، نیکی میناژ اولین آلبوم استودیویی مورد انتظار خود را منتشر کرد ، جمعه صورتی. پس از انعقاد قرارداد با Young Money در سال 2009 به عنوان اولین هنرمند زن برچسب ، همه نگاه ها به خواننده رپ نیویورکی بود تا ببیند آیا او می تواند به دنبال مخلوط های ویروسی خود حرکت را ادامه دهد ، Beam Me Up Scotty، Sucka رایگان، و زمان پخش تمام شد ، به علاوه یک آیه متوقف کننده نمایش در “هیولا” Kanye West. ناامید نشد.

آلبوم با موفقیت فوری همراه شد. جمعه صورتی با فروش 375،000 نسخه در هفته اول در شماره 2 جدول بیلبورد 200 قرار گرفت. این فیلم با حضور لورین هیل ، دومین هفته برتر در تاریخ هنرمندان زن ضبط هیپ هاپ را رقم زد سو Mاستفاده از لورین هیل در آگوست 1998 ، 422000 واحد را جابجا كرد. و پس از عرضه 14 هفته متوالی را در 10 لیست برتر سپری كرد. این پروژه در نهایت در 54 امین جوایز گرمی در سال 2012 نامزد بهترین آلبوم رپ شد و به عنوان آلبوم مورد علاقه رپ / هیپ هاپ در جوایز موسیقی آمریکا شناخته شد.

سلام و درود از کوئینز ، نیویورک ، Onika Maraj هنرمندی بود که چیزی برای اثبات داشت. در طول لیست آهنگ 13 آهنگ ، او ثابت کرد که بازی قلمش مورد سوال نیست ، در حالی که آسیب پذیری و توانایی های آفتاب پرست خود را نشان می دهد. او پس از ادعای تسلط خود بر مقدمه فوق العاده اعتماد به نفس ، “من بهترین هستم” ، او با “انتقام رومن” دنبال کرد ، آهنگی که در آن هیچ کس جز اسلیم سایه و تناقض نفس انگلیس ، رومن ، حضور نداشت. این زوج آنقدر شیمی روی این ترانه به نمایش گذاشتند که باور کردن اینکه این همکاری تقریباً اتفاق نیفتاده دشوار است. در طول مصاحبه در Rap Fix Live در سال 2010 ، میناج به یاد آورد که امینم اولین آهنگی را که برای او فرستاده بود ، رد کرد و گفت که او چیزی را دوست دارد که شبیه او باشد. پس از توافق با ضرب و شتم تولید Swizz Beatz ، هر دو Minaj و Em در یک جلسه دوستانه بار برای بار شرکت کردند ، و یکدیگر را تشویق به بیرون آوردن جانوران درونی خود کردند.

میناج به گفت: “یادم می آید ، هر وقت آیه ای برای” انتقام رومان “می نوشتم و آن را برای امینم می فرستادم ، او آیه جدیدی را می فرستاد.” XXL در مصاحبه ای برای شماره 20 سالگرد خود. “این رقابت ، سرگرم کننده بود.”

در “انتقام رومن” بود که میناژ ثابت کرد که قدرت خود را حفظ کرده و نقشه ای را برای نوع جریانهای بی دردسر و شعرهای جذاب که در طول زندگی حرفه ای خود به آن تکیه داده بود ، قرار داد. وی همچنین به ایده هایی اشاره کرد که حس نوستالژی نوزادان دهه 90 را ترغیب می کردند و به فیلم های کلاسیک دیزنی کلاه می انداختند. “من یاس نیستم ، علاladالدین هستم / تا این حد جلوتر ، این دست اندازها عقب مانده اند / مرا در آن چیز جدید ببین ، لعنت گنگ است” / من دارم شروع می کنم تا مثل اژدهای سیاه چال احساس کنم. “

میناژ ویژگی های اصلی خود را برای اولین تلاش خود به دست آورد ، شاهکاری که به دلیل واقعیتی که هنرمندانی مانند Eminem ، Kanye West ، Jay-Z ، Rick Ross ، انتخاب می کنند و در مورد همکاری با تازه واردها انتخاب می کنند ، حتی چشمگیرتر شد. در این گزارش آمده بود که رپرهای کالیبر بالا به اخلاق کاری میناج ، بازی قلم او احترام می گذارند و از همان ابتدا توانایی های وی را تشخیص می دهند. سالها بعد ، او همان فرصتی را به سایر هنرمندان این صنعت اعطا کرد ، مانند کاری که تابستان گذشته با مگان تی استالیون در “Hot Girl Summer” و با Pop Smoke در ریمیکس “Welcome to the Party” انجام داد.

در آهنگ “Blazin” به کمک کانیه وست ، نیکی با “Ye به دنبال همکاری نمادین خود در” Monster “بازی برگشت را تجربه کرد. در مقایسه با My Beautiful Twisted Fantasy در حالت ایستاده ، جایی که میناج درخشش درخشانی داشت ، او روش دیگری را پیش گرفت و سریع بازی خود را قبل از انتقال به شعرهای ملودیک و جذاب روی قلاب ، به نمایش گذاشت. او در نهایت مورد توجه مردم شیکاگو قرار گرفت ، و آهنگ آهنگ را قبل از اینکه شما در آیه دوم شرکت کنید ، تنظیم کرد.

