مقاله در مورد آموزش ژیمناستیک

به شکلی که از المپیک 1924 هر دستگاه برای خود، مدالی جداگانه دید؛ همچنین از المپیک لس انجلس به بعد، رشتهای تحت عنوان ژیمناستیک موزون به لیست ورزشها اضافه شد و از المپیک 1996 آتلانتا، این ورزش به شکل تیمی نیز صاحب مدال شد. ترامپولین، رشتهای است که از المپیک 2000 سیدنی به جمع رشتهها اضافه شده است و ژیمناستیک موزون نیز همانگونه که اشاره شد، از المپیک 1984 لس انجلس به جمع رشتهها اضافه شد. او نخستین ژیمناستی است که توانست در مسابقات المپیک امتیاز کاملِ ۱۰ را کسب کند. بهر حال اگر بخواهیم نیروی بدنی ژیمناستی را تقویت نماییم تنها بوسیله اصل بار اضافی میتوان به این هدف رسید. او دوست داشت که خیلی از خواستههایش را روی من اجرا کند. کودکانی که پدر و مادرشان دوست دارند آنها را هر روز بیشتر در میان مردم مطرح کنند. وی استفاده از میله های موازی، حلقه ها و میله های افقی را در مسابقات بین المللی توسعه داد.

آموزش ژیمناستیک از اولفدراسیون بین المللی ژیمناستیک (FIG) هشت ورزش را مشخص کرده است از جمله ژیمناستیک موزون یا ریتمیک، ژیمناستیک چرخ، ژیمناستیک نمایشی، ترامپولین، ایروبیک، آکروباتیک و پارکور، که برای آقایان و بانوان مسابقات جداگانه ای دارد. ژیمناستیک از جمله ورزشهایی است که ریشهای کهن دارد؛ هرچند گزارش شده که این ورزش در مصر و چین باستان نیز انجام میشده است، اما اکثر کارشناسان، اعتقاد دارند یونان باستان زادگاه اولیه این رشته بوده است. انجام این تمرینات به جز مواردی که نیاز به استفاده از سلاح داشت، برهنه انجام می شد. در اسپارتا، در یک فعالیت معرفی شده به عنوان یک برنامه آموزشی، Aggo یا Gymnastics عنصر اصلی ژیمناستیک را در قالب یک رقص perire – یک رقص به سبک نظامی – اجرا کردند که توسط دانش آموزان برای مقامات دولتی در سال آخر سال تحصیلی اجرا می شد. طبق مقررات بین المللی ژیمناستیک برای شروع برنامه ژیمناست میتواند از یک پیش تخته استفاده نماید این پیش تخته باید در قسمت پایینی تکیه گاه پارالل یا بر روی تشک با همان ارتفاع قرار گیرد .

عدم شکلگیری مهارتهای ضروری کودک: بسیاری از ورزشها برای کودکان پیش از دبستان، مناسب سن آنها نیست چون بیشتر از نظر توانایی فیزیکی، دامنه تمرکز و توان یادگیری قوانین بازی رشد کافی نکردهاند. با گذر زمان و رسیدن به قرنهای هجدهم، نوزدهم و بیستم، اهمیت این رشته دوباره زیاد شد؛ از آنجایی که ژیمناستیک از فلسفه ذهن سالم در بدن سالم میآید، در قرون ذکر شده مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت و از این زمان بود که آموزش و یادگیری ژیمناستیک، به خصوص در کشورهای غربی رواج یافت. ژیمناستیک ورزش پایه است حتی کارشناسان این رشته میگویند یادگیری حرکات ژیمناستیک از دوومیدانی و شنا هم ضروریتر است. به همین مناسبت تصمیم گرفتیم در این بخش به طور ویژه به رشته ژیمناستیک در این مسابقات و همچنین تاریخچه این ورزش در المپیک های قبلی بپردازیم. همچنین ژیمناستیک به عنوان یکی از اصلیترین ورزشها برای آمادگی بدن در یونان باستان و المپیک کهن کاربرد داشت. به گزارش ایسنا و به نقل از کیودو، سیمون بایلز ۲۴ ساله در بازی های ۲۰۱۶ ریودوژانیرو موفق به کسب چهار مدال طلا و یک برنز شد و تقریبا یکی از بهترین ژیمناست های تمام دوران محسوب می شود. فعالیت ورزش ایروبیک به موازات توسعه اش در دنیا از سالهای ابتدایی دهه ۷۰ شمسی به صورت پراکنده در ایران آغاز شد.

سازمان یافته شرکت می کردند.امروز با موضوع تغذیه مناسب برای ورزش ژیمناستیک در خدمت شما هستیم. یک اصل اساسی این است که کودکان از طریق بازی آموزش می بینند و این موضوع مرکز و اساس آموزش کودکان از موقع تولد تا سال های مدرسه هست. از جمله مربیان بسیار توانمند و عالیه این مجموعه خانم راحله غلامیان هست که فقط با کیفیت کار متمایز هستند. اولین بازی های المپیک زنان مقدماتی بود و فقط چند مسابقه را شامل می شد. اعضای تیم ملی ژیمناستیک زنان آلمان در اعتراض به «نگاه جنسی» به زنان در مسابقات المپیک توکیو با لباسهای متفاوتی شرکت کرده اند. سیمون بایلز از ایالات متحده در مسابقه خرک در فینال تیمی ژیمناستیک زنان در بازی های المپیک توکیو با کناره گیری باعث شوکه شدن خیلی از اهالی این رشته شد. در دهه ۱۹۲۰ زنان در مسابقات ژیمناستیک سازمان یافته شرکت می کردند. زمان بهینه شروع کلاس ها در نظر گرفته می شود سن 3-4 سال.

منبع : https://instagram.com/gymnastic_academy_figa