دعوای 10 میلیون دلاری دریک به خاطر نمونه غیرمجاز رپر غنا

از دریک به دلیل نقض حق نسخه‌برداری شکایت شده است، زیرا گزارش شده است که او از نمونه غیرمجاز اوبرافور، خواننده رپ غنائی در آهنگ Calling My Name استفاده کرده است.

در اسناد دادگاهی که در اصل توسط Music Business Worldwide منتشر شد، اوبرافور ادعا کرد که شرکت ضبط دریزی، Republic Records با او تماس گرفت تا استفاده از یک نمونه در صادقانه بگویم، هرگز برش. Obrafour، نام واقعی Michael Elliot Kwabena Okyere Darko، استدلال کرد که این آهنگ از یک نمونه آواز کوتاه از آهنگ او “Oye Ohene” با حضور تینی استفاده کرده است. نمونه می گوید: «قاتل برید، خون، قاتل برید».

دبورا مانیس-گاردنر از ریپابلیک رکوردز در 8 ژوئن، کمی بیش از یک هفته قبل از انتشار آلبوم در 17 ژوئن، ایمیلی برای مجوز ارسال کرد. هنرمند دریک.” مانیس گاردنر افزود: “دریک از نمونه هایی از آهنگ فوق استفاده کرده است.” در این ایمیل به این آهنگ با عنوان کاری «تاریکی» اشاره شد.

در این ایمیل، مانیس-گرادنر نوشت: «حقوقی که ما به دنبال تضمین آن هستیم، شامل حق استفاده از این نمونه در ترکیب جدیدمان در تمام تنظیمات صوتی، که اکنون در سراسر جهان شناخته شده یا از این پس ابداع خواهد شد، برای همیشه از جمله حقوق موزیک ویدیو است. و دانلودهای دیجیتال و آهنگ های زنگ / آهنگ های زنگ. در 13 ژوئن، اوبرافور یک ایمیل بعدی دریافت کرد که بررسی می‌کرد که آیا پیام را دیده است یا خیر.

“کپی کردن عبارت نمونه در اثر نقض‌کننده به قدری مستقیم است که صدای عبارت نمونه‌ای که در اثر نقض‌کننده شنیده می‌شود حاوی دستکاری، پردازش، یا سایر تغییرات قابل شنیدن کمی است یا هیچ تغییری در شخصیت اصلی آن که در اثر دارای حق نسخه‌برداری شنیده می‌شود، وجود ندارد. ” در این دعوا استدلال می شود. «این فقدان تغییر شنیدنی در صدای عبارت نمونه شنیده شده در اثر نقض‌کننده، تا حدی قابل توجه است که معمولاً برای یک آهنگ غیرعادی است که صدا را از آهنگ دیگری بدون حداقل دستکاری، پردازش، یا سایر تغییرات شنیداری نمونه برداری کند. کاراکتر اصلی، سرعت، و/یا زیر و بم صدای نمونه برداری شده است.”

اوبرافور خواهان 10 میلیون دلار غرامت و بخشی از سود حاصل از فیلم Calling My Name است.