او همچنین به دریک ، که به تازگی با Young Money نیز امضا شده بود ، برای آیه ای در مورد “لحظه 4 زندگی” ضربه زد. در طول دوستی که داشتند ، این دو نفر با یک رمز و راز کلی روبرو شدند که طرفداران را متعجب می کرد که آیا این دو افلاطونی هستند یا نه. دریک حتی با این ایده در پیست بازی کرد و رپ کرد ، “دمار از روزگارمان درآورد ، من و نیکی نیک امروز ازدواج کردیم / و همه شما عوضی که می شوید” می توانید یک دسته گل بگیرید / بله ، شما یک ستاره در چشم من هستید / شما و همه آنها دختران سفیدپوست ، مهمانی پنج نفره هستند. “

همانطور که نیکی میناژ در داستان جلد مجتمع خود در سال 2014 اشاره کرد ، مهم است که زنان چند وجهی داشته باشند. و بلافاصله در آهنگ هایی مانند “Save Me” مشخص شد که آسیب پذیری و شفافیت جنبه های ارزشمندی از مهارت های او است. این ترانه به شنوندگان وی گفت كه نه تنها می توانند انتظار بانرهای كلوب ، شعرهای رپ سخت و آهنگ های پاپ را داشته باشند ، بلكه می توانند به میناج اعتماد كنند تا به او بگویند كه در واقع چطور است.

در “Save Me” ، نیکی میناژ در مورد احساس قطع ارتباط با خودش و دنیا صحبت می کند. او از عزیزانش کمک می خواهد و فاش می کند که نمی خواهد در حالی که با همه چالش هایی که زندگی برای یک شخص ایجاد می کند دست و پنجه نرم می کند ، از خودش دست بکشد. اگرچه در سال 2010 به بازار عرضه شد ، اما با شرایط فعلی اجتماعی جهان در سال 2020 هنوز به موقع احساس می شود.

میناژ در گفتگو با مسیح گفت: “الهام بخش این تک آهنگ این بود که مانند موسیقی متن احساس شود.” جمعه صورتی بخش خاطرات در آن زمان. “این آهنگ به عنوان موسیقی متن فیلم احساس می شود. این تصویر جالبی از دختری ترسیم می کند که همه چیز را دارد اما هنوز هم احساس تنهایی زیادی می کند. او به یک هیولا تبدیل شده و کسی را که واقعاً او را دوست داشت دور کرده است. او صدها نفر را رانده است مایل ، با هق هق روی صورتش می افتد و از او می خواهد که او را نجات دهد. “

از لباس های جسورانه گرفته تا کلاه گیس های چند رنگش ، میناژ اعتماد به نفس ایجاد کرد که باعث الهام بخشیدن به دیگران شد که از نزدیک تماشا می کردند. اعتقاد او به خودش در بالاترین سطح تاریخ قرار داشت و این امر هنگام اجرای “آیا این کار را می کرد” در نمایش ها مشهود بود. میناج در هیت ساخته شده در بنگلادش ، بار دیگر بازی كلمه سریع و جذاب خود را به نمایش گذاشت و “عوضی پسرش” را صدا كرد. او به روشی مشابه “انتقام رومن” استکباری را که طرفداران آن را دوست دارند به نمایش گذاشت.

میناج یکی از معدود خواننده های زن رپ بود که در آن زمان وزوز می کرد ، او را در یک موقعیت منحصر به فرد قرار داد تا صمیمانه در مورد روابط صحبت کند ، از منظری که طرفداران می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. با گوش دادن به آهنگی مانند “Right Thru Me” می توانید همان راهی را انتخاب کنید که میناج از بودن در کنار کسی که همه طرف او را بیرون می آورد احساس کرد. او در آهنگ تولید شده توسط Thielk “Andrew Money” ، قبل از اینکه به گروه کر بیفتد ، آیات آرام را ارائه می دهد و در مورد جنبه های مختلف دوست یابی آواز می خواند. لحظاتی از این دست مهم بود. میناج انتظار این را داشت که طرفدارانش برای داشتن لحظه ای احساسی هنگام گوش دادن به موسیقی مجبور نباشند به خوانندگان کلاسیک R&B متوسل شوند. راحتی دانستن اینکه MC دخترانش را تحت پوشش قرار می دهد ، راحتی جدیدی داشت و هیچ موضوعی از قلم نیفتاد.

وی در سال 2014 به مجتمع گفت: “هر زنی چند وجهی است.” “هر زنی دارای سوئیچ است ، خواه مادر شود ، خواه مرد خوار شود ، خواه مجبور باشد الاغ بزند ، خواه یکی باشد. از پسران ، خواه مجبور شود به بچه ها نشان دهد که او به همان اندازه باهوش یا باهوش است ، به همان اندازه با استعداد یا خلاق است. زنان بسیاری از جنبه های خود را سرکوب می کنند. “

در بیرون از صحنه ، “آخرین شانس” ، نیکی اعلام کرد که ستاره او فقط به افزایش خود ادامه می دهد. “به آنها بگویید که من برای بالای سر هستم ، فوربس/ به سمت بالا ، نقطه سازمان ، “او رپ. و در سراسر جمعه صورتی، نیکی نشان داد که به همان اندازه که می تواند رپ کند ، می تواند آهنگ های ملودیک و بنرهای پاپ نیز بسازد. با ترکیب ژانرها ، او ثابت کرد که نمی توان او را در یک گروه گنجاند ، صفتی که او برای بقیه کار خود حفظ می کند.

جمعه صورتی فقط آغاز بود. این پیش نمایش در جهان اصلی بود که نیکی میناج برای مدت طولانی در آن حضور داشت. از این آلبوم به عنوان پروژه ای یاد می شود که وی را از انتخاب شماره 1 پیش نویس به شخصی منتقل می کند که می تواند به یک پیشکسوت فصلی تبدیل شود. شنیده می شود که خودش را پیدا می کند و می فهمد دقیقاً چه چیزی برای او در زمان واقعی کار می کند. میناج پس از دستیابی به فرمول شخصی در هم آمیختن رپ و آواز ، آن را با خود حمل می کرد و اثبات می کرد که به شیوه ای مشابه Drake اثبات می کند که برای تکمیل یک آهنگ نیازی به ضربه زدن روی شخص دیگری ندارد. او می توانست همه کارها را انجام دهد.

از آن زمان ، صف طولانی از رپرهای زن برای استفاده در صنعتی که روزگاری تحت سلطه مردان بود ، پله های خود را بالا بردند. موفقیت بی دریغ او باعث الهام بخشی از نسلی از خوانندگان رپ شده است که پا جای پای او گذاشته اند. همین اواخر ، ستارگان جدیدی مانند Megan Thee Stallion ، Mulatto ، Rubi Rose و … با صراحت درباره تحسین خود از حرفه میناج صحبت کرده اند و وی را یکی از بزرگترین تأثیرات موسیقی خود ذکر کرده اند.

اگرچه نیکی میناژ زیاد رپ نمی کرد sex در اولین حضور خود ، او در پروژه های بعدی خود موضوع را کشف می کند. و مگان تو استالیون که آشکارا به موضوعاتی از آن طبیعت تف می ورزد (شاید مهمترین آن در آیه خود برای “WAP” باشد) از رشد میناژ در طول سالها الهام گرفته است. نه تنها Queens MC باعث ایجاد انگیزه در هنرمندان جدیدتر شد تا درباره موضوعات جنسی صحبت کنند ، بلکه زنان را نیز تشویق کرد که منحنی های خود را بپذیرند.

با توجه به یادداشت شخصی تر ، به عنوان شخصی که سالها طرفدار موسیقی میناج بوده است ، می توانم این حقیقت را تصدیق کنم که جمعه صورتی آسیب پذیری را تشویق می کند. در طول آلبوم ، میناژ طبق قوانین خودش بازی می کرد و صریحاً درباره مشکلات روابط ، ترس از نرسیدن به اهدافش صحبت می کرد و می خواست همیشه به خودش وفادار بماند. من خودم به عنوان یک همکار نیویورکی ، لحظاتی در زندگی ام وجود داشت که می پرسیدم آیا داستان من به اندازه همتایان مرد من مهم است؟ بعد از گوش دادن به این آلبوم ، فهمیدم که هست و هست.

رفتن از Beam Me Up Scotty“هنوز هم برمی خیزم” به جمعه صورتی“اینجا من هستم” ، نیکی میناژ به من نشان داد که اشکالی ندارد که همه چیز مشخص شود. به عنوان زنان ، اغلب ناگفته هایی وجود دارد که همه چیز را پایین بیاوریم و درباره موضوعاتی که ما را آزار می دهد صحبت نکنیم. در این مدت ، از بیرون که به داخل نگاه می کرد ، به نظر می رسید که میناج دنیا را در دست دارد. با این حال موسیقی او نشان داد که یادگیری نحوه کنار آمدن با همه چالش های زن بودن یک روند یک شبه نیست. سالها پذیرش ، یادگیری و یادگیری لازم است. من مجبور شدم مکالمات سختی با خودم داشته باشم به همان روشی که میناج با آن انجام داد خودش در “نیکی قدیمی عزیز” ، در تلاش برای رشد و رسیدن به سطح جدیدی از زندگی. تغییر می تواند چالش برانگیز و ترسناک باشد. ممنونم جمعه صورتی به من نشان می دهد که می توان آن را انجام داد

یک دهه بعد ، هنوز می توان آلبوم اولیه نیکی میناژ را برای سنگهای قیمتی ، خنده ها و جدایی از واقعیت جدا کرد ، که در نهایت شاهدی بر میراث ماندگار آن است. جمعه صورتی ثابت کرد که میناژ اینجا است تا بماند ، و او به چیزی جز هنر خود احتیاج ندارد تا خودش صحبت کند.