شانس خواننده رپ روی «اسید رپ» که بر هنرمندانی مانند لیل اوزی ورت تأثیر می گذارد

احتمالاً سال 2023 پوشش های زیادی در مورد دهمین سالگرد میکس تیپ محبوب Chance the Rapper خواهد داشت. رپ اسیدی، با بازدید مجدد از آن، آهنگ کلیدی «Juice» در نهایت در جریان پخش قرار خواهد گرفت.

چنس در گفتگو با Complex، با تأمل در مورد تأثیر نوار، این پروژه را یک «کلاسیک کالت» نامید که در زمان رونمایی از هر نسخه دیگری در رپ متفاوت بود.

«قطعاً چیزی شبیه به آن وجود ندارد رپ اسیدی اگر به سال 2013 برگردید،» او گفت. “مثلاً، شما گرفتید [Kanye West’s] Yeezus، گرفتی [Drake’s] هیچ چیز مثل قبل نبود، شما مک میلر دارید تماشای فیلم با صدای خاموش، شما جی کول را گرفتید [Born Sinner]. از نظر رپ، مانند آلبوم دیگری وجود نداشت که آهنگی مانند «سیگاری زنجیری» یا آلبوم دیگری مانند «همه چیزی هستند» روی آن باشد. این موضوع خودش بود.»

در جای دیگری در گفتگوی خود با Complex، Chance توضیح داد که چگونه تأثیر پایدار نوار را، چه بر روی “صدای غرب میانه” و چه فراتر از آن می بیند.

Chance گفت: “من فکر می کنم این طرحی برای صدای غرب میانه است که هنوز هم تا به امروز می شنوید.” «فکر می‌کنم پیدا کردن کسی که یک یا دو سال از من کوچک‌تر است که تحت تأثیر قرار نگرفته باشد، سخت است رپ اسیدیحتی اگر اهل غرب میانه نباشند. جک هارلو، [Lil] یوزی ورت. مردمی که از سواحل مقابل و از جاهای دیگر هستند هنوز به من می گویند که این آلبوم برای آنها در آن زمان چه معنایی داشت.

چنس خاطرنشان کرد، اما برای کسانی که در زمان خلق نوار در شیکاگو بودند و به تحسین رسیدند، این تجربه حتی تاثیرگذارتر بود. رپ اسیدیاو گفت، در آن زمان اهداف متعددی را برای هنرمندان دنبال می‌کرد – به تعیین خطی برای کسانی که مسیری جایگزین را می‌پیمودند، کمک کرد، «اکوسیستمی» را که قبلاً وجود داشت، مستحکم کرد، و بخشی از چیز جدیدی از نظر شیکاگو بود. در موسیقی شناخته شده است.

کلید این دوره نیز Chief Keef بود که Chance به عنوان یکی دیگر از هنرمندان شیکاگویی که در آن زمان در حال تعریف مجدد صدا بود، فریاد زد.

«کانیه وست هنوز هم بزرگترین هنرمند بود، لوپه همچنان در حال چارت بود. هنوز نسل قدیمی‌تری از موسیقی بود که صدایی شبیه به آن نداشت رپ اسیدی چنس در مورد اهمیت آن سال های موفقیت، به ویژه برای کاری که او و کیف انجام می دادند، گفت. بنابراین احساس می‌کنم من و کیف در یک زمان بیرون آمدیم و هر دو کار خودمان را انجام می‌دادند. به همین دلیل است که ما پوشش بسیار زیادی دریافت کردیم و حمایت بسیار زیادی به این دلیل بود که با آنچه شما فکر می‌کردید صدای معمولی شیکاگو متفاوت بود.»

همانطور که طرفداران از قبل به خوبی می‌دانند، جشن‌های اسید رپ واقعاً گسترده است و مهم‌ترین آن‌ها شامل یک نمایش ویژه شهری در شیکاگو در ماه اوت است. برای همه جزئیات اینجا را ببینید.