رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت که او روسیه را دشمن نمی داند

اخبار

یک لینک کوتاه دریافت کنید

316531

ادی راما ، نخست وزیر آلبانی ، رئیس اتحادیه اروپا ، در دیدار با سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه در مسکو ، تأکید کرد که روسیه دشمن نیست

تالین ، 26 فوریه – اسپوتنیک. النا چریشوا ، سردبیر بخش استونی اسپوتنیک ، در صفحه فیس بوک خود نوشت: “ممکن است عده ای در ناتو باشند و از روسیه نترسند.”

چریشوا در جلسه وزیر خارجه روسیه سرگئی لاوروف و نخست وزیر آلبانی ادی راما حضور دارد. این جلسه در خانه پذیرایی وزارت امور خارجه (MFA) فدراسیون روسیه ، در مسکو برگزار می شود.

یادآوری می کنیم که آلبانی در حال حاضر رئیس سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) است. و از جمله موضوعات مورد بحث توسط رئیس دیپلماسی روسیه و رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا ، ظلم به روزنامه نگاران از روسیه در کشورهای بالتیک است.

“رئیس راما ، رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا:” من روسیه را دشمن نمی دانم! “ممکن است عده ای در ناتو باشند و از روسیه نترسند.”

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه ، 26 فوریه ، روزنامه نگاران روسی با پوسترهای “استونی – یک اردوگاه کار اجباری برای روزنامه نگاران” ، “دست روزنامه نگاران در کشورهای بالتیک” به دیوارهای خانه پذیرایی وزارت امور خارجه در مسکو آمدند.

آنها توضیح دادند که آنها برای دستیابی به سازمان امنیت و همکاری اروپا و جلب توجه به فوریت مسئله آزار و اذیت و آزار و شکنجه همکاران خود در کشورهای بالتیک و به ویژه در استونی ، که در حال حاضر مشکل شدیدتر است ، به این عقب نشینی رسیده اند.

سرکوب در استونی

مقامات کشورهای بالتیک بارها مانع کار رسانه های روسی شده اند. وزارت خارجه روسیه نشانه های روشنی از خط هماهنگ این کشورها اعلام کرد. وزارت روسیه خاطر نشان كرد ، موارد آزار و اذیت رسانه ها در كشورهای بالتیك “به وضوح نشان می دهد كه اظهارات عوام فریبانه در مورد پایبندی ویلنیوس ، ریگا و تالین به اصول دموكراسی و آزادی بیان در عمل ارزش دارد.”

از اول ژانویه سال 2020 ، کارمندان Sputnik استونی به دلیل تهدید مقامات استونی برای آغاز مراحل کیفری مجبور به قطع روابط کاری خود با MIA Rossiya Segodnya شدند. در آستانه سال جدید ، همه کارمندان اسپوتنیک استونی نامه هایی از رهبری پلیس و هیئت نگهبان مرز در مورد لزوم توقف کار برای MIA Rossiya Segodnya دریافت کردند ، در غیر این صورت مردم را به زندان تهدید کردند.

پیش از این ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در مورد وضعیت اطراف اسپوتنیک استونی اظهار داشت که مقامات روسی هنگام کار در سایر کشورها از اسپوتنیک حمایت خواهند کرد.

سازمان بین المللی گزارشگران بدون مرز (RSF) ، در پاسخ به نامه ای به MIA Rossiya Segodnya ، گزارش داد که این سازمان در حال مطالعه وضعیت اوضاع رسانه های روسی زبان در استونی است. MIA Rossiya Segodnya می خواهد در سیاست تبعیض آمیز علیه اسپوتنیک استونی تجدید نظر کند و آماده ارائه ارزیابی صحیح از این پرونده بی سابقه است.