سال نو به پیشکسوتان تالین مبارک

در آستانه تعطیلات سال نو ، توجه به جانبازان بیمار جدی و تنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای بسیاری از آنها ، هر روز که زندگی می کنند یک پیروزی بر شرایط زندگی است.

تالین ، 31 دسامبر – اسپوتنیک ، یولیا کالینینا. اعضای انجمن خط مقدم و “فرزندان شرکت کنندگان در جنگ بزرگ میهنی” تجارت سنتی خود را در زمان پیش از تعطیلات آغاز کردند – آنها با سلام و احوالپرسی سال نو به خانه های پیشکسوتان تالین رفتند.

اولین تبریک ها در تاریخ 28 تا 29 دسامبر به مخاطبان پیشکسوت تحویل داده شد. این هدایا توسط شرکت کنندگان در بزرگترین نبردهای جنگ میهنی بزرگ ، مدافعان لنینگراد و کهنه سربازانی که مستقیماً استونی را آزاد کردند ، دریافت شد. همه آنها و بسیاری از پیشکسوتان سخنان گرمی خطاب به آنها را شنیدند ، تبریک سال نو مبارک.

اسپوتنیک استونی پیش از این نوشته بود که اکنون 287 نفر در انجمن شرکت کنندگان در جنگ جهانی دوم تالین ثبت شده اند. میانگین سنی جانبازان 95 سال است. هشت جانباز در خانه سالمندان وجود دارد ، 28 نفر در بستر بیماری هستند. از خانه 217 جانباز خارج نشوید.

هدایایی برای پیشکسوتان

چهار گروه کیت های غذایی تعطیلاتی را برای جانبازان بستری و کم جابجایی تحویل گرفتند. هماهنگ کننده بخش “فرزندان شرکت کنندگان در جنگ بزرگ میهنی” آندری گونچاروف وظیفه تحویل بسته های غذایی را در منطقه линизам تالین داشت و رئیس انجمن نظامی – تاریخی خط مقدم جبهه آنها را در منطقه کوپلی تحویل داد.

© عکس: خط مقدم

کهنه سربازان جنگ از اعضای Front Line هدایایی دریافت می کردند

بیشتر داوطلبان در بزرگترین منطقه پایتخت – Lasnamäe شرکت داشتند. نینا پاولووا ، رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت کنندگان در جنگ جهانی دوم تالین ، خاطرنشان کرد که در اینجا همیشه یاوران زیادی وجود دارند.

وی گفت: “اول از همه ، این یک پیشکسوت خدمت سربازی است ، سرهنگ دوم بازنشسته میخائیل پارفنوویچ سولوشوننوک ، و همچنین باشگاه آکتیو با جوانی فوق العاده خود ، که در این زمینه به ما کمک می کند.”

نینا پاولووا مطمئن است که چنین دیدارهایی از سوی افراد جوان و فعال ، جانبازان را روحیه می بخشد و احساس مثبتی در آنها ایجاد می کند.

آندره لازورین ، رئیس انجمن تاریخی – نظامی خط مقدم گفت: “ما سالها پیش ، به سالخوردگان سال نو میلادی تبریک گفتیم ، حتی در زمان سلطنت ولادیمیر ایساویچ متلیسا *. چنین جلساتی قبل از تعطیلات با جانبازان به یک سنت خوب تبدیل شده است.”

© عکس: خط مقدم

کهنه سربازان جنگ از اعضای Front Line هدایایی دریافت می کردند

به گفته آندری گونچاروف ، هماهنگ کننده شرکت کنندگان در تبار جنگ بزرگ میهنی ، تنها 9 ماه مه نیست که باید در مورد جانبازان به یاد بیاوریم. بسیاری از سربازان خط مقدم ، سربازان محاصره و کارگران جبهه داخلی که در کنار ما در اینجا زندگی می کنند و اکنون به کمک و مراقبت مداوم نیاز دارند.

گونچاروف گفت: “برای من شخصاً ، این اقدام سال نو فرصتی برای تشکر از جانبازان باقی مانده برای زندگی ما است.”

پیشکسوتان با خونسردی از میهمانان استقبال می کردند و برای برقراری ارتباط آزاد بودند.

هوانورد ، مدافع کاروان های شمالی متفقین و امروز یوری ایوانوویچ صبانتسف ، یکی از فعال ترین سربازان پیشکسوت ، برای تبریک ها تشکر کرد. وی گفت: “سال نو زمان انتظارات و امیدهای شادی آور است. ما هر ساله این جشن را با اعتقاد به خوشبختی جشن می گیریم و البته سال آینده بهتر از سال قبل خواهد بود.”

© اسپوتنیک / یولیا کالینینا

سرباز خط مقدم یوری ایوانوویچ سابانتسف

تک تیرانداز سابق آنتونینا جورجیوا شوچنکو (در عکس اصلی – ویراستار) مطمئن است که سال نو مهربانترین تعطیلاتی است که اقوام و دوستان را در کوره متحد می کند.

الكساندر استپانوویچ آرسنین ، فرمانده درجه درجه سوم ، كه لهستان و آلمان را آزاد كرد ، یكی از شركت كنندگان در طوفان برلین در سال 1945 ، هنوز هم مصافحه شدیدی دارد: “تعطیلات را به همه پیشکسوتان تبریک بگویید! بچه ها ، نگه دارید!”

© عکس: یولیا کالینینا

آندری گونچاروف و شرکت کننده طوفان برلین الکساندر استپانوویچ آرسنین

تاتیانا سوکولووا ، نماینده بنیاد خیریه “به یاد ولادیمیر متلیسا” ، با هدیه دادن در منطقه Mustamäe گشت. وی گفت: “وقتی می بینید كه ورود شما در قلب جانبازان چه پاسخی می دهد ، می خواهید این كار را ادامه دهید.”

نینا پاولووا با ابراز تشکر از همه کسانی که در عمل تبریک سال نو به پیشکسوتان شرکت کردند اظهار داشت: از صمیم قلب من از همه کسانی که وقت ، مراقبت و توجه خود را به پیشکسوتان عزیز اهدا کردند سپاسگزارم.

© اسپوتنیک / دنیس پاستوخوف

نینا پاولووا ، رئیس جامعه شرکت کنندگان در جنگ جهانی دوم تالین

به گفته وی ، ارائه حمایت های معنوی و مادی از جانبازان جنگ بزرگ میهنی وظیفه اصلی انجمن شرکت کنندگان در جنگ جهانی دوم تالین خواهد بود.

یک رویداد خیریه سنتی در حال حاضر در استونی در حمایت از پیشکسوتان شرکت کننده در جنگ جهانی دوم جامعه تالین برگزار می شود که در کنار ائتلاف ضد هیتلر جنگیده اند. همه می توانند به پیشکسوتان کمک کنند.

* ولادیمیر متلیتسا – رئیس سابق انجمن تالین شرکت کنندگان در ائتلاف ضد هیتلر جنگ جهانی دوم ، در خاستگاه جنبش کهنه سربازان در استونی ایستاد.

همچنین بخوانید: