قالیشویی نسیم شهر

قالیشویی نسیم شهر

قالیشویی نسیم شهر

در فرش‌های دستباف از رنگ‌های طبیعی به کارگیری میگردد به همین دلیل، شستشوی این فرش‌ها از آلرژی بالایی برخوردار است و استعمال از شوینده ی نامناسب، ممکن است به رنگ فرش شما را پخش کند و به فرش آسیب دائمی بزند. از آن‌جایی که ارزش مادی و معنوی فرش‌های دستباف زیاد بالاست، باید در جهت محافظت و محافظت آن اعتنا ویژه داشت. همچنین اگر هنگام شستشو از دمای بالا و نامناسب به کار گیری کنید، حرارت می تواند به پرز فرش آسیب برساند؛ به این ترتیب به جهت شستشوی فرش‌های دستباف بایستی از افرادی به کارگیری نمایید که علم و تخصص کافی داشته باشند و حساس توجه به جنس و بافت فرش، قالیشویی را انجام دهند. شستشوی فرش‌های دستباف در صورتی که در خانه و دارای سهل انگاری انجام شود، باعث می گردد فرم و زیبایی فرش از ین برود و نخ‌های ابریشم فرش شما در اثر حفظ غلط پاره شود. معمولا فرش‌های دستباف رنگ میدهند که خودتان نباید آن ها را بشویید پس سفارش میگردد همین کار را به شرکت‌های قالیشویی تخصصی بسپارید.

 شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی چطور انجام می شود؟

 در شرکت‌های قالیشویی، در آغاز فرش‌ها را تحلیل می کنند و درصورتیکه نیاز به ترمیم و رفوگری داشته باشد، آن را کلیدی مشتری در میان می گذارند و آن گاه آنان را با کمک اشخاص کارشناس که تار و پود فرش را می شناسند، ترمیم می کنند. سپس فرش‌ها مهم متد‌های جدید، به گونه‌ای که به تار و پود فرش آسیبی وارد نشود، خاک گیری می شوند. پس از خاک گیری، لکه‌ها بررسی می گردند و لکه گیری، کلیدی مواد مناسب انجام می‌شود. بعد از آن مواد و شوینده‌های متناسب حیاتی کالا فرش شما به گونه‌ای که رنگ‌ها را پخش نکنند، استفاده می شوند و اگر فرشی آلرژی خاصی داشته باشد، همین آیتم کلیدی حیث متخصصان رعایت می‌شود و پس از آن، با دقت به دانسیته فرش قالیشویی با تجهیزات مدرن انجام می‌شود. حیاتی اعتنا به اینکه فرش‌های دستباف نسبت به فرش‌های دیگر حساس‌تر هستند، شستشوی آن ها در دمای مناسب به زیاد حساس است. آب‌گیری هم فرش جزو مهمترین مراحل فعالیت است، چون درصورتیکه به صحت انجام نگیرد، فرش‌ها بوی نامطبوعی می گیرند. بعد از آن از آن فرش‌ها دارای دستگاه‌های مناسب به گونه‌ای خشک می شوند که پس از خشک شدن لکه‌های زرد نداشته باشند.

چرا فرش‌ها به شستشو نیاز دارند؟

 داشتن فرش‌های سلامت و تمیز سرمایه‌ای نه فقط به جهت منزل ی شما بلکه برای سلامت شماست، به خصوص چنانچه در خانه بچه‌های ریز دارید یا این که حیوانات خانگی نگه داری می کنید. فرش‌های کثیف، جذابیت فضا و دکوراسیون خانه‌ی شما را از دربین می برند. خصوصیت عمده آن‌ها اینگونه است که خاک و گرد و غبار و ذرات کوچک را به خویش جذب می کنند که این‌ها مواقعی میباشند که اساسی جارو برقی به سادگی تمیز نمی شوند. مطمئنا اهمیت گذشت روزگار به برهان خاک و لکه هایی که بر روی فرش‌ها می نشیند، ظاهر روز اولشان را از دست می دهند و این ذرات به الیاف فرش شکافت می کنند و سبب ساز فرسایش آن‌ها می شوند. خاک و گرد و غبار کلیه جا میباشد و شیوه گریزی از آنها وجود ندارد بدین ترتیب فرش‌ها بایستی به صورت دوره‌ای تمیز شوند. تمیزکاری به موقع قالی‌ها و فرش‌ها عمر آنها را اکثر مینماید و فضای خانه ی شما را تازه می کند. حالا باید تحلیل نماییم که کدام نحوه برای شستشوی فرش‌های شما مناسب‌تر است؟

