مرحله انتخاب رنگ کامپوزیت چگونه است؟

نانو با قابلیت های ویژه ای که دارد می تواند بهترین ترکیب ممکن را با مواد سازنده کامپوزیت به وجود بیاورد. دندانپزشک آن را در قسمتهای کوچک بر روی دندان میگذارد و به آرامی هر یک از آنها را بر روی جای خود با برس میمالد تا زمانی که بخشی از ترمیم در حال ساخت از شکل مورد نیاز برخوردار باشد. حال زمانی که دندان های خود کامپوزیت می کنید باید دقت داشته باشید که حفظ بهداشت دهان و دندان اهمیت بیشتری پیدا می کند. در واقع میتوان گفت امروزه داشتن لبخند زیبا و دندانهای مرتب به یک امر ضروری برای حضور در جامعه، به خصوص برای افرادی که جایگاه اجتماعی بالایی دارند، کامپوزیت دندان لاهیجان تبدیل شده است.

کامپوزیت میکرو فیل به نام ریز دانه نیز شناخته می شود. از این روش می توانید برای تعداد لمینت دندان مورد نیاز خود نیز استفاده نمایید. در این روش از تراش دندان و مواردی از این قبیل استفاده نمی شود. البته ممکن است در طول سالیان متمادی که از این روش درمان زیبایی استفاده می کنید دندان شما دچار لب پریدگی یا شکستگی شود که باید آن را در اسرع وقت ترمیم نمائید. اما میتوانید مطمین باشید که قیمت های پایین نیز، نشانی از بی کیفیتی است. از منظر مقاومت و استحکام این نوع ذرات بسیار عالی و در نوع خودشان بهترین هستند اما زیبایی کافی را ندارند.

این نوع کامپوزیت ریزدانه هایی به اندازه کمتر از ۱۰۰ نانومتر دارند. برای یافتن پاسخ سوال خود می توانید مزایای استفاده از کامپوزیت دندان را که در ادامه به آن اشاره می کنیم مطالعه بفرمایید. اسم دیگر این کامپوزیت، درشت دانه می باشد که برای اولین بار وارد بازار و صنعت پزشکی شد.

کامپوزیت ماکروفیلد دیگر طرفدار خود را ندارد و امروزه کمتر از آن استفاده می شود. امروزه نوعی از این کامپوزیت دندانی به نام کامپوزیت ونییر وجود دارد که کاربرد زیبایی آن فراوان است و اکثرا برای قسمت جلویی دندان های که دچار فاصله شده اند و یا دچار لب پریدگی شده اند به کار می رود و چهره افراد با این ابزار زیبایی تغییر قابل ملاحظه ای می کند. فرمدهی رزین کامپوزیت از مهمترین مراحل کامپوزیت دندان است و به طور مستقیم به مهارت و تجربه دندانپزشک بستگی دارد. طی این جلسه وضعیت سلامت دهان و دندان ارزیابی شده و دندانپزشک از وجود یا عدم وجود عفونت یا بیماری لثه اطمینان حاصل میکند.