مصاحبه جسی ریز: صحبت از آهنگ جدید پرندیدا ، چه خبر بعدی

جسی ریز کارهای بزرگی را برای سال 2020 برنامه ریزی کرده بود. خواننده R&B کلمبیایی-کانادایی با آغاز سال ، آماده تور کامل سوپراستارود بود ، با بیلی الیش تور و آلبوم مورد انتظار خود را منتشر کرد قبل از اینکه عشق به کشتن ما بیاید –که اوایل امسال با او در مورد آن صحبت کردیم – با یونیورسال. البته ، بعد ، همه گیری ویروس کرونا – و قطار فراری که در حرفه او بود ، ناگهان به نظر می رسید که از خط خارج شده است.

اما ریز فردی نیست که به راحتی دلسرد شود و در طول بقیه سال ، تحت تأثیر قرار نگرفت. آلبوم او در اواخر ماه مارس با بازبینی های گسترده و ده ها نامزد دریافت جایزه منتشر شد. او در شبکه های اجتماعی منفجر شد و استفاده از اینستاگرام و توییتر خود برای برقراری ارتباط با طرفداران در هنگام تور دور از ذهن بود. و از همه به یاد ماندنی تر ، او دورترین کنسرت اجتماعی را که می توانست تصور کند ، هنگامی که در بالای برج CN زانو زد و قبل از شروع پلی آف NBA سرود ملی را خواند ، اجرا کرد و اثبات کرد که برای تحریک جمعیت به سالن کنسرت نیاز ندارید.

اکنون ، ریز از یک آهنگ کاملاً جدید رونمایی می کند که در زمان خرابی قرنطینه به تنهایی در خانه ضبط شده است. او با Google و YouTube Music همکاری کرد تا “Prendida” را به طور انحصاری از طریق Nest Audio Session در YouTube Music منتشر کند ، و این نشان می دهد ، هر چقدر هم که مسائل سخت باشد ، نمی توان جلوی جسی ریز را گرفت.

ما تلفنی با جسی آشنا شدیم تا در مورد آهنگ جدید و چشم انداز او از سال آینده و بعد صحبت کنیم.

درباره آهنگ جدیدی که برای جلسات Nest Audio ساخته اید برای من بگویید.

مثل هر آهنگی که می نویسم ، در مورد زندگی واقعی من است. دارم به جایی می رسم که نمی خواستم خودم را تحت فشار شکستگی قدیمی قلب قرار دهم. من سعی می کنم شعور خود را بر خلاف گذشته به اکنون تحمیل کنم. صادقانه بگویم من خیلی آهنگ شاد نمی نویسم ، اما این نوعی دیدگاه شاد در مورد شکستگی قلب است – چون پایان کار است ، می دانید؟

پس چگونه تحت تأثیر شکستگی قلب قرار نگرفتید؟ موفقیت عاطفی چه بود؟

فکر می کنم این پیشرفت فقط یک روند طبیعی نبود. تنها ثابت زندگی تغییر است ، بنابراین من فکر نمی کنم که شما بتوانید برای همیشه در دل شکستن بمانید. نزدیک تر از پایان تجربه من بود.

“من وقتی برای اولین بار وارد محاصره شدیم با افسردگی دست و پنجه نرم کردم. این خیلی زیاد بود. من مجبور شدم واقعاً روی این مسئله تمرکز کنم که چگونه می توانم با آن آرامش خود را پیدا کنم.”

سعی کردم عنوان را در گوگل ترجمه کنم. به نظر می رسد “پرندیدا” به معنای چیزی مانند “روشن” است؟ درست است؟

خوب ، این به نوعی شبیه یک اصطلاح است. اگر معنای واقعی را بگیرید ، بله. اگر بگویید ، “آیا چراغ روشن است؟” شما می گویید ، “La luna est prendida.” اما اگر بیرون از نوشیدن مشروبات الکلی هستید و 10 نوشیدنی خورده اید ، می توانید بگویید: “یو ، آیا دختر خانگی پرندیدا است؟” می دانید منظور من چیست؟ این در لغت به معنای “روشن” است. بنابراین ، این آهنگ در اصل “روشن” نامیده می شود ، اما نسخه زنانه است.

بنابراین ، “پرندیدو” نسخه مردانه است ، تصور می کنم؟

درست.

من می خواهم از این استفاده کنم ، بنابراین می خواهم در مورد صرف صریح بگویم.

[Laughs] درست ، دقیقاً ، شما خواهید گرفت پرندیدو امشب ، دوشنبه

ما در همه گیر هستیم! دیگر چیزی به نام دوشنبه وجود ندارد.

تقریبا. موافقم. ما به نوعی در این منطقه خاکستری از زمانبندی زندگی می کنیم.

شما مخصوصاً سال عجیبی را پشت سر گذاشته اید. آلبوم شما مانند درست در ابتدای قفل کردن.

مامان بله ، کاملا من در تور بودم ، برای Billie Eilish گشوده شدم و آماده شدم تا آلبوم را رها کنم ، هر دقیقه یک میلیون مایل را طی کنم – و ناگهان این یک توقف ناگهانی بود. قطعاً رفتن از روی صحنه بودن با هزاران نفر به بازگشت به شهر ، بازگشت به اتاق من و چهار دیوار بسیار شدید بود. شدت داشت شدید بود. من تقریباً آلبوم را بیرون نگذاشتم.