معایب روش‌های شستشوی سنتی فرش‌ها

درصورتیکه قرار هست قالیشویی را خودتان و حساس روش‌های سنتی انجام دهید، باید بدانید که مهم انحصار هایی روبرو میباشید و انجام همین کار معایبی دارد: 1. پاک کردن تمام کثیفی‌ها و لکه‌ها آسان نیست. فرش‌ها ممکن است لکه هایی داشته باشند که حذف آنها دشوار باشد، پس می بایست تمیز کردن آن ها را بر عهده‌ی متخصصان بگذارید. 2. شستن قالی‌ها و فرش‌ها در منزل زمان‌بر است. تمیز کردن فرش‌ها عمل آسانی نمی باشد و نیاز به صرف انرژی و وقت زیادی دارد. شما ممکن می باشد در تمیز کردن عالی باشید، اما زمانه به اندازه به جهت همین عمل نداشته باشید زیرا در جای دیگری سرگرم عمل هستید. در همین حالت، باید استخدام متخصصان را در لحاظ بگیرید. 3. خطر خسارت و به تبع آن هزینه‌های بالاتر وجود دارد. فرش‌ها به موادی که برای شستشوی آن ها استفاده میگردد بسیار حیاتی هستند، در صورتی که به طور تصادفی از مواد نامناسب استعمال نمایید و یا طریقه‌ی مصرف آنان را به درستی ندانید، ممکن هست به فرش شما زخم جدی وارد شود که هزینه ی بیشتری برای شما خوهد داشت. 4. استعمال ی بیش از حد از شامپو فرش و خیس کردن بیش از حد فرش می تواند موجب از فی مابین رفتن رنگ فرش‌ها شود و همچنین گهگاه بدشکل شدن فرش‌ها و قالی‌ها و باد کردن آنها پیش می آید. 5. فرآیند خشک شدن فرش‌ها کلیدی طرز سنتی ممکن است طول بکشد و در روزهای بارانی نیز فعالیت شما سخت‌تر می‌شود. 6. شستشن بی توجه فرش‌ها سبب ساز می گردد که مواد شوینده بر روی فرش باقی بماند که این فرمان به مرور باعث پوسیدگی فرش می‌شود. 7. هنگامی که قالیشویی را به روش سنتی انجام می دهید ممکن میباشد به ادله عدم شستشوی کافی، آب چرک آلود در قسمت‌هایی از فرش باقی بماند که همین سبب ساز می‌شود آن‌گاه از خشک شدن فرش‌ها، لکه‌های زردی بر روی آنان پدیدار شود. —چرا بایستی شستشوی فرش‌ها را به دست قالیشویی‌ها و افراد متخصص بسپاریم؟— در گذشته، شستشوی قالی‌ها به رخ سنتی رواج داشت البته امروزه به عامل آپارتمان نشینی این امکان فراهم نمی باشد و همچنین مراکزی به جهت این کار وجود دارا هستند که به رخ حرفه‌ای این عمل را انجام می‌دهند و شما می‌توانید به آنها اعتماد کنید. همین مراکز، فرش‌ها را مهم امکانات و تجهیزات حرفه‌ای می‌شویند به طوری که رنگ فرش‌ها مراقبت میشود و ارتفاع قدمت آن‌ها ارتقا می یابد؛ اهمیت ارتقاء طول قدمت فرش‌ها شما می‌توانید به صورت طولانی مدت در هزینه‌های خویش صرفه جویی کنید. شستن فرش‌های دستباف اصول و قواعد خاصی را می‌طلبند و به جهت شستن آن‌ها بایستی توجه بیشتری به خرج داد، ولی فرش‌ها چه دستباف باشند چه فرش ماشینی، سپردن آنان به متخصصان قالیشویی که از روش‌های بنیادین و به‌روز به کار گیری می کنند، مزایای زیادی برای شما به ملازم دارد.

 مزایای روش‌های شستشوی مدرن فرش‌ها

 

 1. فرش ها قبل از شسته شدن دارای دستگاهِ خاک‌گیر، دارای توان بالا خاک‌گیری و پرز گیری می‌شوند. 2. فرایند شستشو با دستگاه‌های روز عالم انجام می شود و مواد شوینده به لطف از بر روی فرش‌ها پاک می‌شوند، فرش بیش از حد خیس نمی شود و نجاست فرش‌ها هم به مهربانی برطرف می‌شود. 3. آبگیری فرش به شکل یکدست و متناسب اهمیت جور فرش انجام می‌شود. 4. در مرکز ها قالیشویی مدرن از مواد شوینده‌ی توانا به کار گیری میگردد که اشخاص کارشناس طریقه‌ی به کار گیری از همین مواد را به‌صورتی که آسیبی به فرش وارد نشود به مهربانی می دانند. 5. اساسی به کارگیری از دستگاه‌های قدرتمند، لکه ها، چربی ها، موی حیوانات خانگی، کپک‌ها و باکتری‌ها را به صورت عمقی پاک می شوند که از دربین رفتن همین مورد ها به تندرست اعضایی از خانواده‌ی شما که آلرژی و مشکلات تنفسی دارند، یاری خواهد کرد و همینطور بوهای ماندگار که بعضا از میکروب‌ها ایجاد می نمایند از فی مابین می روند. 6. فرش‌های سنگین و پرتراکم که نیاز به صرف انرژی متعددی به جهت شستشو دارا هستند را اهمیت تجهیزات منحصربه‌فرد و به‌صورت حرفه‌ای شستشو می دهند. 7. در گزینه مختصات فرش‌های شما دانش کارآمد دارند؛ زیرا فرش‌ها کلیدی اعتنا به بافت و ضخامتشان باید به روش‌های منحصر به فرد به خودشان شسته شوند.

قالیشویی باغ فیض

قالیشویی واوان

منبع golestanwash.com