واقعاً؟ چه عواملی باعث تغییر عقیده شما شد؟

من فکر می کنم که به دلیل عوامل دیگر ، در آن مرحله ما تاخیر می انداختیم ، بنابراین من از انجام دوباره این کار دلهره داشتم. من فهمیدم که می توانم در زمان واقعی بپرسم ، بنابراین وارد اینستاگرام شدم و مثل این بود که “آیا باید آن را به بعد از همه گیری موکول کنم؟” این آلبوم ارتباط زیادی با مرگ و میر دارد. قرار بود بیشتر یک کاتالیزور باشد ، زیرا اکثر مردم زندگی را بدون اینکه واقعاً فکر کنند قرار است بمیرند ، می گذرانند. ما فقط روی آینده تمرکز می کنیم. من قصد دارم این کار را هفته آینده یا سال آینده انجام دهم.

اما همه گیری آن را تغییر داد؟

این زمینه را تغییر داد. این یک تفسیر در مورد مرگ و میر و مرگ شد. هرگز تصور نمی شد که چنین باشد – اما این همان چیزی بود که شد. مثل چوب و حرکت بود. همانطور که می روید آن را می فهمید. خوشحالم که تصمیم گرفتم آن را رها کنم. آن چیزی نبود که انتظار داشتم و حتی تا دو هفته پیش هم نتوانستم آهنگ ها را به صورت زنده با گروهم پخش کنم. اما من همچنین معتقدم که همه چیز به یک دلیل اتفاق می افتد ، به همان اندازه کلیشه که به نظر می رسد. فکر می کنم منظور این بود که همانطور که بیرون آمد بیرون بیاید.

“مردم در مورد اینکه باید کانادا را ترک کنند و برای گرفتن عشق مجبور به رفتن به جای دیگر هستند صحبت می کنند – بنابراین بدست آوردن آن در خانه بسیار خوب است.”

شما در تابستان به اجرای زنده یک آهنگ رسیدید – زمانی که قبل از اینکه رپتورها بروکلین را بازی کنند ، سرود ملی را در بالای برج CN اجرا می کردید. چگونه آن جمع شد؟

من و رپتورها مدتهاست که می خواهیم با هم ادبی کنیم. ما می خواستیم کاری را چند بار قبل انجام دهیم ، اما برنامه ریزی فقط جواب نداد ، من همیشه در جاده بودم یا هر چیز دیگری. مدیر من گفت که او این ایده را دارد ، و من مثل او بودم ، بله ، اجازه دهید آن را انجام دهیم! به خصوص به این دلیل که ما توانستیم بنشینیم و آگاهانه تصمیم بگیریم که لحظه ای فراتر از موسیقی مهم باشد. برای ساختن لحظه ای بیشتر از یک سرود. این یک جمله معتبر بود ، می دانید؟ حرف عجیب و غریبی است زیرا لحظه به خودی خود صحبت می کند. اما من واقعاً خوشحالم که ما توانستیم این کار را انجام دهیم ، و به خصوص با سازمانی مانند رپتورز. آنها امسال بدون ترس صدا کرده اند.

چشم انداز شما برای چند وقت آینده چگونه است؟

لعنتی احساس می کنم همه ما در یک قایق هستیم – هرکسی که سعی کند وانمود کند می داند چه اتفاقی خواهد افتاد فقط حدس زدن است. در پایان روز نمی دانیم که اوضاع زودتر بهتر می شود یا خیر. من به نوعی واقعاً سعی در تمرکز بر روی الان دارم. این بهترین چیز برای ذهنیت من است. وقتی برای اولین بار وارد قفل شدیم ، با افسردگی دست و پنجه نرم کردم. خیلی زیاد بود. من واقعاً باید روی این مسئله تمرکز کنم که چگونه با آن آرامش پیدا کنم. بنابراین احساس می کنم این نگاه من است. هر چیزی می تواند رخ دهد. من فقط سپاسگزارم که زنده ام و افرادی که دوستشان دارم زنده هستند. هرچه که بیاید همان چیزی است که با آن کنار خواهم آمد

شما به ویژه در کانادا بسیار مورد تحسین قرار گرفته اید ، به این ترتیب نام های Juno و Polaris را به دست آورده اید و جایزه Prism را دریافت کرده اید. برای شما چه معنی دارد که در خانه اینقدر در آغوش بگیرید؟

خیلی خوب شده که این عشق را بدست آورم. مردم در مورد اینکه باید کانادا را ترک کنند و مجبور شوند برای گرفتن عشق به مکان دیگری بروند صحبت می کنند – بنابراین بدست آوردن آن در خانه بسیار خوب است. من به کانادایی بودنم افتخار می کنم. من به کلمبیایی-کانادایی بودنم افتخار می کنم. این کشور کاملی نیست و این بدان معنا نیست که نژادپرستی در اینجا وجود ندارد. گاهی اوقات سیاست درگیر می شود و اوضاع به هم ریخته می شود. اما من به مواقعی که از هنر من تقدیر شده است ، و مخصوصاً اینجا در خانه ، افتخار می کنم.